Stroomstoring in carnaval vierend Oss verholpen
OSS (ANP) - De stroomstoring die ruim 27.000 adressen in vooral Oss in Noord-Brabant trof, is verholpen. "Alles doet het weer, alles is weer aangesloten. Overal is weer stroom", meldt een woordvoerder van netbeheerder Enexis. In totaal duurde de storing ongeveer twee uur. In Oss wordt momenteel carnaval gevierd.
Volgens de woordvoerder was er een storing in een elektriciteitshuisje, en die is verholpen. Wat er precies aan de hand was, weet de zegsman nog niet.
De storing werd rond 17.45 uur gemeld, meldde Enexis eerder op de eigen website. Rond 19.50 uur vertelde de zegsman dat de problemen voorbij waren.
In hoeverre carnavalsvierders hun gefeest moesten staken, is onduidelijk. De zegsman van Enexis zei eerder dat er ongetwijfeld carnavalsvierders waren getroffen. Een woordvoerder van de gemeente Oss liet weten dat het carnavalsfeest in een grote tent in het centrum gewoon kon doorgaan, aangezien er een aggregaat is waardoor er wel stroom was. Ook verschillende cafés zouden noodstroom hebben gehad.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Ell steeg de temperatuur vrijdag tot 34,0 graden. Niet eerder werd op 19 juni zo'n hoge temperatuur gemeten in ons land, meldt Weeronline. Het vorige warmterecord voor 19 juni werd gemeten in 2000. Toen steeg het kwik tot 33,9, ook in de Limburgse plaats Ell.
18 minuten geledenKAMPEN (ANP) - De politie heeft een man aangehouden die verdacht wordt van het uiten van bedreigingen aan de Prisma-school in Kampen, een school voor speciaal onderwijs. De man is opgepakt in zijn woonplaats in de gemeente Oldambt en wordt verhoord, meldt de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het luchtverdedigings- en commandofregat Zr.Ms. De Ruyter krijgt mogelijk een rol bij het openhouden van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart. Vooruitlopend op die mogelijke inzet vaart het schip vanuit Zuidoost-Azië alvast richting de regio. Dat meldt minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Zij benadrukt dat het kabinet nog geen besluit heeft genomen over de inzet. Eerder werd al een mijnenjager richting het Midden-Oosten gestuurd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig hoofdinspecteur en inspecteur-generaal van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd Marina Eckenhausen spreekt het niet tegen dat ziekenhuizen tijdens de coronacrisis code zwart hebben ervaren. Ze benadrukte tijdens een verhoor van de parlementaire enquêtecommissie corona dat er echter geen sprake is geweest van code zwart.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS bevestigt dat door de staking van FNV woensdagochtend geen treinen rijden tussen 04.00 en 08.00 uur. Daarna moet de dienstregeling weer worden opgestart en kunnen ritten de rest van de ochtend ook anders lopen dan reizigers gewend zijn, waarschuwt NS.
2 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft besloten niet in hoger beroep te gaan in de zaak over de kunstroof in het Drents Museum. De rechtbank legde twee weken geleden celstraffen op van drie jaar en elf maanden aan de drie mannen uit Heerhugowaard die in januari vorig jaar de gouden helm van Coțofenești en drie gouden armbanden uit het museum in Assen roofden.
2 uur geledenKAMPEN (ANP) - Een man heeft in een onlinevideo bedreigingen geuit naar de Prisma-school in Kampen, bevestigt de politie vrijdag na berichtgeving van De Gelderlander en RTV Oost. De politie is "zichtbaar en onzichtbaar" aanwezig bij de school, maar ziet op dit moment nog geen reden om de school te ontruimen. Ook bedreigt de man een aantal andere mensen in de video. Het is onbekend of zij gelieerd zijn aan de school.
3 uur geleden