Strengere coronamaatregelen in grote Chinese steden
BEIJING (ANP) - Door snel stijgende coronacijfers hebben twee van de grootste steden van China verdere beperkingen aangekondigd. Beijing vraagt mensen in de hoofdstad hun contacten zoveel mogelijk te verminderen. Talrijke winkelcentra, scholen en kleuterscholen blijven gesloten. In grote delen van de stad mogen restaurants alleen afhaalmaaltijden aanbieden. Mensen die naar de stad komen of er terugkeren moeten drie dagen binnenblijven en zich laten testen.
Beijing bevindt zich in de moeilijkste situatie sinds het begin van de pandemie, zeggen de autoriteiten. Ondertussen legde de Zuid-Chinese metropool Guangzhou een lockdown op aan het grootste stadsdeel Baiyun. De 3,7 miljoen inwoners mogen hun appartementen pas verlaten na het overleggen van een negatieve coronatest. Ook het openbaar vervoer is stilgelegd. De maatregelen duren in eerste instantie tot en met vrijdag.
Beijing meldde ruim zeshonderd nieuwe besmettingen. In Guangzhou, al weken de zwaarst getroffen stad van het land, kwamen er zo'n 9000 coronagevallen bij. Landelijk zijn er ongeveer 27.000 nieuwe besmettingen geteld. Dit weekend meldden de autoriteiten drie mensen die zijn gestorven aan het virus. Dat zouden de eerste coronadoden in China zijn sinds mei.
Terwijl de rest van de wereld met het virus probeert te leven, blijft China een strikt beleid toepassen met lockdowns, massale tests, strenge controles, bron- en contactonderzoek en gedwongen quarantaine. Toch is het aantal nieuwe besmettingen de laatste tijd fors toegenomen doordat nieuwe omikronvarianten zich gemakkelijker verspreiden.
Meer uit Buitenland
MANDAN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft een boete voor Greenpeace gehalveerd naar 345 miljoen dollar (292 miljoen euro). De milieuorganisatie kreeg vorig jaar een megaboete voor betrokkenheid bij protesten tegen de aanleg van een oliepijpleiding in de staat North Dakota.
1 uur geledenMALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".
3 uur geledenSTAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.
4 uur geledenMILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.
5 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."
6 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.
6 uur geleden