Strengste lockdown tot nu toe in Turkije
ANKARA (ANP/DPA) - In Turkije is de strengste lockdown tot nu toe in de coronacrisis begonnen. In de strijd tegen het virus gaat het hele land 2,5 week vrijwel helemaal op slot.
Duizenden inwoners van Istanbul en andere grote steden vertrokken nog snel voordat de lockdown van kracht werd, wat tot veel verkeer leidde. Deskundigen waarschuwen in Turkse media voor de massale uitreis. Dit is niet het moment om op vakantie te gaan, aldus een hoogleraar. "Mensen moeten de lockdown niet zien als een kans om naar hun zomerhuisje of resort te gaan. Dit kan het aantal infecties alleen maar verhogen."
Tot de vroege maandagochtend van 17 mei mogen de inwoners van het zwaar getroffen land alleen nog met een geldige reden naar buiten, zoals boodschappen doen. Scholen zijn dicht. Reizen tussen Turkse steden is uitsluitend mogelijk met toestemming. Er gelden uitzonderingen voor toeristen.
Lockdown tot na ramadan
Supermarkten mogen de deuren enkel op bepaalde tijdstippen openen en moeten op zondag sluiten. Kritiek is er op het besluit om de verkoop van alcohol te verbieden. De lockdown geldt tot na de ramadan, de islamitische vastentijd, en het aansluitende Suikerfeest.
De bouwsector en een reeks andere bedrijven worden niet getroffen door de maatregelen. Vakbonden bekritiseren dat 70 procent van de werknemers gewoon moet blijven werken. Bovendien is er voor de gedwongen thuisblijvers geen financiële steun door de overheid voorzien.
Turkije kampt sinds enkele weken met torenhoge coronacijfers. De Turken moeten het aantal nieuwe gevallen terugdringen tot onder de 5000 per dag of anders een enorme prijs betalen, aldus president Erdogan.
Meer uit Buitenland
TAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag een aanval uitgevoerd op een vaartuig in het Caribisch gebied. Daarbij kwamen vier mensen om het leven, zo meldt het US Southern Command (SOUTHCOM) dat verantwoordelijk is voor de regio op X.
1 uur geledenLAGOS (ANP/AFP) - De Nigeriaanse regering heeft een onafhankelijke commissie ingesteld om de dood van 37 mensen die omkwamen in een detentiecentrum in Centraal-Nigeria te onderzoeken, zo meldt de Nigeriaanse minister van Binnenlandse Zaken zaterdag.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Twee Duitsers zijn zaterdag aangehouden in Parijs, omdat ze met plakband twee schilderijen hadden opgehangen in het Louvre, melden bronnen bij de politie. Ze hingen de nepkunstwerken op in de zaal waar ook de Mona Lisa hangt. Er ontstond lichte schade aan de muren van de historische zaal.
5 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-beweging zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op de Saudische hoofdstad Riyad en olie-installaties in de havenstad Yanbu. Eerder werden explosies in Riyad gemeld.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan een "AI Force" oprichten, kondigt Donald Trump aan op zijn platform Truth Social. Ook stelt de Amerikaanse president binnenkort een "AI-tsaar" aan,
8 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo begint een nieuwe vaccinatiecampagne in de hoop de ebola-uitbraak in het land te kunnen indammen.
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Europese NAVO-landen kunnen de gaten dichten die mogelijk vertrekkende Amerikaanse troepen laten vallen, verzekert de hoogste militair van de NAVO. "Een volwassen alliantie moet gewoon de gaten kunnen vullen", zegt voorzitter Giuseppe Cavo Dragone van de topmilitairen van de NAVO-landen. "En dat zijn we aan het doen."
10 uur geleden