Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stroll houdt Verstappen van pole af in Turkije

Stroll houdt Verstappen van pole af in Turkije

ISTANBUL (ANP) - Niet Max Verstappen maar Lance Stroll start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Turkije. De Canadees van Racing Point bereikte die primeur onder regenachtige omstandigheden die de kwalificatie een onvoorspelbaar verloop gaven. Stroll kwam in de slotfase tot een tijd van 1.47,765. Verstappen (Red Bull) bleef daar een kleine drie tienden boven. De Mexicaan Sergio Pérez maakte het succes van Racing Point compleet met de derde tijd.

De Formule 1-coureurs ondervonden zaterdag last van de hevige regen. Op het circuit nabij Istanbul ligt nieuw asfalt dat spiegelglad was geworden. Daardoor werden er tijden gereden die onvergelijkbaar waren met die van vrijdag in de eerste twee vrije trainingen. Toen was Verstappen met 1.28,330 nog de snelste van de dag. De Mercedessen hadden het lastig met de zesde tijd voor Lewis Hamilton, de Brit die zondag zijn zevende wereldtitel hoopt binnen te halen. Zijn teamgenoot Valtteri Bottas realiseerde de negende tijd.

Verstappen was teleurgesteld nadat hij in elk van de drie vrije trainingen de snelste was geweest. Al zei het resultaat van de derde vrije training van zaterdag weinig. Hamilton liet zaterdagochtend geen tijd noteren. Verstappen kwam tot een tijd van 1.48,485, nadat hij vrijdag onder iets betere omstandigheden goed was geweest voor de snelste tijden in de eerste twee trainingen. Die lagen aanzienlijk onder de tijden van zaterdag toen er, zeker bij de derde vrije training, van serieus racen geen sprake was.

In de kwalificatie leek Verstappen lange tijd af te stevenen op de derde pole uit zijn loopbaan. Tot Stroll onder zijn tijd dook en Verstappen er bij een ultieme poging niet in slaagde die tijd te verbeteren. "Ik ben teleurgesteld, maar er volgt nog een race morgen. Maar dit is niet leuk als je zo lang de beste tijd achter je naam hebt staan", mopperde Verstappen na de vanwege de regen tijdens Q1 nog stilgelegde kwalificatie.

Het circuit nabij Istanbul was in 2011 voor het laatst gebruikt voor de Formule 1. Voor de terugkeer van de koningsklasse van de autosport was er speciaal nieuw asfalt neergelegd. De gladheid leidde bij de mopperende coureurs tot vergelijkingen met een ijsbaan.

Meer uit Sport

Baanwielrenner Lavreysen wint op NK keirin voor zevende keer

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.

3 uur geleden
Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

6 uur geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

6 uur geleden
Schaatser Diniz snelste op eerste 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.

8 uur geleden
Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

14 uur geleden
KNSB: geen tweede marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.

14 uur geleden
Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

1 dag geleden