Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strengere coronamaatregelen voor miljoenen Engelsen

Strengere coronamaatregelen voor miljoenen Engelsen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Miljoenen mensen in Londen en andere gebieden in Engeland krijgen te maken met strengere maatregelen die verspreiding van het coronavirus moeten tegengaan. Zo mogen mensen uit verschillende huishoudens vanaf zaterdag niet meer binnen met elkaar afspreken.

Minister Matt Hancock (Volksgezondheid) zei in het parlement dat ingegrepen moet worden omdat het coronavirus snel om zich heen grijpt. Het aantal coronagevallen in Londen verdubbelt iedere tien dagen, waarschuwde hij.

De Britse autoriteiten maakten woensdag melding van bijna 20.000 nieuwe besmettingen in het hele land. "Het zal slechter worden voordat het beter wordt", voorspelde de minister. Hij riep mensen ook op zo min mogelijk te reizen.

Alarmniveaus

Het aangescherpte beleid heeft gevolgen voor de circa 9 miljoen inwoners van Londen en 2 miljoen inwoners van andere Engelse gebieden, waaronder Essex, York en Chesterfield. De overheid verhoogt het alarmniveau daar naar "hoog".

Vanwege de coronacrisis zijn drie alarmniveaus in het leven geroepen: midden, hoog en zeer hoog. Die gaan allemaal gepaard met specifieke maatregelen. Bij "zeer hoog" mogen mensen uit verschillende huishoudens ook niet meer afspreken in tuinen of op terrassen. Bij een "hoog" alarmniveau is dat alleen binnen verboden, bijvoorbeeld in woningen of restaurants.

Meer uit Buitenland

Libanese president: overleg met Israël moet bezetting beëindigen

BAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.

4 minuten geleden
Kremlin blij met verkiezingsuitslag Bulgarije

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de verkiezingsuitslag in Bulgarije verwelkomd. De winnaar Rumen Radev staat bekend als een eurosceptische politicus die de banden met Rusland weer wil aanhalen. Ook is hij tegen verdere steun aan Oekraïne.

5 minuten geleden
EU-kopstukken feliciteren Radev met winst Bulgaarse verkiezingen

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben Rumen Radev gefeliciteerd met zijn overwinning bij de parlementsverkiezingen in Bulgarije. Dat hebben zij maandag op X gedaan.

35 minuten geleden
Groeiende bezorgdheid over losgekomen bultrug Timmy

WISMAR (ANP/DPA) - In Duitsland groeit de bezorgdheid weer over de bultrugwalvis Timmy. Die strandde weken geleden voor de Duitse kust en kon maandagochtend wegzwemmen, om later toch weer tot stilstand te komen.

1 uur geleden
Brussel noemt gesprek met komende regering Hongarije constructief

BRUSSEL (ANP) - De eerste gesprekken tussen een delegatie op hoog niveau van de Europese Commissie en de inkomende Hongaarse regering waren "zeer constructief en positief van toon", zei een woordvoerder van de Commissie maandag. "Ze vormden een zeer nuttig uitgangspunt voor het noodzakelijke werk dat nu moet worden verricht, met name om geld vrij te maken ten behoeve van het Hongaarse volk."

1 uur geleden
Iran: VS nemen onderhandelingen niet serieus

ISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten ervan "het diplomatieke proces" rond een vredesplan niet serieus te nemen. De VS hebben het bestand geschonden met de blokkade van Iraanse havens, de Amerikaanse aanval op een Iraans schip en het vertragen van een bestand in Libanon, zegt Iran.

1 uur geleden
Tsunami in noorden van Japan aan land gekomen na zware aardbeving

KUJI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Na een zware aardbeving met een kracht van 7.4 is in het noorden van Japan een tsunami aan land gekomen. De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwde voor golven tot drie meter hoog. Tot nu toe is er een tsunamigolf van 80 centimeter waargenomen in de regio Iwate.

2 uur geleden