Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strengere coronamaatregelen voor miljoenen Engelsen

Strengere coronamaatregelen voor miljoenen Engelsen

LONDEN (ANP/AFP) - Op meer plaatsen in Engeland gaan volgende week veel strengere maatregelen gelden tegen het coronavirus. Dat heeft gevolgen voor nog eens 2,4 miljoen mensen in West Yorkshire, onder wie ook inwoners van de stad Leeds.

De regering maakte vrijdag bekend dat het corona-alarmniveau in Calderdale, Bradford, Kirklees, Leeds en Wakefield komende maandag naar het hoogste niveau gaat. Dat betekent in de praktijk dat mensen binnen en in tuinen niet meer mogen afspreken met personen uit andere huishoudens. Pubs en cafés moeten dicht, tenzij daar ook "substantiële gerechten" op het menu staan. Restaurants hoeven niet te sluiten.

In totaal wonen zo'n 11 miljoen Engelsen in gebieden waar volgende week het hoogste alarmniveau van kracht is. Het gaat om ongeveer een vijfde van de bevolking van Engeland. De Britse autoriteiten proberen met dat soort lokale maatregelen verspreiding van het besmettelijke virus tegen te gaan. De regering van premier Boris Johnson deinst nog terug voor een nieuwe, landelijke lockdown.

Nottingham

In Nottingham gingen de strengere regels vrijdag in. Grote groepen jongeren gingen daar donderdagavond op de valreep nog stappen. Zij dronken alcohol op straat, hadden zich soms verkleed en poseerden volgens Britse media voor foto's in de buurt van politievoertuigen. "Dit is onze laatste kans om nog naar de pub te gaan en echt een pint te drinken", zei een 20-jarige student tegen een lokaal medium.

Niet alle delen van het Verenigd Koninkrijk kiezen voor dezelfde aanpak. In Wales is wel een algemene lockdown ingesteld.

Meer uit Buitenland

Premier Groenland woest over nieuwe dreiging Trump: het is genoeg

NUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens Frederik Nielsen is woedend over de nieuwste dreigementen van Donald Trump om Groenland te annexeren. "Nu is het genoeg", schrijft hij op Facebook.

5 minuten geleden
Ruim dertig Cubanen omgekomen bij aanvallen VS in Venezuela

HAVANA (ANP/RTR/AFP) - De Cubaanse regering heeft laten weten dat er bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela afgelopen weekend 32 Cubanen om het leven zijn gekomen. Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel ging het om militairen en ambtenaren die op verzoek van Venezuela in het land aanwezig waren, schrijft The New York Times.

1 uur geleden
Trump: wij zijn de baas in Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".

1 uur geleden
Iran: arrestatie Maduro is illegale daad van VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.

1 uur geleden
Brits verbod op junkfoodreclame overdag ingegaan

LONDEN (ANP/AFP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn strengere regels ingegaan die kinderobesitas moeten tegengaan. Vanaf nu is het overdag verboden om op televisie reclame te maken voor junkfood. Online zijn de reclames helemaal niet meer toegestaan.

1 uur geleden
Oud-aanklager Strafhof: wat Trump deed is absoluut niet legaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse inval in Venezuela en de gevangenname van president Nicolás Maduro en diens vrouw komt neer op een misdrijf. Dat zegt de voormalige en eerste hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof Luis Moreno Ocampo tegen CNN.

1 uur geleden
Venezuela stelt commissie aan die vrijlating Maduro moet regelen

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een commissie opgericht die de vrijlating van president Nicolás Maduro en zijn vrouw moet regelen. Zij werden zaterdag gevangen genomen door de Verenigde Staten en zijn overgebracht naar New York.

3 uur geleden