Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stroomkabels kerncentrale Zaporizja geraakt bij beschietingen

Stroomkabels kerncentrale Zaporizja geraakt bij beschietingen

ZAPORIZJA (ANP/RTR) - Bij beschietingen zijn hoogspanningskabels van de kerncentrale bij Zaporizja in Oekraïne geraakt, waarbij brand is uitgebroken op het terrein van het complex.

Het pro-Russische bestuur van de zuidoostelijke stad claimt dat dat is gebeurd door Oekraïens artillerievuur. Het Oekraïense staatsenergiebedrijf Energoatom geeft juist de Russen de schuld van de "provocatie".

Energoatom zegt dat de centrale nog werkt en er geen verhoogde stralingsniveaus zijn gemeten. Het stadsbestuur stelt volgens persbureau Interfax dat de stroom die nodig is voor het veilig functioneren van de reactoren is afgesneden.

Russische troepen die rond de centrale zijn gestationeerd hebben de afgelopen weken Oekraïense posities aangevallen. Door het vuur te beantwoorden zou Oekraïne internationale veroordeling en een nucleair incident riskeren, zeggen westerse analisten. De chef van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA), Rafael Grossi, zei eerder deze week dat de situatie bij de centrale "volledig uit de hand loopt" en dat "elk principe van nucleaire veiligheid wordt geschonden".

Meer uit Buitenland

Ambassadeur Libanon: opgeroepen tot bestand in gesprek met Israël

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Libanese ambassadeur in Washington zegt in het gesprek met de Israëlische ambassadeur in de VS te hebben opgeroepen tot een staakt-het-vuren in Libanon. Het eerdere bestand dat in 2024 werd gesloten tussen Israël en Libanon moet volledig worden nageleefd, zei zij.

26 minuten geleden
Israël na overleg: Libanon wil zich ook bevrijden van Hezbollah

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het gesprek tussen de Libanese en Israëlische ambassadeurs in Washington is na ongeveer twee uur afgelopen, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Volgens de Israëlische ambassadeur zijn Israël en Libanon het erover eens dat Libanon "niet langer bezet zal worden door Hezbollah".

1 uur geleden
Rechtszaak erfgenamen 8-decemberdoden Suriname kent vlotte start

PARAMARIBO (ANP) - Bij het kantongerecht in Paramaribo is dinsdag de behandeling begonnen van de rechtszaak die zestig erfgenamen van slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben aangespannen tegen de staat Suriname. Hun advocaat Hugo Essed spreekt van "een goed begin": de staat gaf, best uitzonderlijk, direct een eerste reactie op de eis. Toch wil Essed niet te optimistisch zijn. "Het kan alles bij elkaar toch wel een jaar duren."

3 uur geleden
VN-experts: Frans antisemitismewetsvoorstel beperkt meningsuiting

GENÈVE (ANP) - Een Frans voorstel voor een strenge wet tegen antisemitisme zou "de vrijheid van meningsuiting ernstig ondermijnen", waarschuwen speciaal rapporteurs van de Verenigde Naties. De onafhankelijke experts zeggen dat het voorstel van parlementslid Caroline Yadan meerdere mensenrechten zou schenden.

3 uur geleden
UNHCR: boot met 250 vluchtelingen uit Bangladesh omgeslagen

TEKNAF (ANP/AFP) - Een boot met daarin ongeveer 250 vluchtelingen is gekapseisd tijdens een reis van Bangladesh naar Maleisië, meldt vluchtelingenorganisatie UNHCR. Aan boord zouden Rohingya-vluchtelingen en mensen met de Bengaalse nationaliteit zijn geweest, onder wie ook kinderen.

3 uur geleden
Israël en Libanon houden zeldzaam direct overleg in VS

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Israël en Libanon zijn begonnen aan hun eerste directe topoverleg sinds 1993. Ambassadeurs van de landen zijn samengekomen op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington.

4 uur geleden
Buitenlandministers: oplossing in Libanon zou hele regio helpen

LONDEN (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zeventien landen, waaronder Nederland, roepen Libanon en Israël op om "de kans die het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran biedt" aan te grijpen. Het aanhouden van de oorlog in Libanon brengt "de huidige de-escalatie in de regio" in gevaar, stellen de Europese landen en Australië in een verklaring.

5 uur geleden