Strenger toezicht op incassobureaus
DEN HAAG (ANP) - Incassobureaus moeten zich aan nieuwe regels houden, anders mogen ze niet langer schulden innen. Dat moet voorkomen dat mensen met schulden door malafide incassobureaus naar de financiële ondergang worden geholpen, hoopt minister Sander Dekker (Rechtsbescherming).
Incassobureaus hebben in het vervolg een vergunning nodig, als Dekkers wetsvoorstel wordt aangenomen. Die krijgen ze alleen als ze schuldenaars bijvoorbeeld correct en helder inlichten over hun schulden en de afbetalingsmogelijkheden. En als ze ontvankelijk zijn voor klachten.
Ambtenaren gaan erop toezien dat de bureaus niet buiten hun boekje gaan. Anders kunnen ze boetes opleggen. Wie bij een incassobureau werkt met schuldenaars of schuldeisers, moet voortaan kunnen aantonen dat hij geen relevant strafblad heeft.
Het kabinet had bij zijn aantreden al aangekondigd "onjuiste incassopraktijken" te willen aanpakken. Dekker wil "de goede incassobureaus van de kwade scheiden" om "mensen met schulden, die soms heel kwetsbaar zijn, te beschermen".
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - "Een stuitende uitspraak van iemand die de feiten niet kent", zo noemde Dick Berlijn in WNL op Zondag de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat troepen uit andere NAVO-landen de frontlinie schuwden in Afghanistan. De voormalige Commandant der Strijdkrachten is er "echt boos om". Volgens hem is "totaal het tegenovergestelde" waar.
9 uur geledenASSEN (ANP) - De materiële schade die het Drents Museum opliep als gevolg van de kunstroof van een jaar geleden bedraagt ongeveer 250.000 euro. Een woordvoerder van het museum bevestigt zondag berichtgeving hierover door RTV Drenthe.
9 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft een smogwaarschuwing afgegeven voor de noordelijke helft van het land, meldt het instituut zondag. Het gaat om smog door fijnstof.
9 uur geledenKESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.
20 uur geleden