
Strenge regels Australische atleten bij Commonwealth Games
BIRMINGHAM (ANP) - Australische atleten mogen bij de komende Commonwealth Games in Birmingham in het Verenigd Koninkrijk hun landgenoten die uitkomen in andere sporten niet van dichtbij aanmoedigen. Het is een van de maatregelen die worden genomen om het risico van het overbrengen van het coronavirus zo klein mogelijk te houden, zei chef de mission Petria Thomas.
De Australische sporters moeten verder mondkapjes dragen vanaf het moment dat ze hun hotelkamer verlaten.
"We moeten deze maatregelen nemen om de overdracht van het coronavirus en andere ziekten tot een minimum te beperken", zegt Thomas. "Ons belangrijkste doel is ervoor te zorgen dat onze sporters fit aan de start verschijnen en er klaar voor zijn om te presteren."
Aan de Commonwealth Games doen van 28 juli tot 8 augustus de lidstaten mee van het Gemenebest, dat zijn Groot-Brittannië en de meeste van zijn voormalige koloniën. Het gaat om ongeveer 5000 atleten uit 72 landen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt niet meer in actie op Wimbledon. De 28-jarige Nederlander meldt zich af voor het dubbelspel, waarin hij samen met Botic van de Zandschulp zou spelen. Dat zei Griekspoor na zijn verloren partij in het enkelspel tegen de Amerikaan Jenson Brooksby.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft de goede lijn na zijn toernooiwinst op Mallorca niet weten door te trekken op Wimbledon. Twee dagen na de gewonnen finale op het Spaanse eiland ging de nummer 1 van Nederland in de eerste ronde van het grandslamtoernooi met 2-6 5-7 3-6 onderuit tegen de Amerikaan Jenson Brooksby.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz heeft zijn ongeslagen reeks op Wimbledon met veel moeite voortgezet in 2025. De tweevoudig kampioen uit Spanje was in de eerste ronde na een zware partij op een zeer warm Centre Court met 7-5 6-7 (5) 7-5 2-6 6-1 net te sterk voor de Italiaanse routinier Fabio Fognini.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Deense tennisser Holger Rune is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tweede ronde op Wimbledon. De mondiale nummer 8 verloor na een 2-0-voorsprong in vijf sets van de Chileense qualifier Nicolás Jarry: 6-4 6-4 5-7 3-6 4-6.
12 uur geledenWATERLOO (ANP) - Lidl-Trek aast met sprinter Jonathan Milan op de eerste gele trui in de Tour de France zaterdag in Lille. De Amerikaanse ploeg heeft verder de Deen Mattias Skjelmose mee voor het algemeen klassement.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zonder grote problemen haar eerste partij op Wimbledon doorstaan. De als eerste geplaatste tennisster versloeg de Canadese qualifier Carson Branstine in twee sets: 6-1 7-5.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens mag dinsdag al vroeg de baan op voor haar debuut op Wimbledon. De nummer 1 van Nederland vormt samen met haar Amerikaanse tegenstandster Iva Jovic om 11.00 uur (lokale tijd) de eerste partij op baan 7.
14 uur geleden