Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strijd om wereldtitels schaatsen barst los in Thialf

Strijd om wereldtitels schaatsen barst los in Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Met een gedevalueerd deelnemersveld gaan in Thialf rond 14.50 uur achter gesloten deuren de WK afstanden van start. Voor de schaatsers op de langebaan is het de afsluiting van een geïmproviseerd en ingekort seizoen, dat dankzij een 'bubbel' van ruim een maand in Friesland toch nog enige impact en uitstraling heeft gekregen.

De vierdaagse in Heerenveen begint met de 3000 meter voor vrouwen. De Tsjechische Martina Sablikova verdedigt haar titel. Namens Nederland komen Antoinette de Jong, Irene Schouten en Joy Beune in actie.

Rond 16.00 uur zijn de mannen aan de beurt voor de 5000 meter. Patrick Roest, die nog wacht op zijn eerste wereldtitel bij dit toernooi, is de grote favoriet. Olympisch kampioen Sven Kramer en Jorrit Bergsma maken eveneens kans op een podiumplaats. Titelverdediger Ted-Jan Bloemen, die voor Canada rijdt, heeft zich afgemeld wegens een trainingsachterstand.

Door de coronacrisis ontbreken onder anderen de schaatsers uit Japan, China en Zuid-Korea bij de WK.

Meer uit Sport

Wielrenner Vernon wint ingekorte etappe van Tour Down Under

WILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.

1 uur geleden
Titelverdedigster Keys naar achtste finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.

1 uur geleden
Schaker Van Foreest lijdt eerste nederlaag in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.

14 uur geleden
IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

19 uur geleden
Ferrari showt 'compleet veranderde' Formule 1-auto voor 2026

FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.

20 uur geleden
Zverev en De Minaur door naar laatste zestien Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.

21 uur geleden
Tour Down Under past koninginnenrit aan om 'extreem' brandgevaar

BRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.

22 uur geleden