Strijd Syrië laait op: meer dan 130 doden gemeld
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Bij gevechten tussen het regeringsleger en opstandelingen in Syrië zijn meer dan 130 doden gevallen, meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. Het gaat voor zover bekend om de zwaarste gevechten in het noordwesten van het land in jaren.
Het in Engeland gevestigde Observatorium, dat informatie krijgt van een eigen netwerk van bronnen, meldt dat de jihadistische groep Hayat Tahrir al-Sham (HTS) en bondgenoten deze week een verrassingsaanval uitvoerden op het leger van president Bashar al-Assad. De aanval vond plaats in de noordelijke provincie Aleppo. Er worden gevechten gemeld op minder dan 10 kilometer van de gelijknamige stad.
In 24 uur tijd vielen volgens het Observatorium zeker 132 doden: 65 strijders van HTS, 18 bondgenoten van HTS en 49 manschappen van Assad. De Syrische strijdkrachten bevestigen in een verklaring dat "gewapende terreurorganisaties" uit de provincies Aleppo en Idlib op woensdagochtend een aanval uitvoerden langs een breed front. Een journalist van AFP meldt zware gevechten ten oosten van de stad Idlib. Daar worden ook luchtaanvallen uitgevoerd.
Het Iraanse persagentschap SNN bericht dat in Aleppo ook een generaal is omgekomen van de Iraanse Revolutionaire Garde. De officier, Kioumars Pourhashemi, zou zijn gedood door "terroristen" die zijn gelinkt aan Israël. Iran steunt het regime van Assad en is de aartsrivaal van Israël.
Meer uit Buitenland
MEKELLE (ANP/AFP) - Rebellen in Tigray hebben zaterdag de regionale hoofdstad Mekelle in het noorden van Ethiopië verlaten, melden een lokale journalist en inwoners aan het Franse persbureau AFP. Pro-regeringstroepen zouden steeds verder oprukken richting de stad.
1 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Het vliegveld van Vilnius in Litouwen is weer open, meldt het nationale crisiscentrum van het land. Eerder op zaterdagochtend werd de luchthaven afgesloten na een melding van een vermoedelijke drone die vanuit Belarus het Litouwse luchtruim zou zijn binnengevlogen.
1 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - De luchthaven van Vilnius in Litouwen is zaterdagochtend gesloten na een melding van een vermoedelijke drone die vanuit Belarus het Litouwse luchtruim zou zijn binnengevlogen. Dat meldt het nationale crisiscentrum van het land. Volgens het centrum zijn NAVO-gevechtsvliegtuigen voor luchtbewaking boven de Baltische staten opgestegen.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - De piloot die woensdag een andere piloot aanviel tijdens een vlucht van flydubai naar Tel Aviv probeerde een terroristische aanval uit te voeren, zegt de procureur-generaal van de Verenigde Arabische Emiraten volgens het staatspersbureau WAM.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Noordelijke Brug over de rivier de Dnipro in de Oekraïense hoofdstad Kyiv is zaterdag geraakt door een Russische aanval. Dat maakte burgemeester Vitali Klitsjko bekend.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De veranderde visumprocedures die de regering-Trump heeft ingesteld, hebben een scherpe daling van het aantal buitenlandse studenten bij Columbia University veroorzaakt. De universiteit heeft de toegang tot een van zijn journalistieke colleges tijdelijk gestopt, zeiden vier ingewijden tegen Reuters.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De verdachte copiloot die in de cockpit van een flydubai-vliegtuig de gezagvoerder aanviel, was voorheen bij Oman Air aangemerkt als veiligheidsrisico. Dat hebben bronnen tegen de Amerikaanse zender ABC News gezegd. Er zou extremistisch materiaal bij hem aangetroffen zijn.
9 uur geleden