Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stroll behoudt pole in Turkije na onderzoek

Stroll behoudt pole in Turkije na onderzoek

ISTANBUL (ANP) - Max Verstappen dacht na de kwalificatie voor de Grote Prijs van Turkije nog even dat hij mogelijk toch poleposition zou krijgen, maar de stewards besloten na onderzoek om Lance Stroll geen straf te geven. De Canadese coureur van Racing Point verraste door op een regenachtig Istanbul Park zijn eerste pole in de Formule 1 te pakken. Hij moest zich na de kwalificatie echter wel bij de stewards melden omdat hij een gele vlag zou hebben genegeerd.

De waarschuwingsvlag werd gezwaaid toen Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Stroll, naast de baan belandde. Uit de data bleek dat de Canadees op dat punt van het circuit wel degelijk even van zijn gas was gegaan, in ieder geval voldoende om de stewards ervan te overtuigen dat hij zich aan de regels had gehouden. Stroll reed weliswaar sneller dan een ronde eerder, maar een objectieve vergelijking kon volgens de stewards niet worden getrokken, omdat de baan aan het opdrogen was en er dus steeds snellere tijden werden geklokt.

"Ik ben in shock, ik had dit nooit verwacht", zei Stroll direct na de kwalificatie, die vanwege de regen chaotisch verliep. Verstappen was op het gladde asfalt in Istanbul in iedere training de snelste, maar werd in de laatste kwalificatiesessie afgetroefd door Stroll. "Dit is een speciaal moment, een van de hoogtepunten uit mijn carrière", aldus de 22-jarige Canadees. Stroll start zondag om 11.10 uur Nederlandse tijd vanaf poleposition, met Verstappen naast zich op de voorste startrij.

De McLaren-coureurs Lando Norris en Carlos Sainz werden wel bestraft door de stewards. Norris moet vijf plaatsen naar achteren, Sainz drie. Ze hadden zich respectievelijk als elfde en dertiende gekwalificeerd.

Meer uit Sport

Springruiter Smolders tweede bij start wereldbekerseizoen

OSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.

7 minuten geleden
Keniaan Kipruto loopt naar winst in marathon van Chicago

CHICAGO (ANP) - Amos Kipruto heeft de marathon van Chicago, een van de zeven majors, op zijn naam geschreven. De 34-jarige Keniaan finishte na 2.01.09, de vijfde tijd ooit gelopen. De Ethiopiër Tadese Takele werd op bijna twee minuten achterstand tweede in 2.02.56, voor landgenoot Milkesa Mengesha (2.03.46).

41 minuten geleden
Hockeyers Oranje-Rood naar finaleweek Euro Hockey League

EINDHOVEN (ANP) - De hockeyers van Oranje-Rood hebben zich geplaatst voor de finaleweek van de Euro Hockey League. De ploeg uit Eindhoven won ook de tweede wedstrijd in de eerste ronde van het Europese toernooi. Voor eigen publiek werd het Engelse Wimbledon met 5-3 verslagen.

1 uur geleden
Noor Strand Hagenes van Visma-Lease a Bike wint Parijs-Tours

TOURS (ANP/BELGA) - Per Strand Hagenes heeft de 120e editie van Parijs-Tours gewonnen. De 23-jarige Noor van Team Visma-Lease a Bike bleef in de herfstkoers over 216,2 kilometer de Belg Jasper Stuyven (Soudal Quick-Step) en zijn Franse ploeggenoot Christophe Laporte voor. Laporte schreef de eendagskoers in 2024 op zijn naam.

1 uur geleden
Tennisster Zheng wint na bijna twee jaar weer WTA-toernooi

BEIJING (ANP/AFP) - Tennisster Zheng Qinwen heeft in Beijing het China Open op haar naam geschreven. De 24-jarige Chinese was in de finale te sterk voor de Russische tiener Mirra Andrejeva: 7-5 6-4.

4 uur geleden
Veldrijdster Brand de beste in Mosselcross in Dendermonde

DENDERMONDE (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft de Mosselcross in Dendermonde op haar naam geschreven. De 37-jarige Nederlandse wereldkampioen bleef haar landgenoten Ceylin del Carmen Alvarado en Denise Betsema voor.

4 uur geleden
Bezzecchi wint in Indonesië, Martín neemt leiding in MotoGP

MANDALIKA (ANP) - Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Indonesië gewonnen. De 27-jarige Italiaan kwam als eerste over de finish op het stratencircuit van Mandalika op Lombok.

10 uur geleden