Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strengste lockdown tot nu toe in Turkije

Strengste lockdown tot nu toe in Turkije

ANKARA (ANP/DPA) - In Turkije is de strengste lockdown tot nu toe in de coronacrisis begonnen. In de strijd tegen het virus gaat het hele land 2,5 week vrijwel helemaal op slot.

Duizenden inwoners van Istanbul en andere grote steden vertrokken nog snel voordat de lockdown van kracht werd, wat tot veel verkeer leidde. Deskundigen waarschuwen in Turkse media voor de massale uitreis. Dit is niet het moment om op vakantie te gaan, aldus een hoogleraar. "Mensen moeten de lockdown niet zien als een kans om naar hun zomerhuisje of resort te gaan. Dit kan het aantal infecties alleen maar verhogen."

Tot de vroege maandagochtend van 17 mei mogen de inwoners van het zwaar getroffen land alleen nog met een geldige reden naar buiten, zoals boodschappen doen. Scholen zijn dicht. Reizen tussen Turkse steden is uitsluitend mogelijk met toestemming. Er gelden uitzonderingen voor toeristen.

Lockdown tot na ramadan

Supermarkten mogen de deuren enkel op bepaalde tijdstippen openen en moeten op zondag sluiten. Kritiek is er op het besluit om de verkoop van alcohol te verbieden. De lockdown geldt tot na de ramadan, de islamitische vastentijd, en het aansluitende Suikerfeest.

De bouwsector en een reeks andere bedrijven worden niet getroffen door de maatregelen. Vakbonden bekritiseren dat 70 procent van de werknemers gewoon moet blijven werken. Bovendien is er voor de gedwongen thuisblijvers geen financiële steun door de overheid voorzien.

Turkije kampt sinds enkele weken met torenhoge coronacijfers. De Turken moeten het aantal nieuwe gevallen terugdringen tot onder de 5000 per dag of anders een enorme prijs betalen, aldus president Erdogan.

Meer uit Buitenland

Afrikaanse Unie schorst Madagaskar na afzetting president

ANTANANARIVO (ANP/AFP/DPA) - De Afrikaanse Unie heeft Madagaskar "met onmiddellijke ingang" geschorst. Het samenwerkingsverband besloot dit nadat een elite-eenheid van het leger de macht had overgenomen en het parlement president Andry Rajoelina had afgezet. Eerder sprak de unie zich al uit tegen elke "ongrondwettelijke machtswisseling" en riep alle partijen op met elkaar in gesprek te gaan.

8 minuten geleden
Tienduizenden Spanjaarden staken uit onvrede over Israël

BARCELONA (ANP/DPA) - In Spanje hebben tienduizenden mensen het werk neergelegd uit onvrede met de volgens hen lakse houding van de internationale gemeenschap over het Israëlische geweld in Gaza. Vakbonden hadden opgeroepen het werk twee uur neer te leggen, wat leidde tot verstoringen in onder meer het openbaar vervoer. De staking richtte zich tegen de "medeplichtigheid aan de aanvallen in Gaza" en riep op tot het verbreken van de banden met Israël.

15 minuten geleden
Israël maakt plannen voor als Hamas zich niet aan bestand houdt

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft het leger opdracht gegeven zich voor te bereiden op het volledig uitschakelen van Hamas. Dit voor het geval dat de Palestijnse beweging zich niet houdt aan de afspraken van het staakt-het-vuren, schrijft nieuwssite The Times of Israel.

21 minuten geleden
Hamas: alle tot nu toe gevonden lichamen gijzelaars teruggegeven

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas zegt alle lichamen van gijzelaars die tot nu toe zijn gevonden, te hebben overgedragen aan Israël. De beweging zou speciaal gereedschap nodig hebben om de rest van de overblijfselen te vinden en verwacht dat dat veel tijd kost.

1 uur geleden
Vliegtuig defensieminister Hegseth maakt gedwongen landing in VK

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het vliegtuig waarmee de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth woensdagmiddag vertrok van een NAVO-bijeenkomst in Brussel, heeft een onvoorziene landing moeten maken in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt het Pentagon.

2 uur geleden
Kallas: droneplannen EU en NAVO overlappen elkaar niet

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas benadrukt dat de droneplannen van de EU en de NAVO niet overlappen, maar elkaar juist aanvullen. De Europese Commissie kan de EU-lidstaten helpen met de gezamenlijke aanbesteding en inkoop van drones op basis van de behoefte die de NAVO vaststelt. Dat zei Kallas voor een werkdiner met de defensieministers van de EU in Brussel.

2 uur geleden
Militaire oefeningen Venezuela na Amerikaanse aanval op schip

CARACAS (ANP/AFP) - De president van Venezuela, Nicolás Maduro, heeft woensdag opdracht gegeven voor militaire oefeningen in de grootste sloppenwijken van het land. Dit gebeurde nadat de Verenigde Staten dinsdag weer een aanval hadden uitgevoerd op een boot voor de kust van Venezuela. Volgens de Amerikaanse president Trump vervoerde de boot drugs vanuit het Zuid-Amerikaanse land.

2 uur geleden