Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strijd Syrië laait op: meer dan 130 doden gemeld

Strijd Syrië laait op: meer dan 130 doden gemeld

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Bij gevechten tussen het regeringsleger en opstandelingen in Syrië zijn meer dan 130 doden gevallen, meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. Het gaat voor zover bekend om de zwaarste gevechten in het noordwesten van het land in jaren.

Het in Engeland gevestigde Observatorium, dat informatie krijgt van een eigen netwerk van bronnen, meldt dat de jihadistische groep Hayat Tahrir al-Sham (HTS) en bondgenoten deze week een verrassingsaanval uitvoerden op het leger van president Bashar al-Assad. De aanval vond plaats in de noordelijke provincie Aleppo. Er worden gevechten gemeld op minder dan 10 kilometer van de gelijknamige stad.

In 24 uur tijd vielen volgens het Observatorium zeker 132 doden: 65 strijders van HTS, 18 bondgenoten van HTS en 49 manschappen van Assad. De Syrische strijdkrachten bevestigen in een verklaring dat "gewapende terreurorganisaties" uit de provincies Aleppo en Idlib op woensdagochtend een aanval uitvoerden langs een breed front. Een journalist van AFP meldt zware gevechten ten oosten van de stad Idlib. Daar worden ook luchtaanvallen uitgevoerd.

Het Iraanse persagentschap SNN bericht dat in Aleppo ook een generaal is omgekomen van de Iraanse Revolutionaire Garde. De officier, Kioumars Pourhashemi, zou zijn gedood door "terroristen" die zijn gelinkt aan Israël. Iran steunt het regime van Assad en is de aartsrivaal van Israël.

Meer uit Buitenland

Vliegtuigen in Europa doorzocht na bommeldingen

SOFIA (ANP/RTR) - Zeven vliegtuigen zijn dinsdag op Europese vliegvelden doorzocht vanwege bommeldingen. In Rome, Warschau, Murcia en Sofia werden vliegtuigen na landingen gecontroleerd op explosieven, maar deze werden niet gevonden. Het is niet bekend wie er achter de bommeldingen zit, en of het om een gecoördineerde actie gaat.

40 minuten geleden
Parlement Groenland keurt veiligheidsdeal met VS goed

NUUK (ANP/RTR) - Het Groenlandse parlement is akkoord met een veiligheidsdeal met de Verenigde Staten. De overeenkomst maakte een einde aan de spanningen met de Amerikaanse president Donald Trump, die meermaals verklaarde het eiland bij zijn land te willen voegen.

45 minuten geleden
Charles verafschuwt slavernijverleden, excuses blijven uit

SAINT JOHN'S (ANP) - De Britse koning Charles heeft dinsdag opnieuw zijn afschuw uitgesproken over het Britse slavernijverleden. Tijdens een toespraak op het eiland Antigua noemde hij de trans-Atlantische slavenhandel een "beschamend hoofdstuk uit de geschiedenis" dat hem vervult met afschuw en diep persoonlijk verdriet. Excuses van de koning bleven echter uit.

2 uur geleden
Minder treinen op Spaans spoor waar dodelijke botsing plaatsvond

MADRID (ANP/RTR/DPA) - Op het spoor tussen Madrid en Sevilla rijden minder treinen na de dodelijke treinramp op het traject. Dat blijft zo totdat het veiligheidssysteem op de spoorlijn is doorgelicht en de regering de vertraagde uitrol van het Europese treinbeveiligingssysteem heeft afgerond, aldus transportminister Óscar Puente.

2 uur geleden
Merz koppelt deelname Poetin aan G20-top aan uitnodigen Zelensky

BERLIJN (ANP) - Als de Russische president naar de komende G20-top in de Verenigde Staten komt, moet ook de Oekraïense president een uitnodiging krijgen, suggereert Duitsland. Over Oekraïne praten kan volgens bondskanselier Friedrich Merz immers niet zonder dat land zelf.

3 uur geleden
Poolse premier: mogelijke Russische provocatie aan grens afgewend

WARSCHAU (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Volgens de Poolse premier Donald Tusk is in de nacht van maandag op dinsdag mogelijk een Russische "provocatie" aan de oostgrens met de Russische exclave Kaliningrad afgeslagen. Hij zou kort na middernacht zijn ingelicht dat personen met zaklampen in het grensgebied waren gezien.

3 uur geleden
Zweeds parlement wijst leider van Centrumpartij af als premier

STOCKHOLM (ANP/RTR) - Het Zweedse parlement heeft de leider van de Centrumpartij, Elisabeth Thand Ringqvist, afgewezen als premierskandidaat. De regeringsformatie zit sinds de verkiezingen van afgelopen september in een patstelling. De leider van de Gematigde Uniepartij, Ulf Kristersson, en sinds 2022 premier van het land, mag als volgende proberen een kabinet te vormen volgens de parlementsvoorzitter.

4 uur geleden