Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strengere coronamaatregelen in grote Chinese steden

Strengere coronamaatregelen in grote Chinese steden

BEIJING (ANP) - Door snel stijgende coronacijfers hebben twee van de grootste steden van China verdere beperkingen aangekondigd. Beijing vraagt mensen in de hoofdstad hun contacten zoveel mogelijk te verminderen. Talrijke winkelcentra, scholen en kleuterscholen blijven gesloten. In grote delen van de stad mogen restaurants alleen afhaalmaaltijden aanbieden. Mensen die naar de stad komen of er terugkeren moeten drie dagen binnenblijven en zich laten testen.

Beijing bevindt zich in de moeilijkste situatie sinds het begin van de pandemie, zeggen de autoriteiten. Ondertussen legde de Zuid-Chinese metropool Guangzhou een lockdown op aan het grootste stadsdeel Baiyun. De 3,7 miljoen inwoners mogen hun appartementen pas verlaten na het overleggen van een negatieve coronatest. Ook het openbaar vervoer is stilgelegd. De maatregelen duren in eerste instantie tot en met vrijdag.

Beijing meldde ruim zeshonderd nieuwe besmettingen. In Guangzhou, al weken de zwaarst getroffen stad van het land, kwamen er zo'n 9000 coronagevallen bij. Landelijk zijn er ongeveer 27.000 nieuwe besmettingen geteld. Dit weekend meldden de autoriteiten drie mensen die zijn gestorven aan het virus. Dat zouden de eerste coronadoden in China zijn sinds mei.

Terwijl de rest van de wereld met het virus probeert te leven, blijft China een strikt beleid toepassen met lockdowns, massale tests, strenge controles, bron- en contactonderzoek en gedwongen quarantaine. Toch is het aantal nieuwe besmettingen de laatste tijd fors toegenomen doordat nieuwe omikronvarianten zich gemakkelijker verspreiden.

Meer uit Buitenland

Leiders Congo en Rwanda ondertekenen vredesakkoord

WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.

11 uur geleden
Europese leiders wantrouwen Oekraïne-vredesgezant VS diep

DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.

14 uur geleden
Rusland blokkeert nu ook Snapchat om terrorisme

MOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.

14 uur geleden
Britse sancties na rapport over vergiftigingen uit 2018

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.

18 uur geleden
Ex-buitenlandchef EU treedt af als rector om fraudeonderzoek

BRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.

18 uur geleden
Irak noemt vroegtijdige publicatie terrorismelijst een 'fout'

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.

19 uur geleden
Ingelast gesprek Merz met EU-chef en premier België

BERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.

19 uur geleden