Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strenger toezicht op incassobureaus

Strenger toezicht op incassobureaus

DEN HAAG (ANP) - Incassobureaus moeten zich aan nieuwe regels houden, anders mogen ze niet langer schulden innen. Dat moet voorkomen dat mensen met schulden door malafide incassobureaus naar de financiële ondergang worden geholpen, hoopt minister Sander Dekker (Rechtsbescherming).

Incassobureaus hebben in het vervolg een vergunning nodig, als Dekkers wetsvoorstel wordt aangenomen. Die krijgen ze alleen als ze schuldenaars bijvoorbeeld correct en helder inlichten over hun schulden en de afbetalingsmogelijkheden. En als ze ontvankelijk zijn voor klachten.

Ambtenaren gaan erop toezien dat de bureaus niet buiten hun boekje gaan. Anders kunnen ze boetes opleggen. Wie bij een incassobureau werkt met schuldenaars of schuldeisers, moet voortaan kunnen aantonen dat hij geen relevant strafblad heeft.

Het kabinet had bij zijn aantreden al aangekondigd "onjuiste incassopraktijken" te willen aanpakken. Dekker wil "de goede incassobureaus van de kwade scheiden" om "mensen met schulden, die soms heel kwetsbaar zijn, te beschermen".

Meer uit Binnenland

OM wil cel voor in brand steken politieauto bij Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.

39 minuten geleden
Geuzenpenning voor progressieve burgemeester van Boedapest

VLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.

1 uur geleden
NS heeft week nodig om achterstallig onderhoud in te halen

UTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.

2 uur geleden
OM: verdachte onlinemisbruik maakte 150 slachtoffers

ROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.

2 uur geleden
Protest tegen Iraans regime bij ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.

3 uur geleden
Ziekenhuis aansprakelijk nadat gynaecoloog eigen zaad gebruikte

LEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.

4 uur geleden
Verbouwing Leiden Centraal op komst, gaat 674 miljoen euro kosten

LEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.

5 uur geleden