Stroef PSV neemt laat afstand van Excelsior en staat tweede
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de negende keer op rij een wedstrijd in het eigen Philips-stadion gewonnen. Het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij maakte tegen degradatiekandidaat Excelsior weinig indruk en nam pas laat in de tweede helft afstand: 4-0.
PSV verkleinde dankzij de zege de achterstand op koploper Feyenoord tot 5 punten. De Rotterdammers nemen het zondag op tegen RKC Waalwijk. PSV deed met het oog op de tweede plaats, goed voor deelname aan de voorronde van de Champions League komend seizoen, goede zaken. AZ verloor van Sparta (0-1) en heeft met nog zes speelronden te gaan 5 punten minder dan PSV. Ajax kan zondag bij winst op Fortuna Sittard in punten weer op gelijke hoogte komen met de Brabanders.
Het was het tweede tegenvallende optreden deze week van PSV, dat dinsdag in de halve finale van de KNVB-beker met slechts 2-1 van de amateurs van Spakenburg won. Van Nistelrooij haalde middenvelders Ibrahim Sangaré en Guus Til uit zijn basiselftal. De Portugees Fábio Silva kreeg tegen Excelsior rechts voorin de kans. Dat betekende dat Xavi Simons als aanvallende middenvelder ging voetballen.
Luuk de Jong
PSV begon nog wel aardig en kwam snel op voorsprong. In de 12e minuut kapte linksback Patrick van Aanholt Excelsior-speler Siebe Horemans uit. Luuk de Jong kon de bal vervolgens van dichtbij in het doel tikken: 1-0. Voor de aanvoerder is het zijn negende doelpunt in de competitie. De Jong heeft nog één treffer nodig om voor de vijfde keer minstens tien keer te scoren voor PSV in een Eredivisie-seizoen. Alleen Willy van der Kuijlen (vijftien keer), Luc Nilis (zes keer) en Hallvar Thoresen (vijf keer) bereikten ook minstens vijf keer de dubbele cijfers voor PSV in de Eredivisie.
Het doelpunt betekende niet de aanzet tot een makkelijke voetbalavond. PSV speelde traag en slordig. Excelsior werd twee keer gevaarlijk, via Couhaib Driouech en Kenzo Goudmijn.
De fans van PSV lieten bij het rustsignaal hun teleurstelling blijken. Met Til na rust voor De Jong, en later Anwar El Ghazi voor Johan Bakayoko, was het in de tweede helft iets beter bij PSV. Xavi Simons miste na een uur spelen een enorme kans door van dichtbij over te schieten. In de 78e minuut kopte hij alsnog raak (2-0). Op aangeven van Simons zorgde Silva daarna nog voor een derde PSV-treffer en ook Erick Gutiérrez scoorde nog.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Voor Perr Schuurs voelde het alsof hij in een droom zat. De 26-jarige verdediger maakte voor NEC in de wedstrijd bij PEC Zwolle zijn rentree op het voetbalveld na bijna drie jaar en scoorde de 1-3 bij zijn eerste balcontact. "Onbeschrijflijk en niet normaal", reageerde hij bij ESPN.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - NEC heeft bij PEC Zwolle de tweede zege van het seizoen geboekt. De ploeg van coach Dick Schreuder won met 3-1, mede door een treffer van Perr Schuurs, die na bijna drie jaar blessureleed zijn rentree op het voetbalveld maakte.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft zaterdagavond ook de vierde wedstrijd van het Eredivisieseizoen gewonnen. In eigen huis werd Go Ahead Eagles met 5-2 verslagen. AZ heeft de maximale 12 punten uit vier wedstrijden en zal ook na de vierde speelronde koploper blijven in de competitie.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft ook zijn tweede wedstrijd dit seizoen in de Premier League verloren. In eigen huis ging de ploeg van trainer Roberto De Zerbi met 2-0 onderuit tegen Newcastle United.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft de Rotterdamse derby met Sparta gewonnen. De ploeg van coach Ruben den Uil versloeg de stadgenoot in eigen huis met 2-1.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Andoni Iraola is het nieuwe seizoen in de Premier League slecht begonnen met Liverpool. De opvolger van Arne Slot verspeelde met zijn nieuwe club ook punten tegen Nottingham Forest op Anfield (2-2).
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München is goed aan het nieuwe seizoen in de Bundesliga begonnen. De titelverdediger won voor eigen publiek van VfB Stuttgart (5-1). Bayern verzekerde zich vorige week met een zege op Borussia Dortmund (1-2) van winst van de Duitse Supercup.
1 dag geleden