Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strijdende partijen Libië praten in Moskou over wapenstilstand

Strijdende partijen Libië praten in Moskou over wapenstilstand

MOSKOU (ANP/RTR) - De leiders van de strijdende partijen in Libië zullen maandag in Moskou vredesbesprekingen houden met vertegenwoordigers van Rusland en Turkije. Dat meldde het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken.

De gesprekken komen na een staakt-het-vuren in Libië, dat werd geïnitieerd door Turkije en Rusland. Het bestand ging zondag in, hoewel beide partijen elkaar ervan beschuldigden dat ze het staakt-het-vuren schonden. Ook waren er nog steeds schermutselingen rond de hoofdstad Tripoli.

De besprekingen in Moskou maandag zullen worden bijgewoond door krijgsheer Khalifa Haftar van het zelfbenoemde Libische Nationale Leger (LNA) en premier Fayez al-Serraj van de door de VN erkende regering, citeerde persbureau Interfax een functionaris van het ministerie. Van Russische en Turkse kant nemen de ministers van Buitenlandse Zaken en Defensie deel aan de gesprekken.

Tripoli

Lev Dengov, het hoofd van de Russische contactgroep voor Libië, zei dat de strijdende partijen "de mogelijkheid van het ondertekenen van een bestand en de details van een dergelijk document zouden bespreken", meldde Interfax.

Zaterdag kondigde Haftar al een staakt-het-vuren aan. Daarmee zou hij toch gehoor geven aan een oproep van Rusland en Turkije, die de strijdende partijen in Libië opriepen tot een wapenstilstand. Haftar had die oproep in eerste instantie verworpen.

De milities van Haftar proberen sinds april hoofdstad Tripoli in te nemen, de zetel van de regering van premier Serraj. Afgelopen week veroverden LNA-troepen nog de belangrijke kuststad Sirte.

Meer uit Buitenland

Bultrug Timmy nog steeds onderweg naar Noordzee

WISMAR (ANP/DPA) - De verzwakte bultrug Timmy is nog steeds onderweg naar de Noordzee. Een reddingsteam sleept de walvis, die wekenlang gestrand was voor de Duitse kust, sinds dinsdag in een drijvend bassin naar diepere wateren.

5 minuten geleden
UNICEF: verlies duizenden vrouwelijke leerkrachten in Afghanistan

DEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.

3 uur geleden
Klimaatdienst: Europa kende vorig jaar 'ongekende hittegolven'

BONN (ANP) - Europa wordt geconfronteerd met steeds ernstigere gevolgen van klimaatverandering. Dat concluderen de Europese klimaatdienst Copernicus en de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) in hun jaarlijkse Staat van het Europese Klimaat. Vorig jaar had het continent onder meer te maken met "ongekende hittegolven", verwoestende bosbranden en een voortdurende afname van de biodiversiteit, schrijven zij.

3 uur geleden
WSJ: Trump wil langdurige blokkade van Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

5 uur geleden
Trump laat zijn foto op Amerikaanse paspoorten plaatsen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.

7 uur geleden
Senaat VS tegen voorkomen militair optreden tegen Cuba door Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.

7 uur geleden
Nieuwe verkiezingen Kosovo omdat parlement geen president kiest

PRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.

8 uur geleden