Strijd in Soedan laait weer op na beëindigen wapenstilstand
KHARTOEM (ANP/RTR) - In Soedan zijn na het verlopen van een driedaagse wapenstilstand weer zware gevechten gemeld in hoofdstad Khartoem en omliggende steden. Getuigen spreken over luchtaanvallen, artilleriebeschietingen en strijd tussen grondtroepen.
Het reguliere leger en de paramilitaire RSF vechten al maanden een bloedig conflict uit. Daardoor veranderde Khartoem in een slagveld. De Verenigde Naties stelden deze week dat meer dan 2,5 miljoen Soedanezen zijn gevlucht. Veel vluchtelingen blijven in Soedan, al zijn ook meer dan een half miljoen mensen naar het buitenland vertrokken.
Soedan verkeert al jaren in politieke chaos. De instabiliteit nam toe na de val van het regime van Omar Hassan al-Bashir in 2019. Hij heerste drie decennia over het enorme land aan de Rode Zee, tot een volksopstand een einde maakte aan zijn regime. Pogingen om het land om te vormen tot een volwaardige democratie, kwamen vervolgens niet van de grond.
Meer uit Buitenland
BAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.
2 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
5 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft nogmaals gewaarschuwd dat het Israël kan aanvallen als de situatie in de regio escaleert. "Als de vijand een fout maakt, zal dat zonder twijfel zijn eigen veiligheid, de veiligheid van de regio en de veiligheid van het zionistische regime in gevaar brengen", verklaarde legerleider Amir Hatami volgens staatsmedia.
9 uur geleden