Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Streppel nieuwe trainer Roda JC

Streppel nieuwe trainer Roda JC

KERKRADE (ANP) - Coach Jurgen Streppel keert terug in het Nederlands betaald voetbal. De 50-jarige trainer gaat aan de slag bij Roda JC. Hij ondertekent bij de eerstedivisieclub een contract voor twee jaar.

Streppel is oud-voetballer van Helmond Sport, RKC Waalwijk en Telstar en was ook nog kort bij Roda JC actief. Na zijn spelersloopbaan was hij als trainer werkzaam bij onder meer Willem ll, Helmond Sport en SC Heerenveen. Daarna trok hij naar het buitenland waar hij werkte voor Anorthosis Famagusta op Cyprus en vorig jaar bij Al-Jazira in de Verenigde Arabische Emiraten.

Streppel toonde zich tijdens zijn presentatie in Kerkrade blij en ambitieus. "Deze club heeft een grote historie, een geweldig stadion en een mooie en fanatieke aanhang. Roda JC heeft enkele turbulente jaren gehad, maar ik ben ervan overtuigd geraakt dat de club die periode achter zich heeft gelaten. Ik wil graag mijn bijdrage leveren om Roda weer te brengen waar de club thuishoort. Eerst naar de subtop van de Keuken Kampioen Divisie en daarna zien we verder."

Streppel is de vervanger van René Trost, die begin maart werd aangesteld als interim-trainer van Roda JC. De oud-speler nam de taken over van Maurice Verberne, die de Limburgse ploeg als waarnemer vijf wedstrijden onder zijn hoede had. Hoofdcoach Jean-Paul de Jong moest in februari vertrekken uit Kerkrade.

Door de uitbraak van het nieuwe coronavirus zat Trost bij Roda JC in het afgelopen seizoen slechts één duel op de bank (4-1 verlies bij NAC Breda). De Limburgse ploeg eindigde in de afgebroken competitie op de zeventiende plaats.

Meer uit Voetbal

Ten Cate moet Surinaamse voetbalploeg naar WK leiden

PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.

2 uur geleden
Arsenal voorkomt in extra tijd puntenverlies tegen Wolverhampton

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.

4 uur geleden
PSV-trainer Bosz: alleen het eerste half uur was goed

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.

4 uur geleden
PSV wint moeizaam van Heracles (4-3) en boekt tiende zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.

5 uur geleden
FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

6 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

6 uur geleden
NEC verspeelt na vier zeges op rij punten bij Telstar

VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.

8 uur geleden