Strijd om wereldtitels schaatsen barst los in Thialf
HEERENVEEN (ANP) - Met een gedevalueerd deelnemersveld gaan in Thialf rond 14.50 uur achter gesloten deuren de WK afstanden van start. Voor de schaatsers op de langebaan is het de afsluiting van een geïmproviseerd en ingekort seizoen, dat dankzij een 'bubbel' van ruim een maand in Friesland toch nog enige impact en uitstraling heeft gekregen.
De vierdaagse in Heerenveen begint met de 3000 meter voor vrouwen. De Tsjechische Martina Sablikova verdedigt haar titel. Namens Nederland komen Antoinette de Jong, Irene Schouten en Joy Beune in actie.
Rond 16.00 uur zijn de mannen aan de beurt voor de 5000 meter. Patrick Roest, die nog wacht op zijn eerste wereldtitel bij dit toernooi, is de grote favoriet. Olympisch kampioen Sven Kramer en Jorrit Bergsma maken eveneens kans op een podiumplaats. Titelverdediger Ted-Jan Bloemen, die voor Canada rijdt, heeft zich afgemeld wegens een trainingsachterstand.
Door de coronacrisis ontbreken onder anderen de schaatsers uit Japan, China en Zuid-Korea bij de WK.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
47 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
5 uur geleden