Strijdende partijen Libië praten in Moskou over wapenstilstand
MOSKOU (ANP/RTR) - De leiders van de strijdende partijen in Libië zullen maandag in Moskou vredesbesprekingen houden met vertegenwoordigers van Rusland en Turkije. Dat meldde het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken.
De gesprekken komen na een staakt-het-vuren in Libië, dat werd geïnitieerd door Turkije en Rusland. Het bestand ging zondag in, hoewel beide partijen elkaar ervan beschuldigden dat ze het staakt-het-vuren schonden. Ook waren er nog steeds schermutselingen rond de hoofdstad Tripoli.
De besprekingen in Moskou maandag zullen worden bijgewoond door krijgsheer Khalifa Haftar van het zelfbenoemde Libische Nationale Leger (LNA) en premier Fayez al-Serraj van de door de VN erkende regering, citeerde persbureau Interfax een functionaris van het ministerie. Van Russische en Turkse kant nemen de ministers van Buitenlandse Zaken en Defensie deel aan de gesprekken.
Tripoli
Lev Dengov, het hoofd van de Russische contactgroep voor Libië, zei dat de strijdende partijen "de mogelijkheid van het ondertekenen van een bestand en de details van een dergelijk document zouden bespreken", meldde Interfax.
Zaterdag kondigde Haftar al een staakt-het-vuren aan. Daarmee zou hij toch gehoor geven aan een oproep van Rusland en Turkije, die de strijdende partijen in Libië opriepen tot een wapenstilstand. Haftar had die oproep in eerste instantie verworpen.
De milities van Haftar proberen sinds april hoofdstad Tripoli in te nemen, de zetel van de regering van premier Serraj. Afgelopen week veroverden LNA-troepen nog de belangrijke kuststad Sirte.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
9 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
9 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
10 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
10 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
11 uur geleden