Strijdvaardig reisbedrijf Booking lijdt onder lockdowns
NORWALK (ANP) - Reisbedrijf Booking Holdings heeft in de eerste drie maanden van het jaar flink geleden onder de maatregelen die verschillende landen namen om de uitbraak van het coronavirus te vertragen. Onder meer gesloten grenzen, weinig vliegverkeer en sluitingen van hotels zorgden ervoor dat het aantal geboekte hotelovernachtingen bij het moederbedrijf van het Nederlandse Booking.com met 43 procent afnam. Booking blijft echter strijdbaar en verwacht goed uit de crisis te komen.
Door het lagere aantal boekingen zag Booking, dat ook onder meer eigenaar is van de in de Verenigde Staten populaire boekingssite Kayak, ook zijn omzet met de helft dalen tot 12,4 miljard dollar. Ook leed het bedrijf een verlies van 699 miljoen dollar.
Ook in het lopende kwartaal houden de problemen aan voor Booking. Vorige maand gaf het bedrijf al aan dat de boekingen begin april nog veel verder gedaald waren. Topman Glenn Fogel geeft evenwel aan dat Booking direct maatregelen heeft getroffen zoals het terugbrengen van de kosten. Zo vroeg het bedrijf hulp in Nederland voor het doorbetalen van de salarissen van de medewerkers van Booking.com. Ook zorgde Booking ervoor dat de financiële positie werd versterkt.
Fogel verwacht dat Booking kan profiteren van die stappen en de waarde van zijn platform. Daardoor denkt hij dat het reisbedrijf sterker uit de crisis tevoorschijn komt dan branchegenoten.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
15 uur geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
18 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
18 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.
19 uur geledenURK (ANP) - Als de brandstofprijzen voor kottervissers hoog blijven, vaart binnenkort bijna niemand van de Nederlandse kottervloot nog uit. De hoge dieselkosten maken het vrijwel onmogelijk om geld te verdienen aan de gevangen vis, waarschuwt de Nederlandse Vissersbond.
20 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
1 dag geleden