'Stroll voorloper bij investering Aston Martin'
GAYDON (ANP) - De Canadese miljardair Lawrence Stroll loopt voor op andere potentiële investeerders in gesprekken met de Britse autobouwer Aston Martin over een belang. Dat meldden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Stroll heeft volgens de bronnen veel vooruitgang geboekt in de gesprekken. De eigenaar van het team Racing Point F1 zou omgerekend zo'n 230 miljoen euro in Aston Martin willen steken.
Ook de Chinese automaker Geely is geïnteresseerd en begon boekenonderzoek. De Chinezen zouden volgens de ingewijden vooral interesse hebben in een deal waarbij technologische informatie uitgewisseld kan worden. Geely is onder meer eigenaar van de automerken Lotus en Volvo en heeft een minderheidsbelang in Mercedes-moeder Daimler.
Aston Martin liet afgelopen weekend weten met meerdere investeerders te praten. Het is volgens het bedrijf nog onduidelijk of dat tot een investering leidt.
De Britse autobouwer worstelt met zwakke vraag naar zijn bolides. Dat is vooral het geval in Europa en het Verenigd Koninkrijk. Ook heeft het bedrijf een aantal dure leningen uitstaan.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.
1 uur geledenIJEN (ANP) - Audax, het moederbedrijf van boekwinkelketen Bruna, heeft financiële problemen en krijgt van de rechter een afkoelingsperiode. Op dit moment zijn er onvoldoende middelen om aan alle betalingsverplichtingen te voldoen, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Verf- en coatingfabrikant AkzoNobel heeft van de Europese Commissie toestemming gekregen om te fuseren met zijn Amerikaanse concurrent Axalta. Het Nederlandse concern moet daarvoor wel een onderdeel afstoten, stelt het dagelijks bestuur van d EU als voorwaarde.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies de handel uitgegaan. De koersdaling volgt op zware verliezen voor techaandelen donderdag in New York en een verkoopgolf op belangrijke Aziatische financiële markten. Waar chipaandelen op het Damrak enig herstel toonden, eindigden veel andere aandelen de week juist in de min.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Klaas Knot heeft maar één tegenstander bij de strijd om het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB). Naast de Nederlander is de voormalige gouverneur van de Spaanse centrale bank, Pablo Hernández de Cos, voorgedragen als kandidaat.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techbeurs Nasdaq toonde vrijdag wat herstel in New York na de koersdreun een dag eerder. Koopjesjagers sloegen toe en kochten vooral chipaandelen na de verkoopgolf in de sector op donderdag. Die golf werd aangewakkerd door de vrees dat een Democratische meerderheid in het Amerikaanse Congres zou kunnen leiden tot strengere regelgeving voor kunstmatige intelligentie (AI) en vertraging van de bouw van AI-datacenters.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft oud-topman van zijn centrale bank Pablo Hernández de Cos naar voren geschoven als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Hij wordt gezien als een van de belangrijkste kandidaten om volgend jaar de vertrekkende Christine Lagarde op te volgen. Oud-president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot wordt alom beschouwd als zijn belangrijkste rivaal.
6 uur geleden