Stroomkabel door Kanaaltunnel weken buiten dienst door storing
PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - ElecLink, de hoogspanningskabel die Frankrijk met Engeland verbindt door de Kanaaltunnel, is buiten dienst tot 16 november als gevolg van een storing. Uitbater Getlink schat de financiële impact daarvan op zo'n 46 miljoen euro. Maar Nederland heeft er geen last van. Sterker nog, volgens hoogspanningsnetbeheerder TenneT zou Nederland er zelfs van kunnen profiteren.
Getlink had op 26 september al problemen met de kabel gemeld. Inmiddels is duidelijk dat het probleem zit bij een dragende structuur buiten de tunnel aan Franse kant. Er wordt gewerkt aan een oplossing. Dit zal naar schatting zes weken duren. Voor zover bekend zijn er geen problemen met de treinen die door de Kanaaltunnel rijden.
De hoogspanningsdraad werd in 2022 in dienst genomen. Er zijn steeds meer van dit soort internationale kabels en landen wisselen onderling stroom uit om lokale tekorten op te vangen. Tussen Nederland en Engeland is er bijvoorbeeld de BritNed-kabel. Volgens TenneT zou het kunnen dat het tijdelijk wegvallen van de kabel door de Kanaaltunnel zorgt voor meer internationale stroomuitwisseling via het Nederlandse net. Daar is capaciteit voor beschikbaar en daar verdient Nederland aan.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
1 dag geleden