Strijd Syrië laait op: meer dan 130 doden gemeld
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Bij gevechten tussen het regeringsleger en opstandelingen in Syrië zijn meer dan 130 doden gevallen, meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. Het gaat voor zover bekend om de zwaarste gevechten in het noordwesten van het land in jaren.
Het in Engeland gevestigde Observatorium, dat informatie krijgt van een eigen netwerk van bronnen, meldt dat de jihadistische groep Hayat Tahrir al-Sham (HTS) en bondgenoten deze week een verrassingsaanval uitvoerden op het leger van president Bashar al-Assad. De aanval vond plaats in de noordelijke provincie Aleppo. Er worden gevechten gemeld op minder dan 10 kilometer van de gelijknamige stad.
In 24 uur tijd vielen volgens het Observatorium zeker 132 doden: 65 strijders van HTS, 18 bondgenoten van HTS en 49 manschappen van Assad. De Syrische strijdkrachten bevestigen in een verklaring dat "gewapende terreurorganisaties" uit de provincies Aleppo en Idlib op woensdagochtend een aanval uitvoerden langs een breed front. Een journalist van AFP meldt zware gevechten ten oosten van de stad Idlib. Daar worden ook luchtaanvallen uitgevoerd.
Het Iraanse persagentschap SNN bericht dat in Aleppo ook een generaal is omgekomen van de Iraanse Revolutionaire Garde. De officier, Kioumars Pourhashemi, zou zijn gedood door "terroristen" die zijn gelinkt aan Israël. Iran steunt het regime van Assad en is de aartsrivaal van Israël.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
2 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
5 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
7 uur geleden