Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strengere lockdown voor heel Frankrijk vanaf zaterdag

Strengere lockdown voor heel Frankrijk vanaf zaterdag

PARIJS (ANP/DPA/RTR) - In de strijd tegen de derde golf van coronabesmettingen gaat heel Frankrijk vanaf zaterdag voor een maand weer in een strengere lockdown. De maatregelen die sinds enkele weken gelden voor negentien regio's worden uitgebreid naar alle departementen.

Dat kondigde de Franse president Emmanuel Macron aan op televisie, in zijn zevende toespraak binnen een jaar over de coronacrisis. Hij zei te hopen dat na een maand extra inspanningen door de bevolking het licht aan het einde van de tunnel zichtbaar wordt. Vanaf midden mei zou Frankrijk dan stap-voor-stap weer open kunnen gaan, aldus Macron. Hij noemde daarbij terrasjes en culturele instellingen.

Tot de lockdownmaatregelen behoren een avondklok vanaf 19.00 uur, thuiswerken en een verbod om verder dan 10 kilometer van je woning een luchtje te scheppen. Verder wordt de komende schoolvakantie van twee weken met een week verlengd. In die week dat de scholen dicht zijn, krijgen de leerlingen wel onderwijs op afstand. Het is de eerste keer dit schooljaar dat de scholen door de coronacrisis worden gesloten. Ze waren daarvoor alleen tijdens de eerste strenge lockdown een jaar geleden een tijd dicht.

Vaccinaties

Macron zet ook vol in op vaccinaties om de coronacrisis te beteugelen. Vanaf midden april kunnen 60-plussers worden ingeënt, een maand later iedereen boven de 50 jaar. De president verwacht ook dat de Europese productie van de vaccins snel wordt opgeschroefd. Hij zei dat Europa het leidende continent wordt in de wereld bij het maken van vaccins.

De strengere lockdown was al verwacht omdat was aangekondigd dat Macron zelf de Fransen zou toespreken. De laatste keren had premier Jean Castex maatregelen verkondigd.

De ingreep van de regering volgt op onder meer alarmerende berichten uit de ziekenhuizen in en om Parijs. Daar liggen de intensivecareafdelingen overvol met coronapatiënten. Macron zelf wees erop dat Frankrijk op weg is naar 100.000 coronadoden.

Meer uit Buitenland

Libanese politicus: vertrek Hezbollah als Israël hetzelfde doet

BEIROET (ANP/RTR) - De Libanese parlementsvoorzitter Nabih ‌Berri ⁠zegt dat Hezbollah zich wat hem betreft kan terugtrekken uit het zuiden van Libanon, als Israëlische militairen daar tegelijkertijd ook vertrekken. Berri is een bondgenoot van Hezbollah en wordt gezien als een tussenpersoon. Hezbollah is niet bij vredesgesprekken betrokken, maar speelt wel een rol bij het beëindigen van de gevechten.

35 minuten geleden
Merz vindt dat EU bereidheid moet tonen voor uitbreiding

TIVAT (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt dat de Europese Unie "moet laten zien dat ze uit te breiden is en bereid is tot uitbreiding". Daar wil hij het over hebben op de top van de Europese Unie en de Westelijke Balkan in Montenegro.

45 minuten geleden
Senaat VS keurt financiering immigratiebeleid Trump goed

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft een voorstel goedgekeurd om ongeveer 70 miljard dollar (60 miljard euro) uit te trekken voor het immigratiebeleid van de regering-Trump. Het geld gaat volgens Amerikaanse media als The Hill en Politico onder meer naar diensten als vreemdelingenpolitie ICE en grensbewakingsdienst Border Patrol.

2 uur geleden
Commissie moet sms'jes Von der Leyen bewaren, zegt EU-ombudsvrouw

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet sms'jes die haar voorzitter Ursula von der Leyen uitwisselt met staatshoofden en regeringsleiders bewaren. Dat stelt de EU-ombudsvrouw Teresa Anjinho na een onderzoek naar een verwijderd sms'je van de Franse president Emmanuel Macron aan Von der Leyen.

2 uur geleden
Kroonprinses Mette-Marit op wachtlijst voor longtransplantatie

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit is op de wachtlijst geplaatst voor een longtransplantatie. Dat heeft het Noorse hof vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar arts is de ontwikkeling van haar chronische longziekte ernstig en is een transplantatie noodzakelijk.

3 uur geleden
'Buitenlandse' zeedrone ontploft in Roemeense haven

BOEKAREST (ANP/RTR) - Een onbekende militaire zeedrone is vrijdagochtend in de haven van het Roemeense Constanța ontploft. De explosie maakte geen slachtoffers, laat het Roemeense ministerie van Defensie weten.

3 uur geleden
VK spreekt Amerikaanse kritiek tegen na dood Nowak

LONDEN (ANP) - De Britse regering zegt zich niet te herkennen in Amerikaanse kritiek na de dood van student Henry Nowak. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken stelde dat de zaak laat zien dat niet alle groepen gelijk worden behandeld door de Britse politie. De Britse minister van Justitie David Lammy zei bij Sky News zich niet te herkennen in "deze karikatuur van Groot-Brittannië met een strafrechtssysteem met dubbele standaarden".

3 uur geleden