Strengere coronamaatregelen voor miljoenen Engelsen
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Miljoenen mensen in Londen en andere gebieden in Engeland krijgen te maken met strengere maatregelen die verspreiding van het coronavirus moeten tegengaan. Zo mogen mensen uit verschillende huishoudens vanaf zaterdag niet meer binnen met elkaar afspreken.
Minister Matt Hancock (Volksgezondheid) zei in het parlement dat ingegrepen moet worden omdat het coronavirus snel om zich heen grijpt. Het aantal coronagevallen in Londen verdubbelt iedere tien dagen, waarschuwde hij.
De Britse autoriteiten maakten woensdag melding van bijna 20.000 nieuwe besmettingen in het hele land. "Het zal slechter worden voordat het beter wordt", voorspelde de minister. Hij riep mensen ook op zo min mogelijk te reizen.
Alarmniveaus
Het aangescherpte beleid heeft gevolgen voor de circa 9 miljoen inwoners van Londen en 2 miljoen inwoners van andere Engelse gebieden, waaronder Essex, York en Chesterfield. De overheid verhoogt het alarmniveau daar naar "hoog".
Vanwege de coronacrisis zijn drie alarmniveaus in het leven geroepen: midden, hoog en zeer hoog. Die gaan allemaal gepaard met specifieke maatregelen. Bij "zeer hoog" mogen mensen uit verschillende huishoudens ook niet meer afspreken in tuinen of op terrassen. Bij een "hoog" alarmniveau is dat alleen binnen verboden, bijvoorbeeld in woningen of restaurants.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.
42 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
4 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
6 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
9 uur geleden