Strengere controles NVWA op fokken mopshonden
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) gaan strenger controleren of fokkers van kortsnuitige honden zich aan de regels houden. Aanleiding zijn onder meer meldingen van onder andere dierenorganisatie Dier&Recht.
Het fokken van honden als de Franse bulldog en de mopshond is sinds maart 2019 gebonden aan strenge voorwaarden. Fokkers moeten zich bijvoorbeeld zoveel mogelijk inspannen om ademhalingsproblemen door een te platte snuit te voorkomen.
Volgens dierenwelzijnsorganisatie Dier&Recht houden de fokkers van mopshondenvereniging Commedia zich niet aan de regels. De organisatie meldde dat aan de NVWA. "We nemen de melding serieus", zei een woordvoerder.
Richtlijnen onwerkbaar
Jan Grit van mopshondenvereniging Commedia vindt de huidige richtlijnen onwerkbaar. "Zo is het onmogelijk om mopshonden te fokken, dus je legt de hele fok stil. Dan gaan mensen naar het buitenland om hun honden te halen. Er is geen enkele relatie tussen de lengte van de neus en de ademhaling. Wij denken dat het onderzoek waar het ministerie zich op baseert selectief gedaan is en daarom niet klopt."
Het ministerie van LNV baseerde zich bij het aanscherpen van de regels op onderzoek van Universiteit Utrecht.
Meer uit Binnenland
THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.
24 minuten geledenSTADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.
4 uur geledenUSHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.
4 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
11 uur geleden