Strengere coronamaatregelen in grote Chinese steden
BEIJING (ANP) - Door snel stijgende coronacijfers hebben twee van de grootste steden van China verdere beperkingen aangekondigd. Beijing vraagt mensen in de hoofdstad hun contacten zoveel mogelijk te verminderen. Talrijke winkelcentra, scholen en kleuterscholen blijven gesloten. In grote delen van de stad mogen restaurants alleen afhaalmaaltijden aanbieden. Mensen die naar de stad komen of er terugkeren moeten drie dagen binnenblijven en zich laten testen.
Beijing bevindt zich in de moeilijkste situatie sinds het begin van de pandemie, zeggen de autoriteiten. Ondertussen legde de Zuid-Chinese metropool Guangzhou een lockdown op aan het grootste stadsdeel Baiyun. De 3,7 miljoen inwoners mogen hun appartementen pas verlaten na het overleggen van een negatieve coronatest. Ook het openbaar vervoer is stilgelegd. De maatregelen duren in eerste instantie tot en met vrijdag.
Beijing meldde ruim zeshonderd nieuwe besmettingen. In Guangzhou, al weken de zwaarst getroffen stad van het land, kwamen er zo'n 9000 coronagevallen bij. Landelijk zijn er ongeveer 27.000 nieuwe besmettingen geteld. Dit weekend meldden de autoriteiten drie mensen die zijn gestorven aan het virus. Dat zouden de eerste coronadoden in China zijn sinds mei.
Terwijl de rest van de wereld met het virus probeert te leven, blijft China een strikt beleid toepassen met lockdowns, massale tests, strenge controles, bron- en contactonderzoek en gedwongen quarantaine. Toch is het aantal nieuwe besmettingen de laatste tijd fors toegenomen doordat nieuwe omikronvarianten zich gemakkelijker verspreiden.
Meer uit Buitenland
AL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
6 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, heeft de Hongaarse minister Péter Szijjártó gebeld over de berichten dat hij informatie uit EU-vergaderingen zou hebben gelekt aan Rusland. Kallas heeft hem volgens een EU-functionaris gewezen op zijn geheimhoudingsplicht en op het belang van openhartige discussies tussen ministers, zonder dat er anderen meeluisteren.
8 uur geleden