'Strengere coronamaatregelen op komst in Londen'
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse hoofdstad Londen neemt naar verwachting binnen afzienbare tijd strengere maatregelen om de verspreiding van het coronavirus in te dammen. Ook in Groot-Brittannië loopt het aantal nieuwe besmettingen per dag snel op.
Volgens bronnen binnen het kantoor van de Londense burgemeester Sadiq Khan komen de strengere maatregelen snel. Burgemeester Khan had woensdag een bijeenkomst met volksgezondheidsfunctionarissen waarbij strengere maatregelen werden besproken. Volgens een bron zou het onder meer gaan om een verbod op samenkomsten binnen tussen personen uit verschillende huishoudens. De functionaris zei dat Londen naar verwachting snel gemiddeld 100 coronapatiënten per 100.000 inwoners zal hebben.
Noord-Ierland en Wales verscherpten onlangs ook de maatregelen. In Noord-Ierland zijn de autoriteiten van plan vanaf maandag de scholen te sluiten en beperkingen op te leggen aan cafés en restaurants. Wales wil voorkomen dat mensen vanuit infectiehaarden in Engeland nog langer kunnen inreizen.
Strengere lockdown
De fragmentatie in het Britse coronabeleid is het gevolg van de lokale aanpak die vooralsnog de voorkeur krijgt van premier Boris Johnson. Hij overweegt in Engeland een strenge lockdown in te voeren als maatregelen tegen verspreiding van het coronavirus niet goed blijken te werken, werd woensdag bekend. Volgens Britse media denkt de premier aan een lockdown vanaf zondag 25 oktober.
Johnsons regering heeft net maatregelen genomen waarbij het risico van verspreiding in Engeland in drie alarmfases wordt ingedeeld. In de meest riskante gebieden gelden zwaardere beperkingen van het openbare leven dan in de andere regio's. De regio Liverpool is momenteel de enige in de hoogste alarmfase. Overwogen wordt om die ook in te stellen in de regio Manchester.
De autoriteiten in het Verenigd Koninkrijk meldden woensdag dat er in de laatste 24 uur nog eens 19.724 nieuwe besmettingen waren vastgesteld. Het dodental steeg met 137 personen. Met 43.245 doden heeft het Verenigd Koninkrijk tot dusver het hoogste dodental van Europa.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een racistische video verwijderd met oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle als apen. Het bericht is niet meer te zien op Trumps spreekbuis Truth Social. Het Witte Huis verklaarde dat de beelden per ongeluk door een medewerker waren geplaatst.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vrijdag op twee adressen huiszoekingsbevelen uitgevoerd in verband met een onderzoek naar "wangedrag in een openbaar ambt". In een verklaring zegt de politie dat "een 72-jarige man" betrokken is bij het wangedrag. In het persbericht noemt de politie geen naam, maar tegenover Sky News bevestigt ze dat de doorzoekingen verband houden met het onderzoek naar oud-bewindspersoon Peter Mandelson.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De zwarte Republikeinse senator Tim Scott roept president Donald Trump op de video waarin oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle worden afgebeeld als apen, offline te halen. "Ik hoop dat het nep is, want het is het meest racistische dat ik ooit uit dit Witte Huis heb gezien", schrijft hij op X.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiële diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.
5 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De activisten die afgelopen jaar met een scheepsvloot probeerden Gaza te bereiken maar werden gestopt door Israël, gaan een nieuwe poging ondernemen. Dat zegt een van de destijds gearresteerde opvarenden, Thiago Avila. De flotilla zal op dezelfde dag als de eerdere missie vertrekken, 29 maart. Tegelijkertijd zal een groep over land vertrekken in een poging Gaza te bereiken.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - In Milaan zijn ongeveer duizend mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen de aanwezigheid van de Amerikaanse immigratiedienst ICE tijdens de Olympische Spelen. Volgens nieuwssite Rai News organiseerden studenten een mars en droegen ze borden met leuzen als 'ICE out'.
7 uur geleden