Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strijd Syrië laait op: meer dan 130 doden gemeld

Strijd Syrië laait op: meer dan 130 doden gemeld

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Bij gevechten tussen het regeringsleger en opstandelingen in Syrië zijn meer dan 130 doden gevallen, meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. Het gaat voor zover bekend om de zwaarste gevechten in het noordwesten van het land in jaren.

Het in Engeland gevestigde Observatorium, dat informatie krijgt van een eigen netwerk van bronnen, meldt dat de jihadistische groep Hayat Tahrir al-Sham (HTS) en bondgenoten deze week een verrassingsaanval uitvoerden op het leger van president Bashar al-Assad. De aanval vond plaats in de noordelijke provincie Aleppo. Er worden gevechten gemeld op minder dan 10 kilometer van de gelijknamige stad.

In 24 uur tijd vielen volgens het Observatorium zeker 132 doden: 65 strijders van HTS, 18 bondgenoten van HTS en 49 manschappen van Assad. De Syrische strijdkrachten bevestigen in een verklaring dat "gewapende terreurorganisaties" uit de provincies Aleppo en Idlib op woensdagochtend een aanval uitvoerden langs een breed front. Een journalist van AFP meldt zware gevechten ten oosten van de stad Idlib. Daar worden ook luchtaanvallen uitgevoerd.

Het Iraanse persagentschap SNN bericht dat in Aleppo ook een generaal is omgekomen van de Iraanse Revolutionaire Garde. De officier, Kioumars Pourhashemi, zou zijn gedood door "terroristen" die zijn gelinkt aan Israël. Iran steunt het regime van Assad en is de aartsrivaal van Israël.

Meer uit Buitenland

Twee brandweerlieden overleden bij brand nabij vliegveld Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Twee brandweerlieden zijn omgekomen toen zij een brand aan het blussen waren nabij het vliegveld van Bordeaux. Dat maakte de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez bekend tijdens het vragenuur in het parlement.

11 minuten geleden
Koeweit ontbiedt Iraanse ambassadeur na aanval op schip

KOEWEIT (ANP/AFP) - Koeweit heeft de Iraanse ambassadeur in het land ontboden na een aanval op een Koeweitse tanker in de Straat van Hormuz. Bij die aanval liepen meerdere bemanningsleden verwondingen op.

1 uur geleden
Noorse politie gaat niet uit van opzet bij grote brand woonwijk

KROKSTADELVA (ANP/AFP) - De Noorse politie gaat niet uit van opzet bij het ontstaan van de grote brand in de Noorse stad Krokstadelva, in de buurt van Oslo. Die brak afgelopen vrijdagavond uit in een woonwijk en verwoestte meer dan honderd huizen. De politie zegt een idee te hebben waar de brand is ontstaan, maar dat het nog te vroeg is om hier details over bekend te maken.

1 uur geleden
Voor tweede dag op rij duizenden jongeren de straat op in India

NEW DELHI (ANP/AFP) - In India wordt voor de tweede dag op rij gedemonstreerd door de zogenoemde kakkerlakkenbeweging (CJP). Die onlangs opgerichte beweging bestaat uit met name jonge Indiërs die ontevreden zijn met de regering-Modi en in het bijzonder de minister van Onderwijs, wiens vertrek wordt geëist. Dinsdag zijn opnieuw duizenden mensen op de been.

1 uur geleden
Trump: zullen Libanon helpen, met het respect dat het verdient

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn van zins Libanon te helpen, zo zegt president Donald Trump tijdens een persconferentie in het Witte Huis met zijn Libanese ambtgenoot Joseph Aoun. "Er is zeer slecht omgegaan met Libanon. We zullen het daarom behandelen met het respect dat het verdient", aldus Trump tijdens de ontmoeting.

2 uur geleden
Stichting Bill Gates: geen bewijs gevonden van betaling Epstein

SEATTLE (ANP) - De stichting van de Amerikaanse miljardair Bill Gates zegt dat in een onderzoek geen bewijs is gevonden dat de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein door de stichting is betaald. Ook is er geen bewijs dat de Gates Foundation betrokken was bij of op de hoogte was van Epsteins criminele activiteiten, aldus een verklaring.

2 uur geleden
Tientallen toeristen ziek door defect zwembad in Spanje

MARBELLA (ANP) - Tientallen toeristen zijn in Spanje lichtgewond geraakt na een incident met de waterzuivering van een hotelzwembad vlak bij Marbella aan de Costa del Sol, schrijft onder meer de Britse site The Independent. Ze werden zondag ziek en moesten worden behandeld na het zwemmen in het zwembad.

2 uur geleden