Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stroll houdt Verstappen van pole af in Turkije

Stroll houdt Verstappen van pole af in Turkije

ISTANBUL (ANP) - Niet Max Verstappen maar Lance Stroll start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Turkije. De Canadees van Racing Point bereikte die primeur onder regenachtige omstandigheden die de kwalificatie een onvoorspelbaar verloop gaven. Stroll kwam in de slotfase tot een tijd van 1.47,765. Verstappen (Red Bull) bleef daar een kleine drie tienden boven. De Mexicaan Sergio Pérez maakte het succes van Racing Point compleet met de derde tijd.

De Formule 1-coureurs ondervonden zaterdag last van de hevige regen. Op het circuit nabij Istanbul ligt nieuw asfalt dat spiegelglad was geworden. Daardoor werden er tijden gereden die onvergelijkbaar waren met die van vrijdag in de eerste twee vrije trainingen. Toen was Verstappen met 1.28,330 nog de snelste van de dag. De Mercedessen hadden het lastig met de zesde tijd voor Lewis Hamilton, de Brit die zondag zijn zevende wereldtitel hoopt binnen te halen. Zijn teamgenoot Valtteri Bottas realiseerde de negende tijd.

Verstappen was teleurgesteld nadat hij in elk van de drie vrije trainingen de snelste was geweest. Al zei het resultaat van de derde vrije training van zaterdag weinig. Hamilton liet zaterdagochtend geen tijd noteren. Verstappen kwam tot een tijd van 1.48,485, nadat hij vrijdag onder iets betere omstandigheden goed was geweest voor de snelste tijden in de eerste twee trainingen. Die lagen aanzienlijk onder de tijden van zaterdag toen er, zeker bij de derde vrije training, van serieus racen geen sprake was.

In de kwalificatie leek Verstappen lange tijd af te stevenen op de derde pole uit zijn loopbaan. Tot Stroll onder zijn tijd dook en Verstappen er bij een ultieme poging niet in slaagde die tijd te verbeteren. "Ik ben teleurgesteld, maar er volgt nog een race morgen. Maar dit is niet leuk als je zo lang de beste tijd achter je naam hebt staan", mopperde Verstappen na de vanwege de regen tijdens Q1 nog stilgelegde kwalificatie.

Het circuit nabij Istanbul was in 2011 voor het laatst gebruikt voor de Formule 1. Voor de terugkeer van de koningsklasse van de autosport was er speciaal nieuw asfalt neergelegd. De gladheid leidde bij de mopperende coureurs tot vergelijkingen met een ijsbaan.

Meer uit Sport

Amazone Kroeze wint in Boekelo eerste nationale titel eventing

BOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.

3 uur geleden
Evenepoel pakt Europese titel wielrennen in Slovenië

ŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.

5 uur geleden
Djokovic bereikt halve finale in Beijing na zege op Zverev

BEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.

7 uur geleden
FIA: Formule 1-auto's vielen stil door fout in software

SEPANG (ANP) - Autosportfederatie FIA heeft toegegeven dat een fout in de software leidde tot chaos in de Formule 1-race op het circuit van Sepang in Maleisië. De half-elektrische racewagens vielen stil tijdens de opwarmronden op een nog natte baan van eerder gevallen stortbuien. Onder anderen de latere winnaar Max Verstappen merkte dat hij geen power had bij het indrukken van het gaspedaal.

8 uur geleden
Verstappen voorbij Prost met Formule 1-zege in elfde jaar op rij

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in Maleisië voor het elfde jaar op rij minstens één grand prix in de Formule 1 gewonnen. Hij klom daarmee in de eeuwige ranglijst naar de derde plaats achter Michael Schumacher en Lewis Hamilton, die het record delen van vijftien achtereenvolgende seizoenen met één of meer zeges. Verstappen ging Alain Prost voorbij, die tien seizoenen achtereen een of meer races won.

9 uur geleden
Gersjes strandt in achtste finales op openingsdag WK judo

BAKOE (ANP) - Amber Gersjes is op de openingsdag van de WK judo in Bakoe (Azerbeidzjan) in de achtste finales uitgeschakeld. De 29-jarige judoka, uitkomend in de klasse tot 48 kilogram, verloor in haar tweede partij met een ippon van de Japanse Wakana Koga.

9 uur geleden
Verstappen spreekt van "heerlijke zege" na "hectische race"

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft zijn doel bereikt in dit voor hem wat moeizaam verlopen seizoen. De viervoudig wereldkampioen wilde minstens één grand prix winnen en dat lukte in Maleisië, waar de uitgestelde Grote Prijs van Bahrein werd verreden. "Ik ben ontzettend trots op het team. Dit is een heerlijke zege, zeker als je ziet hoe het dit jaar is gegaan", zei de Nederlander in het flashinterview op de baan.

10 uur geleden