Stromae zegt ook concerten in Ziggo Dome af vanwege gezondheid
AMSTERDAM (ANP) - Stromae komt volgende week niet naar Nederland. De Belgische artiest heeft zijn drie concerten in de Ziggo Dome in Amsterdam afgezegd, heeft hij dinsdag bekendgemaakt via sociale media. Ook diverse andere optredens in de komende maanden zijn uit zijn agenda gehaald.
Stromae zegt dat hij vanwege zijn "huidige gezondheid" niet kan optreden. De zanger, die eerder last had van een burn-out, moest vorige maand al verschillende concerten afzeggen in Frankrijk.
"Ik ben tot het besef gekomen dat mijn huidige gezondheidstoestand me momenteel niet toestaat om jullie te zien", schrijft Stromae in een bericht aan zijn fans. "Het spijt me dit nieuws met jullie te delen, het doet me enorm veel verdriet, maar ik moest mijn grenzen aangeven. Omringd door mijn familie moet ik de tijd nemen om beter te worden om weer te kunnen optreden."
Multitude-tournee
Stromae zegt niet wat hem precies mankeert. Wel zegt hij binnenkort "meer positief nieuws" te willen brengen en dat hij zijn tour snel wil hervatten.
De Nederlandse zanger Claude zou het voorprogramma verzorgen. Hij vindt het jammer dat de drie concerten niet doorgaan. "Net het nieuws gehoord dat de shows van Stromae geannuleerd zijn. Ik wens Stromae en zijn team heel veel sterkte toe", schrijft Claude, bekend van het nummer Ladada (Mon Dernier Mot), op sociale media. "Dank voor de kans en ik hoop tot een andere keer!"
De uitverkochte concerten in de Ziggo Dome maakten deel uit van Stromaes Multitude-tournee. Alle shows van april en mei zijn afgelast. Op 22 en 23 november staan concerten van Stromae gepland in Ziggo Dome. Die optredens gaan vooralsnog door.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In een auto in een woonwijk in het oosten van Rotterdam heeft een schietincident plaatsgevonden. De politie meldt dat daarbij een man is overleden en een andere man zwaargewond is geraakt. Het overleden slachtoffer was de bestuurder van de auto. De andere drie inzittenden, onder wie de zwaargewonde man, zijn aangehouden.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Voetbalsupporters die zaterdag in verschillende steden als een soort burgerwacht de straat opgingen, moeten het optreden tegen mogelijke relschoppers overlaten aan de politie. Dat zegt burgemeester van Arnhem Ahmed Marcouch. Eigenrichting past volgens hem niet in een rechtsstaat.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die ervan wordt verdacht dat hij de 29-jarige Hajar uit Amsterdam om het leven heeft gebracht, zit ook de komende maanden vast. De raadkamer van de rechtbank heeft besloten om zijn hechtenis met negentig dagen te verlengen.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Na afloop van de gestaakte wedstrijd SC Cambuur tegen Go Ahead Eagles, zaterdagavond in de Eredivisie, zijn drie aanhoudingen verricht. Een persoon werd gearresteerd voor de mishandeling van een politieagent in Leeuwarden. Het gaat om een 23-jarige man uit Raalte.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal gemeenten dat onder toezicht staat omdat ze te weinig asielzoekers opvangen, is opgelopen naar 74. Asielminister Bart van den Brink heeft maandag elf gemeenten toegevoegd aan de lijst. Daarop stonden al 63 andere gemeenten.
14 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De provincie Friesland zou voor iedere inwoner 1 euro moeten doneren voor het behoud van de zeehondenopvang langs de Waddenzee, wat neerkomt op zo'n 665.000 euro. Daarvoor pleit een deel van de Friese politiek, omdat een faillissement dreigt voor zeehondencentrum WEC in Lauwersoog. Onder meer D66, PvdA, GroenLinks en SP overwegen volgende week bij de behandeling van de begroting met een concreet voorstel te komen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanpassingen die het kabinet wil doorvoeren aan een wetsvoorstel voor de vermogensbelasting in box 3, zijn volgens de Raad van State niet verantwoord. De hoge wetgevingsadviseur verwijst in een advies naar de Belastingdienst, die de aanpassingen in elk geval voor 2028 onuitvoerbaar vindt. De discussie over het vinden van geld voor de aanpassingen leidt tot "onduidelijkheid en onrust".
18 uur geleden