'Strijdbaar' Ajax hoopt in finale op reactie na competitieverlies
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer John Heitinga hoopt in aanloop naar de bekerfinale tegen PSV dat zijn ploeg heeft geleerd van de fouten tijdens het onderlinge competitieduel van afgelopen zondag. "Het belangrijkste is dat we nu een reactie geven", verklaarde de coach twee dagen voor de eindstrijd in De Kuip.
"Zondag waren we niet goed en scherp genoeg, en waren we erg slordig aan de bal", keek Heitinga terug op de 3-0 nederlaag in Eindhoven. "We weten wat beter moet. We moeten vaster zijn en de afstemming moet beter. In de finale moeten we een sterk collectief zijn. We zijn strijdbaar. Het gaat maar om één wedstrijd en we moeten er alles aan doen om als winnaars van het veld te stappen."
"Tegen Feyenoord in de halve finale hebben we gestreden als een echt team en dat wil ik tegen PSV ook zien. We moeten er 90 minuten voor vechten en het beste uit onszelf halen. Dat beetje gif heb ik afgelopen zondag niet voldoende gezien."
Verrassen
Hoewel Ajax en PSV elkaar dit seizoen al drie keer troffen, inclusief de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal, denkt Heitinga dat ze elkaar nog wel kunnen verrassen. "We hebben weer veel informatie uit het laatste duel gehaald", zei de oud-speler.
Heitinga veroverde de KNVB-beker zelf drie keer als speler, in dienst van Ajax, en weet hoe speciaal een eindstrijd is. "Bekerfinales zijn altijd hele bijzondere wedstrijden en dat zal ik de spelers ook meegeven. Het is een hoofdprijs met Europees voetbal als beloning. En als je de route bekijkt die we hebben afgelegd, met een aantal pittige duels, dan moeten we er nu alles aan doen om hem te winnen."
Ajax staat na de nederlaag in Eindhoven op de derde plaats in de Eredivisie, drie punten achter nummer 2 PSV. De bekerfinale staat zondag om 18.00 uur op het programma in De Kuip in Rotterdam.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP/RTR) - Achraf Hakimi is op tijd hersteld van zijn enkelblessure om te spelen in de Afrika Cup. Dat zei de 27-jarige verdediger op een persconferentie voorafgaand aan het toernooi.
27 minuten geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
15 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
16 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
18 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
20 uur geleden