Strijdvaardig reisbedrijf Booking lijdt onder lockdowns
NORWALK (ANP) - Reisbedrijf Booking Holdings heeft in de eerste drie maanden van het jaar flink geleden onder de maatregelen die verschillende landen namen om de uitbraak van het coronavirus te vertragen. Onder meer gesloten grenzen, weinig vliegverkeer en sluitingen van hotels zorgden ervoor dat het aantal geboekte hotelovernachtingen bij het moederbedrijf van het Nederlandse Booking.com met 43 procent afnam. Booking blijft echter strijdbaar en verwacht goed uit de crisis te komen.
Door het lagere aantal boekingen zag Booking, dat ook onder meer eigenaar is van de in de Verenigde Staten populaire boekingssite Kayak, ook zijn omzet met de helft dalen tot 12,4 miljard dollar. Ook leed het bedrijf een verlies van 699 miljoen dollar.
Ook in het lopende kwartaal houden de problemen aan voor Booking. Vorige maand gaf het bedrijf al aan dat de boekingen begin april nog veel verder gedaald waren. Topman Glenn Fogel geeft evenwel aan dat Booking direct maatregelen heeft getroffen zoals het terugbrengen van de kosten. Zo vroeg het bedrijf hulp in Nederland voor het doorbetalen van de salarissen van de medewerkers van Booking.com. Ook zorgde Booking ervoor dat de financiële positie werd versterkt.
Fogel verwacht dat Booking kan profiteren van die stappen en de waarde van zijn platform. Daardoor denkt hij dat het reisbedrijf sterker uit de crisis tevoorschijn komt dan branchegenoten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Economen verwachten dat de extra importheffing van 10 procent die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt in te voeren, slechts een beperkte impact zal hebben op de economische groei van de eurozone. De economen van de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs denken dat de nieuwe heffing ongeveer 0,1 procentpunt van het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, zal afsnoepen.
35 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Nederland exporteerde vorig jaar voor 7,2 miljard euro aan bloemen en planten. Dat is bijna 2 procent meer dan een jaar eerder, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump over Groenland zijn "absurd" en een poging tot chantage waar de EU niet aan mag toegeven. Dat heeft de Zweedse minister van Financiën Elisabeth Svantesson gezegd. De importheffing van 10 procent geldt voor alle landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Zweden. Trump dreigt het eiland, dat tot Denemarken behoort, te annexeren.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in december afgenomen tot 1,9 procent, meldt Eurostat. De stijging van de consumentenprijzen in het eurogebied ligt daarmee iets lager dan de 2 procent die het Europese statistiekbureau eerder deze maand bekendmaakte. De inflatie is daarmee voor het eerst sinds mei vorig jaar weer gezakt tot onder de doelstelling van de Europese Centrale Bank (ECB) van 2 procent.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Europese Unie moet overwegen de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Verenigde Staten op te schorten door het conflict over Groenland. Dat zegt de Duitse centrumlinkse politieke partij De Groenen in een reactie op het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om acht Europese landen, waaronder Duitsland en Nederland, een importheffing van 10 procent op te leggen omdat ze militairen naar Groenland hebben gestuurd.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat er met de door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor Europese landen die Groenland militair steunen een verkeerde weg wordt ingeslagen. Dat zei hij maandag op een persconferentie, het Verenigd Koninkrijk is een van die landen waar die heffing voor geldt. Starmer zegt ook vastberaden te zijn om de relatie met de Verenigde Staten sterk te houden.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse minister van Financiën en vicekanselier Lars Klingbeil zegt dat "Europa zich niet zal laten chanteren door de Verenigde Staten om Groenland". De regering-Trump heeft de acht Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd een importheffing van 10 procent opgelegd. De heffing gaat op 1 februari in en wordt 1 juni verhoogd tot 25 procent.
3 uur geleden