Strengere coronamaatregelen in Marseille en Bordeaux
MARSEILLE (ANP/AFP/RTR) - De autoriteiten in Marseille en Bordeaux treffen strengere maatregelen tegen verspreiding van het coronavirus. Ondanks een mondkapjesplicht en strenge afstandsregels zijn de twee grote Franse steden net als Parijs aangemerkt als ‘coronahotspot’.
Samenscholingen van meer dan tien mensen worden verboden in de steden en omgeving, ook op de stranden bij Marseille. Staan aan de bar wordt niet toegestaan en ’s avonds laat mag buiten geen alcohol worden genuttigd.
Het aantal toegestane bezoekers bij evenementen en sportwedstrijden gaat terug van 5000 naar 1000. Huwelijksfeesten en andere familiebijeenkomsten worden aan banden gelegd, evenals bezoek aan verzorgingstehuizen. De maatregelen gelden in ieder geval tot 1 oktober en zullen strikt worden gehandhaafd met extra politie-inzet, zei regiobestuurder Fabienne Boccio.
Snelle stijging
"Alle waarschuwingssignalen staan op rood", zei directeur Yann Bubien van het universiteitsziekenhuis in Bordeaux waar 77 coronapatiënten liggen, van wie 24 op de intensive care. "Een heel snelle stijging in de afgelopen tien dagen." In Marseille dreigt overbelasting van de ic-afdelingen, zei de directeur van de publieke ziekenhuizen in de tweede stad van Frankrijk.
In Frankrijk werden het voorbije etmaal 6158 nieuwe coronabesmettingen gerapporteerd. Dat is weliswaar minder dan de dagen ervoor, maar de cijfers zijn op maandagen altijd lager omdat er 's zondags minder wordt getest. In totaal zijn ruim 387.000 besmettingen vastgesteld. Het aantal doden liep met 34 op tot 30.950.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
10 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
11 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
14 uur geleden