Strengere coronamaatregelen in Marseille en Bordeaux
MARSEILLE (ANP/AFP/RTR) - De autoriteiten in Marseille en Bordeaux treffen strengere maatregelen tegen verspreiding van het coronavirus. Ondanks een mondkapjesplicht en strenge afstandsregels zijn de twee grote Franse steden net als Parijs aangemerkt als ‘coronahotspot’.
Samenscholingen van meer dan tien mensen worden verboden in de steden en omgeving, ook op de stranden bij Marseille. Staan aan de bar wordt niet toegestaan en ’s avonds laat mag buiten geen alcohol worden genuttigd.
Het aantal toegestane bezoekers bij evenementen en sportwedstrijden gaat terug van 5000 naar 1000. Huwelijksfeesten en andere familiebijeenkomsten worden aan banden gelegd, evenals bezoek aan verzorgingstehuizen. De maatregelen gelden in ieder geval tot 1 oktober en zullen strikt worden gehandhaafd met extra politie-inzet, zei regiobestuurder Fabienne Boccio.
Snelle stijging
"Alle waarschuwingssignalen staan op rood", zei directeur Yann Bubien van het universiteitsziekenhuis in Bordeaux waar 77 coronapatiënten liggen, van wie 24 op de intensive care. "Een heel snelle stijging in de afgelopen tien dagen." In Marseille dreigt overbelasting van de ic-afdelingen, zei de directeur van de publieke ziekenhuizen in de tweede stad van Frankrijk.
In Frankrijk werden het voorbije etmaal 6158 nieuwe coronabesmettingen gerapporteerd. Dat is weliswaar minder dan de dagen ervoor, maar de cijfers zijn op maandagen altijd lager omdat er 's zondags minder wordt getest. In totaal zijn ruim 387.000 besmettingen vastgesteld. Het aantal doden liep met 34 op tot 30.950.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
14 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
18 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.
59 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO is blij met het overleg dat Frankrijk met acht bondgenoten begint over de verruiming van de bescherming met zijn kernwapens. "We verwelkomen de gelegenheid om het overleg over nucleaire kwesties met Frankrijk uit te bouwen", zegt een NAVO-bron.
1 uur geledenDOHA (ANP) - De Iraanse aanvallen op Qatar zijn niet alleen gericht op militaire doelen, maar op het hele grondgebied, zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken tegen Al Jazeera. Volgens Doha heeft Iran onder meer geprobeerd om het internationale vliegveld Hamad aan te vallen.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - Saudi-Arabië heeft woedend gereageerd op de drone-aanval op de Amerikaanse ambassade in hoofdstad Riyad. Het olierijke koninkrijk zegt zich het recht voor te houden om "alle noodzakelijke maatregelen" te nemen om de eigen belangen te beschermen, "waaronder de optie om te reageren op de agressie".
2 uur geledenASHINGTON (ANP) - De voorraden van de hoogwaardigste Amerikaanse munitie zijn niet op peil, erkent de Amerikaanse president Donald Trump. De legerleiding heeft gewaarschuwd dat de strijd met Iran bemoeilijkt kan worden door onder meer dreigende tekorten aan luchtverdedigingsraketten en precisiemunitie, meldden Amerikaanse media eerder.
2 uur geleden