Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strijd barst al los voor debat Trump-Biden

Strijd barst al los voor debat Trump-Biden

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Enkele uren voor het eerste verkiezingsdebat tussen de Amerikaanse president Trump en zijn uitdager Biden, is de strijd al begonnen. Volgens het campagneteam van Biden wil het campagneteam van Trump verhinderen dat de leider van het debat het aantal Amerikaanse coronadoden noemt. Het Trump-team zou dat aan gespreksleider Chris Wallace hebben gevraagd.

Het benadrukken van ruim 200.000 doden, veruit het hoogste aantal coronadoden ter wereld, zou schadelijk kunnen zijn voor Trump. Hij wordt onder meer door Biden verweten de hele crisis te hebben onderschat. In een reactie noemt de Trump-campagne de claim van het Biden-team een leugen. De strijd tegen het coronavirus is een van de onderwerpen in het debat in de nacht van dinsdag op woensdag (Nederlandse tijd).

Kort voor het duel maakte Biden ook zijn belastingaangifte bekend. Hij riep Trump op dat ook te doen. Die weigert hardnekkig, ondanks beloftes sinds de vorige verkiezingen. De president zegt dat hij ze nu niet meer kan vrijgeven omdat zijn financiële handel en wandel door justitie wordt onderzocht, maar volgens Amerikaanse media klopt zijn betoog niet.

De Democraat Biden betaalde in 2019 299.346 dollar aan inkomstenbelasting, blijkt uit de vrijgegeven documenten. De krant New York Times meldde onlangs dat de Republikein Trump in 2016 en 2017 750 dollar inkomstenbelasting heeft betaald.

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandministers hopen op nieuwe wind na vertrek Orbán

LUXEMBURG (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van diverse EU-landen hopen op een nieuwe wind in Europa zodra de huidige Hongaarse premier Viktor Orbán na diens verkiezingsnederlaag is vertrokken. "We zagen de regering onder Orbán bewust gebruikmaken van het blokkeren en chanteren van Europese gezamenlijke actie", zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) voor een overleg in Luxemburg met zijn EU-collega's. De CDA'er hoopt dat dit verandert onder Orbáns opvolger Péter Magyar.

51 minuten geleden
Reddingsteam bultrugwalvis Timmy heeft last van vermoeidheid

WISMAR (ANP/DPA) - Het team dat zich aan de Noord-Duitse kust inzet voor de bultrugwalvis Timmy die daar eind maart is gestrand, heeft last van vermoeidheid. Walter Gunz, medeoprichter van het team en medefinancier van MediaMarkt, zei dat hij de afgelopen acht dagen drie tot vier uur per nacht heeft geslapen. "We zijn ten einde raad", aldus Gunz. Maar hij verzekert dat het werk doorgaat.

55 minuten geleden
Kallas hoopt woensdag op positief besluit EU-lening Oekraïne

LUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht dat er woensdag "een aantal positieve beslissingen" wordt genomen over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. "Oekraïne heeft deze lening echt nodig. En het is ook een teken dat Rusland Oekraïne niet kan overleven", zei Kallas dinsdag bij aankomst in Luxemburg. Daar vergaderen de EU-ministers van Buitenlandse Zaken over onder meer de situatie in Oekraïne.

59 minuten geleden
Spaanse minister: EU moet maatregelen tegen Israël nemen

LUXEMBURG (ANP) - De EU moet maatregelen tegen Israël nemen, vindt de Spaanse minister José Manuel Albares Bueno (Buitenlandse Zaken) dinsdag. Als de EU dat niet doet, verliest zij haar geloofwaardigheid, zei hij in Luxemburg voor de start van de vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken. De minister vindt dat het associatieverdrag met Israël moet worden opgeschort.

2 uur geleden
EU-hof: Hongarije overtreedt EU-regels met wet over lhbti-content

LUXEMBURG (ANP) - Hongarije overtreedt artikel 2 van het Verdrag van de Europese Unie met een wet die lhbti-personen "stigmatiseert en marginaliseert", concludeert het Europees Hof van Justitie. De Europese Commissie spande de zaak aan nadat Hongarije vorig jaar een wet had aangenomen die de toegang tot lhbti-content verbiedt of beperkt.

2 uur geleden
Topambtenaar: kantoor premier zette druk op screening Mandelson

LONDEN (ANP) - Het kantoor van de Britse premier Keir Starmer heeft druk gezet op de screening van Peter Mandelson. Dat heeft topambtenaar Olly Robbins gezegd tegen het Britse parlement. Volgens Robbins, die vorige week werd ontslagen vanwege de zaak, moest de screening zo snel mogelijk worden afgerond.

2 uur geleden
Iran dreigt met directe reactie bij nieuwe vijandelijkheden VS

TEHERAN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Iraanse strijdkrachten zullen direct reageren bij "hernieuwde vijandelijkheden van tegenstanders", zegt de Iraanse commandant Ali Abdollahi tegen het Iraanse persbureau Tasnim. Een eerder gesloten bestand met de Verenigde Staten loopt naar verwachting woensdag af.

3 uur geleden