Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strijd om wereldtitels schaatsen barst los in Thialf

Strijd om wereldtitels schaatsen barst los in Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Met een gedevalueerd deelnemersveld gaan in Thialf rond 14.50 uur achter gesloten deuren de WK afstanden van start. Voor de schaatsers op de langebaan is het de afsluiting van een geïmproviseerd en ingekort seizoen, dat dankzij een 'bubbel' van ruim een maand in Friesland toch nog enige impact en uitstraling heeft gekregen.

De vierdaagse in Heerenveen begint met de 3000 meter voor vrouwen. De Tsjechische Martina Sablikova verdedigt haar titel. Namens Nederland komen Antoinette de Jong, Irene Schouten en Joy Beune in actie.

Rond 16.00 uur zijn de mannen aan de beurt voor de 5000 meter. Patrick Roest, die nog wacht op zijn eerste wereldtitel bij dit toernooi, is de grote favoriet. Olympisch kampioen Sven Kramer en Jorrit Bergsma maken eveneens kans op een podiumplaats. Titelverdediger Ted-Jan Bloemen, die voor Canada rijdt, heeft zich afgemeld wegens een trainingsachterstand.

Door de coronacrisis ontbreken onder anderen de schaatsers uit Japan, China en Zuid-Korea bij de WK.

Meer uit Sport

Turnkampioene Biles ligt in het ziekenhuis: 'bijna dood'

HOUSTON (ANP) - Turnster Simone Biles is in het ziekenhuis beland. Dat heeft de 29-jarige Amerikaanse zevenvoudig olympisch kampioene zaterdagavond zelf bekendgemaakt. "Ik ben normaal niet van het delen van dit soort dingen omdat ik privacy waardeer in de huidige tijd", schrijft Biles op haar Instagram. "Maar bijna doodgaan stond aan het begin van deze week nog niet op mijn bingokaart."

2 uur geleden
Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

18 uur geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

18 uur geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

18 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

19 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

19 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

19 uur geleden