Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strijd om wereldtitels schaatsen barst los in Thialf

Strijd om wereldtitels schaatsen barst los in Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Met een gedevalueerd deelnemersveld gaan in Thialf rond 14.50 uur achter gesloten deuren de WK afstanden van start. Voor de schaatsers op de langebaan is het de afsluiting van een geïmproviseerd en ingekort seizoen, dat dankzij een 'bubbel' van ruim een maand in Friesland toch nog enige impact en uitstraling heeft gekregen.

De vierdaagse in Heerenveen begint met de 3000 meter voor vrouwen. De Tsjechische Martina Sablikova verdedigt haar titel. Namens Nederland komen Antoinette de Jong, Irene Schouten en Joy Beune in actie.

Rond 16.00 uur zijn de mannen aan de beurt voor de 5000 meter. Patrick Roest, die nog wacht op zijn eerste wereldtitel bij dit toernooi, is de grote favoriet. Olympisch kampioen Sven Kramer en Jorrit Bergsma maken eveneens kans op een podiumplaats. Titelverdediger Ted-Jan Bloemen, die voor Canada rijdt, heeft zich afgemeld wegens een trainingsachterstand.

Door de coronacrisis ontbreken onder anderen de schaatsers uit Japan, China en Zuid-Korea bij de WK.

Meer uit Sport

Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

37 minuten geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

52 minuten geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

1 uur geleden
Antonelli wint in Formule 1 GP Monaco, Verstappen valt meteen uit

MONACO (ANP) - Kimi Antonelli heeft in de Formule 1 voor het eerst in zijn carrière de Grote Prijs van Monaco gewonnen. Max Verstappen viel in de eerste ronde uit, nadat hij zijn Red Bull eerst niet van de startpositie kreeg. Voor Verstappen is het de tweede uitvalbeurt dit seizoen.

1 uur geleden
Vollering schrijft na Tour en Vuelta ook Giro op haar naam

SALUZZO (ANP) - Wielrenster Demi Vollering heeft de Giro d'Italia op haar naam geschreven. De 29-jarige Nederlandse van FDJ United - SUEZ maakte in de slotetappe haar achterstand van 49 seconden op klassementsleidster Anna van der Breggen goed.

1 uur geleden
Handballers Volendam grijpen eerste landstitel sinds 2013

AALSMEER (ANP) - De handballers van Volendam hebben voor het eerst sinds 2013 de landstitel veroverd. De ploeg was na strafworpen te sterk voor Aalsmeer in het tweede play-offduel om de titel.

2 uur geleden
Golfer Ruiter blij met prijs voor beste amateur KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Nevill Ruiter kijkt met een goed gevoel terug op zijn laatste deelname als amateur aan het KLM Open in Badhoevedorp. De 24-jarige Nederlander, die in augustus professional wordt, veroverde de Robbie van Erven Dorens Trofee, de prijs voor de beste amateur die de 'cut' haalt. "Als amateur is dat het hoogst haalbare, dus dat is heel mooi", zei hij na afloop van zijn slotronde.

3 uur geleden