Stroomstoring in carnaval vierend Oss verholpen
OSS (ANP) - De stroomstoring die ruim 27.000 adressen in vooral Oss in Noord-Brabant trof, is verholpen. "Alles doet het weer, alles is weer aangesloten. Overal is weer stroom", meldt een woordvoerder van netbeheerder Enexis. In totaal duurde de storing ongeveer twee uur. In Oss wordt momenteel carnaval gevierd.
Volgens de woordvoerder was er een storing in een elektriciteitshuisje, en die is verholpen. Wat er precies aan de hand was, weet de zegsman nog niet.
De storing werd rond 17.45 uur gemeld, meldde Enexis eerder op de eigen website. Rond 19.50 uur vertelde de zegsman dat de problemen voorbij waren.
In hoeverre carnavalsvierders hun gefeest moesten staken, is onduidelijk. De zegsman van Enexis zei eerder dat er ongetwijfeld carnavalsvierders waren getroffen. Een woordvoerder van de gemeente Oss liet weten dat het carnavalsfeest in een grote tent in het centrum gewoon kon doorgaan, aangezien er een aggregaat is waardoor er wel stroom was. Ook verschillende cafés zouden noodstroom hebben gehad.
Meer uit Binnenland
EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
17 uur geleden