Streppel nieuwe trainer Roda JC
KERKRADE (ANP) - Coach Jurgen Streppel keert terug in het Nederlands betaald voetbal. De 50-jarige trainer gaat aan de slag bij Roda JC. Hij ondertekent bij de eerstedivisieclub een contract voor twee jaar.
Streppel is oud-voetballer van Helmond Sport, RKC Waalwijk en Telstar en was ook nog kort bij Roda JC actief. Na zijn spelersloopbaan was hij als trainer werkzaam bij onder meer Willem ll, Helmond Sport en SC Heerenveen. Daarna trok hij naar het buitenland waar hij werkte voor Anorthosis Famagusta op Cyprus en vorig jaar bij Al-Jazira in de Verenigde Arabische Emiraten.
Streppel toonde zich tijdens zijn presentatie in Kerkrade blij en ambitieus. "Deze club heeft een grote historie, een geweldig stadion en een mooie en fanatieke aanhang. Roda JC heeft enkele turbulente jaren gehad, maar ik ben ervan overtuigd geraakt dat de club die periode achter zich heeft gelaten. Ik wil graag mijn bijdrage leveren om Roda weer te brengen waar de club thuishoort. Eerst naar de subtop van de Keuken Kampioen Divisie en daarna zien we verder."
Streppel is de vervanger van René Trost, die begin maart werd aangesteld als interim-trainer van Roda JC. De oud-speler nam de taken over van Maurice Verberne, die de Limburgse ploeg als waarnemer vijf wedstrijden onder zijn hoede had. Hoofdcoach Jean-Paul de Jong moest in februari vertrekken uit Kerkrade.
Door de uitbraak van het nieuwe coronavirus zat Trost bij Roda JC in het afgelopen seizoen slechts één duel op de bank (4-1 verlies bij NAC Breda). De Limburgse ploeg eindigde in de afgebroken competitie op de zeventiende plaats.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.
21 minuten geledenBERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
10 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
15 uur geleden