Strengere eisen aan brandstofkwaliteit voor export buiten Europa
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven die brandstoffen exporteren naar landen buiten Europa krijgen vanaf maandag te maken met strengere regelgeving. Daarmee wil de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) schade aan mens en milieu in lagelonenlanden beperken en hierop gaan handhaven.
Zo mogen brandstoffen niet meer dan 0,005 procent zwavel bevatten, en mag benzine voor maximaal 1 procent uit benzeen bestaan. De nieuwe regels moeten de luchtkwaliteit in met name West-Afrika verbeteren en de uitstoot van schadelijke stoffen beperken.
Sowieso rijden er in Afrika relatief veel auto's en busjes die eerder door Europa werden afgedankt, concludeerde de ILT eerder al. De voertuigen die naar Afrika worden verscheept stoten doorgaans relatief veel schadelijke stoffen uit en hebben meestal een ongeldige APK. Vaak zijn er ook problemen met de katalysator of het roetfilter als gevolg van de schadelijke stoffen in de brandstof.
De brandstoffen die in Nederland worden geproduceerd voor de export waren tot nu toe van lagere kwaliteit dan de brandstof die Europese landen gebruiken. In juni vorig jaar sprak de ILT bedrijven al aan op hun handelwijze. De nieuwe beleidsregels bieden de inspectie nu nieuwe handvatten voor handhaving.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse overheid heeft burgers opgeroepen geen toiletpapier te hamsteren. Berichten op sociale media suggereren namelijk dat mensen in het Aziatische land beginnen met het inslaan van dagelijkse benodigdheden uit angst voor gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is flink verslechterd sinds de eerste aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran eind februari. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat in maart de grootste daling zien in bijna vier jaar.
36 minuten geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen maandag hard omlaag door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen stegen na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump van afgelopen zaterdag dat hij Iraanse energiecentrales zal aanvallen als Iran niet binnen 48 uur de Straat van Hormuz volledig heropent voor de scheepvaart.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in februari gemiddeld 5,4 procent duurder dan een jaar eerder. Dat constateren het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers. In januari stegen de prijzen ook met 5,4 procent op jaarbasis.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express gaan maandag opnieuw staken, heeft vakbond FNV aangekondigd. Om eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten wordt het werk neergelegd op meerdere vestigingen in Zuid-Nederland, waaronder Breda, Rotterdam en Eindhoven. De staking duurt de hele dag.
2 uur geledenCANBERRA (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.
4 uur geleden