'Strippen' van vissen is Eufemisme van het jaar
AMSTERDAM (ANP) - Strippen, een woord voor het opensnijden van net gevangen vissen, is het Eufemisme van het jaar 2021. Dat meldt Wakker Dier, de organisator van de jaarlijkse verkiezing via internet. Bijna 4000 van de ruim 12.000 stemmen waren voor deze term.
Op de tweede plaats en met geringe afstand eindigde couperen (van varkensstaarten) en de derde plek was voor bedwelmingsruimte (waar dieren worden vergast).
"Deze woorden doen geen recht aan het lijden dat erachter schuilgaat", verklaart Wakker Dier de verschillende nominaties. Volgens de club verdienen de dieren in de vee-industrie "eerlijke taal die recht doet aan hun lijden".
Andere termen
"Het staat allang vast dat vissen pijn kunnen voelen. Dat we nog altijd zo met hen omgaan is domweg barbaars", aldus de organisatie over de 'winnaar' van deze editie.
Het aloude ‘scharrelei’ eindigde op plek vier. "Het roept een romantisch beeld op van kippen die rondscharrelen op het erf. Maar scharrelkippen komen nooit buiten", zeggen de dierenvrienden. ‘Uitval’ werd vijfde, volgens Wakker Dier een onjuiste benaming voor "sterfte in de stal door zwakte, ziekte of uitdroging" .
In 2020 won ‘ruimen’ de weinig benijdenswaardige titel. Daarmee wordt het doden van dieren wegens een uitbraak van een dierziekte bedoeld.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Van de vijf verdachten die vorige week zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli, zijn er drie vrijgelaten. Een 19-jarige verdachte uit Amsterdam en een minderjarige verdachte uit Hoorn zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijven veertien dagen langer in voorarrest. Dit meldt het Openbaar Ministerie.
2 uur geledenGENT (ANP) - Het hof van assisen in Gent heeft Dave De K. (39) veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat premier Rob Jetten volgend jaar een kind krijgt met zijn partner Nicolás Keenan is "hartstikke mooi nieuws", zegt de voorzitter van Stichting Meer dan Gewenst, Arnoud Breitbarth. Die organisatie zet zich in voor lhbti+'ers met een gezin of kinderwens. "We hopen dat draagmoederschap hierdoor wat bekender en normaler wordt."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Bibliotheek Rotterdam toont tijdens de komende Erasmusweek een boek van de filosoof dat lange tijd verloren werd gewaand. Het gaat om La civilité puerile, een Franse bewerking van Erasmus' handboek over goede manieren voor kinderen. Het boekje uit 1609 maakt nu onderdeel uit van de Rotterdamse UNESCO-Erasmuscollectie.
5 uur geledenROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam kampt weer met een storing. De brug is volgens ProRail sinds maandagochtend niet te gebruiken voor wegverkeer en ook scheepvaart kan niet onder de brug door. ProRail weet nog niet hoelang het herstel gaat duren.
5 uur geledenBEEK EN DONK (ANP) - De 56-jarige man die ervan wordt verdacht een vrouw om het leven te hebben gebracht in Beek en Donk, had een relatie met haar. Dat bevestigt de politie desgevraagd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Frankrijk aangepast. Het ministerie waarschuwt Nederlanders in Frankrijk voor gewelddadige demonstraties in het land. De kleur van het reisadvies blijft geel.
6 uur geleden