'Stroll voorloper bij investering Aston Martin'
GAYDON (ANP) - De Canadese miljardair Lawrence Stroll loopt voor op andere potentiële investeerders in gesprekken met de Britse autobouwer Aston Martin over een belang. Dat meldden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Stroll heeft volgens de bronnen veel vooruitgang geboekt in de gesprekken. De eigenaar van het team Racing Point F1 zou omgerekend zo'n 230 miljoen euro in Aston Martin willen steken.
Ook de Chinese automaker Geely is geïnteresseerd en begon boekenonderzoek. De Chinezen zouden volgens de ingewijden vooral interesse hebben in een deal waarbij technologische informatie uitgewisseld kan worden. Geely is onder meer eigenaar van de automerken Lotus en Volvo en heeft een minderheidsbelang in Mercedes-moeder Daimler.
Aston Martin liet afgelopen weekend weten met meerdere investeerders te praten. Het is volgens het bedrijf nog onduidelijk of dat tot een investering leidt.
De Britse autobouwer worstelt met zwakke vraag naar zijn bolides. Dat is vooral het geval in Europa en het Verenigd Koninkrijk. Ook heeft het bedrijf een aantal dure leningen uitstaan.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Het sentiment op Wall Street kreeg steun van opmerkingen van een bestuurder van de Amerikaanse centrale bank. Daarnaast waren er nog verschillende grote bedrijven met kwartaalcijfers, waaronder lingeriemerk Victoria's Secret dat stevig daalde.
4 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - De raad van toezicht van Volkswagen steunt de plannen voor een omvangrijke herstructurering van de Duitse autobouwer waarbij nog eens 50.000 banen kunnen verdwijnen en vier Duitse fabrieken gesloten kunnen worden. De raad stemde donderdagavond unaniem in met die plannen van topman Oliver Blume die eerder al bekend waren gemaakt.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ruimtevaartbedrijven SpaceX en Blue Origin schrappen hun komst naar een ruimtevaarttop in Parijs volgende week. Dat meldt het Franse ministerie dat verantwoordelijk is voor ruimtevaart. Ook de Amerikaanse bedrijven Stoke Space en Starcloud hebben afgezegd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst gesloten. Beleggers keken onder meer naar het verdere herstel op Wall Street. De Amerikaanse beurzen doorbraken woensdag een verliesreeks van drie dagen en openden donderdag hoger. Dat was het gevolg van een kortstondige daling van de olieprijzen en teruglopende rentes op obligatiemarkten.
8 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De groei van de Franse economie zal dit jaar lager uitvallen door de extreme hitte en droogte van afgelopen zomer, waarin de landbouw schade opliep door tegenvallende oogsten. Dat zegt het Franse ministerie van Financiën op basis van een voorlopige schatting.
9 uur geledenDELFT (ANP) - Andere controleurs voor bouwprojecten hebben ruimte om het werk van de drie geschorste bureaus van kwaliteitsborgers over te nemen. Dat meldt de Vereniging KwaliteitsBorging Nederland (VKBN). Daarmee wil de brancheorganisatie voorkomen dat tot 1300 projecten stil komen te liggen.
9 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie, neemt AI-bedrijf Hugging Face over voor ruim 12,9 miljard dollar (ongeveer 11,1 miljard euro). Dat meldt topman Jensen Huang van Nvidia donderdag in een verklaring.
10 uur geleden