Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strooidiensten vrezen boetes door ontbreken registraties

Strooidiensten vrezen boetes door ontbreken registraties

ZOETERMEER (ANP) - Veel strooi- en veegwagens mogen door een achterstand bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) vanaf 1 januari niet meer de weg op. Daarvoor waarschuwt de koepelorganisatie van gemeentelijke reinigingsdiensten NVRD. Volgens de koepel moet er een uitzondering worden gemaakt zodat "essentiële voertuigen zoals strooiwagens" alsnog zonder gevolgen kunnen uitrukken.

Vanaf 1 januari mogen landbouw- of bouwvoertuigen en dus ook strooiwagens niet langer zonder kenteken de weg op. Bij het RDW moeten de voertuigen geregistreerd worden. Alleen dit jaar kan dat nog zonder keuring. Volgens de NVRD hebben "tientallen leden" die begin december een aanvraag indienden echter te horen gekregen dat die door capaciteitsproblemen niet voor het nieuwe jaar behandeld kan worden.

"Het kan en mag toch niet de bedoeling zijn dat als gevolg van de beperkte capaciteit bij de RDW er zo meteen niet meer gestrooid kan worden", stelt NVRD-directeur Wendy de Wild. Volgens haar zullen alle wagens ook na 1 januari de weg op gaan als het glad dreigt te worden, met of zonder kentekenbewijs. "Onze leden vinden het heel belangrijk om dat werk te doen. Alleen lopen ze dan theoretisch het risico op een boete." Om hoeveel strooi- en veegwagens het precies gaat, is volgens de koepelorganisatie niet duidelijk.

Veel meer aanvragen

Volgens het RDW zijn er de laatste maanden veel meer aanvragen binnengekomen dan verwacht en kan de afhandeling daardoor langer duren. "Het aantal geschatte te registreren voertuigen was 550.000, inmiddels zitten we daar al ruim 100.000 boven", laat een woordvoerder weten, die ook benadrukt dat alle "goed ingevulde aanvragen" meestal binnen een dag zijn verwerkt.

Het RDW heeft Den Haag gevraagd naar een regeling te kijken voor de voertuigen waarvan de kentekenaanvraag vertraging oploopt. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat laat weten de mogelijkheden voor een "coulanceperiode" te onderzoeken. Een woordvoerder stelt dat het ministerie de Tweede Kamer daar "op korte termijn" over zal informeren.

Meer uit Binnenland

Brandweer Utrecht: lukt redelijk om bij brandhaard te komen

UTRECHT (ANP) - Het lukt de brandweer in Utrecht "redelijk" om bij de brandhaard te komen in het pand waar donderdagmiddag een explosie was. Een woordvoerder van de veiligheidsregio laat weten dat gebouwen instabiel zijn en scheuren hebben en dat daarom de brand van buitenaf wordt bestreden. Er zijn meerdere panden ingestort.

4 minuten geleden
Meerdere panden ingestort door explosie in centrum Utrecht

UTRECHT (ANP) - Door de explosie in het centrum van Utrecht zijn meerdere gebouwen ingestort, meldt Veiligheidsregio Utrecht donderdagavond in een update. De vier gewonden zijn overgebracht naar het calamiteitenhospitaal van het UMC Utrecht.

7 minuten geleden
Omwonenden brand Utrecht opgevangen in hotel Karel V

UTRECHT (ANP) - Omwonenden die hun huis niet meer in kunnen na de grote explosie en brand in het centrum van Utrecht, worden opgevangen in hotel Karel V. Dat ligt niet ver van de getroffen Visscherssteeg. Een woordvoerster van de gemeente weet niet om hoeveel mensen het gaat.

47 minuten geleden
Burgemeester maakt zich zorgen over gewonden bij explosie Utrecht

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma is geraakt door de explosie en brand in het centrum van Utrecht en maakt zich zorgen over de mensen die gewond zijn geraakt. Dat zegt ze donderdagmiddag vlakbij de Visscherssteeg, waar de brand nog altijd woedt. Volgens Veiligheidsregio Utrecht gaat het om zeker vier gewonden. Mogelijk liggen er ook mensen onder het puin.

1 uur geleden
Veiligheidsregio: zeker 4 gewonden bij explosie centrum Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij de explosie in het centrum van Utrecht zijn zeker vier mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Eerder sprak hij van zeker één gewonde.

1 uur geleden
Rode Kruis zet noodhulpteam in na explosie in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het Rode Kruis meldt uit voorzorg vrijwilligers te hebben opgeroepen om naar het calamiteitenhospitaal in Utrecht te gaan, dat donderdagmiddag is geopend na een of meerdere explosies in de binnenstad. "Ons noodhulpteam is ter plaatse en ondersteunt de hulpdiensten in het centrum", laat de hulporganisatie weten.

1 uur geleden
UMC Utrecht opent calamiteitenhospitaal om explosie in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het UMC Utrecht opent een calamiteitenhospitaal wegens de explosie donderdagmiddag in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerster van het ziekenhuis.

2 uur geleden