Stroomkabel door Kanaaltunnel weken buiten dienst door storing
PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - ElecLink, de hoogspanningskabel die Frankrijk met Engeland verbindt door de Kanaaltunnel, is buiten dienst tot 16 november als gevolg van een storing. Uitbater Getlink schat de financiële impact daarvan op zo'n 46 miljoen euro. Maar Nederland heeft er geen last van. Sterker nog, volgens hoogspanningsnetbeheerder TenneT zou Nederland er zelfs van kunnen profiteren.
Getlink had op 26 september al problemen met de kabel gemeld. Inmiddels is duidelijk dat het probleem zit bij een dragende structuur buiten de tunnel aan Franse kant. Er wordt gewerkt aan een oplossing. Dit zal naar schatting zes weken duren. Voor zover bekend zijn er geen problemen met de treinen die door de Kanaaltunnel rijden.
De hoogspanningsdraad werd in 2022 in dienst genomen. Er zijn steeds meer van dit soort internationale kabels en landen wisselen onderling stroom uit om lokale tekorten op te vangen. Tussen Nederland en Engeland is er bijvoorbeeld de BritNed-kabel. Volgens TenneT zou het kunnen dat het tijdelijk wegvallen van de kabel door de Kanaaltunnel zorgt voor meer internationale stroomuitwisseling via het Nederlandse net. Daar is capaciteit voor beschikbaar en daar verdient Nederland aan.
Meer uit Financieel
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
7 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
20 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
22 uur geleden