Stroef PSV neemt laat afstand van Excelsior en staat tweede
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de negende keer op rij een wedstrijd in het eigen Philips-stadion gewonnen. Het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij maakte tegen degradatiekandidaat Excelsior weinig indruk en nam pas laat in de tweede helft afstand: 4-0.
PSV verkleinde dankzij de zege de achterstand op koploper Feyenoord tot 5 punten. De Rotterdammers nemen het zondag op tegen RKC Waalwijk. PSV deed met het oog op de tweede plaats, goed voor deelname aan de voorronde van de Champions League komend seizoen, goede zaken. AZ verloor van Sparta (0-1) en heeft met nog zes speelronden te gaan 5 punten minder dan PSV. Ajax kan zondag bij winst op Fortuna Sittard in punten weer op gelijke hoogte komen met de Brabanders.
Het was het tweede tegenvallende optreden deze week van PSV, dat dinsdag in de halve finale van de KNVB-beker met slechts 2-1 van de amateurs van Spakenburg won. Van Nistelrooij haalde middenvelders Ibrahim Sangaré en Guus Til uit zijn basiselftal. De Portugees Fábio Silva kreeg tegen Excelsior rechts voorin de kans. Dat betekende dat Xavi Simons als aanvallende middenvelder ging voetballen.
Luuk de Jong
PSV begon nog wel aardig en kwam snel op voorsprong. In de 12e minuut kapte linksback Patrick van Aanholt Excelsior-speler Siebe Horemans uit. Luuk de Jong kon de bal vervolgens van dichtbij in het doel tikken: 1-0. Voor de aanvoerder is het zijn negende doelpunt in de competitie. De Jong heeft nog één treffer nodig om voor de vijfde keer minstens tien keer te scoren voor PSV in een Eredivisie-seizoen. Alleen Willy van der Kuijlen (vijftien keer), Luc Nilis (zes keer) en Hallvar Thoresen (vijf keer) bereikten ook minstens vijf keer de dubbele cijfers voor PSV in de Eredivisie.
Het doelpunt betekende niet de aanzet tot een makkelijke voetbalavond. PSV speelde traag en slordig. Excelsior werd twee keer gevaarlijk, via Couhaib Driouech en Kenzo Goudmijn.
De fans van PSV lieten bij het rustsignaal hun teleurstelling blijken. Met Til na rust voor De Jong, en later Anwar El Ghazi voor Johan Bakayoko, was het in de tweede helft iets beter bij PSV. Xavi Simons miste na een uur spelen een enorme kans door van dichtbij over te schieten. In de 78e minuut kopte hij alsnog raak (2-0). Op aangeven van Simons zorgde Silva daarna nog voor een derde PSV-treffer en ook Erick Gutiérrez scoorde nog.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
13 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
13 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
15 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
1 dag geleden