Strenge regels Australische atleten bij Commonwealth Games
BIRMINGHAM (ANP) - Australische atleten mogen bij de komende Commonwealth Games in Birmingham in het Verenigd Koninkrijk hun landgenoten die uitkomen in andere sporten niet van dichtbij aanmoedigen. Het is een van de maatregelen die worden genomen om het risico van het overbrengen van het coronavirus zo klein mogelijk te houden, zei chef de mission Petria Thomas.
De Australische sporters moeten verder mondkapjes dragen vanaf het moment dat ze hun hotelkamer verlaten.
"We moeten deze maatregelen nemen om de overdracht van het coronavirus en andere ziekten tot een minimum te beperken", zegt Thomas. "Ons belangrijkste doel is ervoor te zorgen dat onze sporters fit aan de start verschijnen en er klaar voor zijn om te presteren."
Aan de Commonwealth Games doen van 28 juli tot 8 augustus de lidstaten mee van het Gemenebest, dat zijn Groot-Brittanniƫ en de meeste van zijn voormalige koloniƫn. Het gaat om ongeveer 5000 atleten uit 72 landen.
Meer uit Sport
SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
3 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
11 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
11 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
12 uur geleden