Stroomstoring in carnaval vierend Oss verholpen
OSS (ANP) - De stroomstoring die ruim 27.000 adressen in vooral Oss in Noord-Brabant trof, is verholpen. "Alles doet het weer, alles is weer aangesloten. Overal is weer stroom", meldt een woordvoerder van netbeheerder Enexis. In totaal duurde de storing ongeveer twee uur. In Oss wordt momenteel carnaval gevierd.
Volgens de woordvoerder was er een storing in een elektriciteitshuisje, en die is verholpen. Wat er precies aan de hand was, weet de zegsman nog niet.
De storing werd rond 17.45 uur gemeld, meldde Enexis eerder op de eigen website. Rond 19.50 uur vertelde de zegsman dat de problemen voorbij waren.
In hoeverre carnavalsvierders hun gefeest moesten staken, is onduidelijk. De zegsman van Enexis zei eerder dat er ongetwijfeld carnavalsvierders waren getroffen. Een woordvoerder van de gemeente Oss liet weten dat het carnavalsfeest in een grote tent in het centrum gewoon kon doorgaan, aangezien er een aggregaat is waardoor er wel stroom was. Ook verschillende cafés zouden noodstroom hebben gehad.
Meer uit Binnenland
OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - De Nederlandse acteur en schrijver Maarten Spanjer is op 73-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt zijn partner Monique Waterham aan het ANP na berichtgeving van De Telegraaf. Spanjer werd in 2025 gediagnosticeerd met blaas- en prostaatkanker.
52 minuten geledenBEEK EN DONK (ANP) - In het Brabantse Beek en Donk heeft de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw in een woning aangetroffen. Er is één persoon aangehouden. De politie heeft een "sterk vermoeden" dat het gaat om een misdrijf.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op drie trajecten rondom Utrecht rijden sinds vrijdagmiddag 14.30 uur minder treinen door een tekort aan verkeersleiders, meldt ProRail. De spoorwegbeheerder verwacht dat dit nog tot in de loop van de avond gaat duren. In de reisinformatie van de NS wordt ongeveer 23.15 uur als verwachte eindtijd genoemd.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat een overleden vrouw die vrijdagochtend is gevonden in het water aan de Amsteldijk in Amsterdam-Zuid door een misdrijf om het leven is gekomen. Het gaat om een 29-jarige vrouw uit Amsterdam die sinds zondag 4 oktober werd vermist.
13 uur geledenLAUWERSOOG (ANP) - Het in financiële nood verkerende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) in Pieterburen heeft inmiddels 1,1 miljoen euro aan donaties binnengekregen. Dat zei Sander van Dijk, hoofd educatie van het WEC, vrijdagavond in het EO-radioprogramma Dit is de Dag.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet van de EU-lidstaten met aangescherpte migratievoorstellen komen, zo willen de EU-regeringsleiders. Die nieuwe voorstellen moeten zorgen voor nog betere bescherming van de Europese buitengrenzen tegen het bewust inzetten van migranten als politiek of geopolitiek drukmiddel, zei premier Rob Jetten na afloop van de tweedaagse EU-top.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vorige week zijn er duizenden insulinepennen gestolen van een Nederlandse groothandel, bevestigt een woordvoerder van Novo Nordisk na berichtgeving van het Financieele Dagblad. De maker van de pennen waarschuwt dat ze kunnen worden doorverkocht aan mensen die ze gebruiken tegen overgewicht. Dat kan volgens Novo Nordisk ernstige gezondheidsrisico's met zich meebrengen.
14 uur geleden