Stroef PSV neemt laat afstand van Excelsior en staat tweede
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de negende keer op rij een wedstrijd in het eigen Philips-stadion gewonnen. Het elftal van trainer Ruud van Nistelrooij maakte tegen degradatiekandidaat Excelsior weinig indruk en nam pas laat in de tweede helft afstand: 4-0.
PSV verkleinde dankzij de zege de achterstand op koploper Feyenoord tot 5 punten. De Rotterdammers nemen het zondag op tegen RKC Waalwijk. PSV deed met het oog op de tweede plaats, goed voor deelname aan de voorronde van de Champions League komend seizoen, goede zaken. AZ verloor van Sparta (0-1) en heeft met nog zes speelronden te gaan 5 punten minder dan PSV. Ajax kan zondag bij winst op Fortuna Sittard in punten weer op gelijke hoogte komen met de Brabanders.
Het was het tweede tegenvallende optreden deze week van PSV, dat dinsdag in de halve finale van de KNVB-beker met slechts 2-1 van de amateurs van Spakenburg won. Van Nistelrooij haalde middenvelders Ibrahim Sangaré en Guus Til uit zijn basiselftal. De Portugees Fábio Silva kreeg tegen Excelsior rechts voorin de kans. Dat betekende dat Xavi Simons als aanvallende middenvelder ging voetballen.
Luuk de Jong
PSV begon nog wel aardig en kwam snel op voorsprong. In de 12e minuut kapte linksback Patrick van Aanholt Excelsior-speler Siebe Horemans uit. Luuk de Jong kon de bal vervolgens van dichtbij in het doel tikken: 1-0. Voor de aanvoerder is het zijn negende doelpunt in de competitie. De Jong heeft nog één treffer nodig om voor de vijfde keer minstens tien keer te scoren voor PSV in een Eredivisie-seizoen. Alleen Willy van der Kuijlen (vijftien keer), Luc Nilis (zes keer) en Hallvar Thoresen (vijf keer) bereikten ook minstens vijf keer de dubbele cijfers voor PSV in de Eredivisie.
Het doelpunt betekende niet de aanzet tot een makkelijke voetbalavond. PSV speelde traag en slordig. Excelsior werd twee keer gevaarlijk, via Couhaib Driouech en Kenzo Goudmijn.
De fans van PSV lieten bij het rustsignaal hun teleurstelling blijken. Met Til na rust voor De Jong, en later Anwar El Ghazi voor Johan Bakayoko, was het in de tweede helft iets beter bij PSV. Xavi Simons miste na een uur spelen een enorme kans door van dichtbij over te schieten. In de 78e minuut kopte hij alsnog raak (2-0). Op aangeven van Simons zorgde Silva daarna nog voor een derde PSV-treffer en ook Erick Gutiérrez scoorde nog.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.
11 uur geledenSANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.
12 uur geledenROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Wout Weghorst was zondag bij FC Twente de grote man in het uitduel met Excelsior. Hij stond met vier doelpunten aan de basis van een uitzonderlijke overwinning van de Tukkers: 0-9. De Noor Sondre Ørjasæter was met vijf assists de andere uitblinker in de ploeg van coach John van den Brom. FC Twente staat met 23 punten uit elf wedstrijden op de vierde plaats in de Eredivisie. Excelsior heeft 11 punten.
13 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft zondag met 4-2 gewonnen van FC Utrecht. Het elftal van Henk Brugge was daarmee te sterk voor de ploeg van voormalig Telstar-coach Anthony Correia. Telstar heeft 9 punten uit elf wedstrijden. FC Utrecht heeft nog 3 punten meer.
13 uur geleden