Streppel nieuwe trainer Roda JC
KERKRADE (ANP) - Coach Jurgen Streppel keert terug in het Nederlands betaald voetbal. De 50-jarige trainer gaat aan de slag bij Roda JC. Hij ondertekent bij de eerstedivisieclub een contract voor twee jaar.
Streppel is oud-voetballer van Helmond Sport, RKC Waalwijk en Telstar en was ook nog kort bij Roda JC actief. Na zijn spelersloopbaan was hij als trainer werkzaam bij onder meer Willem ll, Helmond Sport en SC Heerenveen. Daarna trok hij naar het buitenland waar hij werkte voor Anorthosis Famagusta op Cyprus en vorig jaar bij Al-Jazira in de Verenigde Arabische Emiraten.
Streppel toonde zich tijdens zijn presentatie in Kerkrade blij en ambitieus. "Deze club heeft een grote historie, een geweldig stadion en een mooie en fanatieke aanhang. Roda JC heeft enkele turbulente jaren gehad, maar ik ben ervan overtuigd geraakt dat de club die periode achter zich heeft gelaten. Ik wil graag mijn bijdrage leveren om Roda weer te brengen waar de club thuishoort. Eerst naar de subtop van de Keuken Kampioen Divisie en daarna zien we verder."
Streppel is de vervanger van René Trost, die begin maart werd aangesteld als interim-trainer van Roda JC. De oud-speler nam de taken over van Maurice Verberne, die de Limburgse ploeg als waarnemer vijf wedstrijden onder zijn hoede had. Hoofdcoach Jean-Paul de Jong moest in februari vertrekken uit Kerkrade.
Door de uitbraak van het nieuwe coronavirus zat Trost bij Roda JC in het afgelopen seizoen slechts één duel op de bank (4-1 verlies bij NAC Breda). De Limburgse ploeg eindigde in de afgebroken competitie op de zeventiende plaats.
Meer uit Voetbal
INGLEWOOD (ANP/BELGA/RTR/AFP) - De Belgische doelman Thibaut Courtois heeft na afloop van de verloren kwartfinale tegen Spanje (2-1) steun uitgesproken voor invaller Senne Lammens, die in het duel een cruciale fout maakte. "Ik heb een dikke knuffel gegeven. Dit is een rotgevoel als doelman. Maar hij is een fantastische keeper en wordt hier alleen maar sterker van", zei Courtois na afloop van de wedstrijd in Los Angeles.
42 minuten geledenINGLEWOOD (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal maakt nog altijd kans op een tweede wereldtitel. De wereldkampioen van 2010 versloeg in de kwartfinales een taai België met 2-1. De winnende goal viel laat in de wedstrijd. Invaller Mikel Merino scoorde in de 88e minuut.
3 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - De Spaanse doelman Unai Simón heeft zijn recordreeks van speelminuten op een WK voetbal zonder tegendoelpunten zien eindigen na 649 minuten. De Belg Charles De Ketelaere was de schuldige. Hij maakte in de 41e minuut de 1-1.
4 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - De Spaanse doelman Unai Simón heeft zijn recordreeks van speelminuten op een WK voetbal zonder tegendoelpunten zien eindigen na 649 minuten. De Belg Charles De Ketelaere was de schuldige. Hij maakte in de 41e minuut van de kwartfinale tegen Spanje de 1-1.
4 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - België treedt aan zonder aanvoerder Youri Tielemans tegen Spanje in de kwartfinale van het WK voetbal. De middenvelder is vlak voor de aftrap tijdens de warming-up geblesseerd geraakt. Hans Vanaken vervangt hem in de selectie van bondscoach Rudy Garcia. Het duel wordt gespeeld in het Los Angeles Stadium.
5 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente voert één verrassende wijziging door in zijn basiselftal voor de kwartfinale op het WK voetbal tegen België. Fabián Ruiz neemt op het middenveld de positie over van Pedri. Verder zijn er geen veranderingen in vergelijking met het team dat de wedstrijd begon tegen Portugal in de achtste finales.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Doelman Youri Schoonderwaldt gaat definitief van Sparta Rotterdam naar VVV-Venlo. De 26-jarige keeper speelde vorig seizoen al op huurbasis voor de club uit de Keuken Kampioen Divisie, waar hij eerste doelman was. Hij tekende voor twee seizoenen in Venlo.
15 uur geleden