Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strenge maatregelen moeten menigte schaatsers voorkomen

Strenge maatregelen moeten menigte schaatsers voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Burgemeesters houden hun hart vast omdat ze ook dit weekend een te grote toeloop van schaatsers verwachten op meren, vijvers en grachten. Ook kabinet, veiligheidsregio's en ijsverenigingen roepen iedereen op reisbewegingen te beperken en zo min mogelijk mensen te ontmoeten. Ook al ligt er nog zo'n mooie ijsvloer, het is niet de bedoeling dat iedereen daar gaat schaatsen, zeggen ze doelend op de maatregelen tegen verspreiding van het coronavirus.

Vrijdag dreigde burgemeester Ap Reinders van Stichtse Vecht (provincie Utrecht) om vanwege de enorme toeloop een noodverordening in te stellen in en rond De Molenpolder. Tot en met zondag worden in het schaatsgebied al geen auto's toegelaten. Ook de Maarsseveense Plassen en de Loosdrechtse Plassen zijn daardoor niet bereikbaar voor schaatsers die met de auto komen.

Ook onder meer Rotterdam, Leeuwarden en Hardenberg hebben vrijdagmiddag wegen afgesloten omdat er een te grote toeloop naar populaire schaatsplekken was.

Noorder IJpolder

Bij de Noorder IJpolder in Amsterdam werd vrijdag een vrouw door een politieagent van de verdrinkingsdood gered. Ze was het ijs opgegaan om haar door het ijs gezakte hond te redden. Op de Haagse Hofvijver kwamen mensen in problemen toen de randen van de vijver begonnen te smelten. Politie, brandweer en Koninklijke Marechaussee hielpen de onfortuinlijke schaatsers weer aan de kant. Even verderop, in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft ijsclub Nooitgedacht na overleg met de gemeente de ijsbanen zelf onklaar gemaakt wegens de grote toeloop van schaatsliefhebbers. Volgens de club is het in coronatijd onmogelijk om te handhaven.

Veel gemeenten sloten de afgelopen week al wegen naar de schaatsgebieden af en wie zijn auto in de berm parkeert, riskeert ook dit weekend een boete en wegslepen. Op bevroren meren en plassen zijn massaal boetes uitgedeeld aan schaatsers die zich niet aan de coronaregels hielden.

KNSB

Hubert Bruls, voorzitter van het Veiligheidsberaad van de 25 veiligheidsregio's, waarschuwt dat gemeenten in het weekend kunnen besluiten om schaatsbanen, meren en vijvers af te sluiten voor schaatsers als het er te druk wordt. Hij vergelijkt dat met de maatregelen die in 2020 in het voorjaar en najaar zijn genomen toen mensen massaal naar de stranden en de bossen trokken.

Ook schaatsbond KNSB roept mensen op verstandig te zijn als ze willen gaan schaatsen op natuurijs. Blijf dicht bij huis. Zoek vijvers, grachten of sloten in je eigen woonplaats, is het advies.

IJsmeester

Ondertussen voorziet de app IJsmeester in een grote behoefte. De app, waarop schaatsliefhebbers elkaar op de hoogte houden van geschikte schaatslocaties en de conditie van het ijs, is in nauwelijks een week tijd zo'n 60.000 keer gedownload. De bijbehorende website trok vrijdag gemiddeld duizend bezoekers per seconde.

Het ziet ernaar uit dat er nog maar een paar mooie schaatsdagen zijn en dat het daarna gaat dooien. Dat verklaart voor een groot deel de verwachte toeloop op zaterdag en zondag.

Meer uit Binnenland

Brandstofaccijnzen per 1 januari alsnog iets omhoog

DEN HAAG (ANP) - De brandstofaccijnzen gaan per 1 januari alsnog iets omhoog. De Tweede Kamer heeft in meerderheid ingestemd met een voorstel van de ChristenUnie om een deel van het geld dat bestemd was om automobilisten een jaar langer korting te geven op deze belasting, in te zetten om bezuinigingen op het openbaar vervoer te voorkomen.

26 minuten geleden
Strafrechtadvocaat Stijn Franken overleden

DEN HAAG (ANP) - Strafrechtadvocaat Stijn Franken is op 58-jarige leeftijd overleden, dat heeft zijn advocatenkantoor Spijker Strafrechtadvocaten donderdag bekendgemaakt. Franken was al enige tijd ziek. Hij leed aan kanker.

1 uur geleden
Inspectie: blinde vlekken in zorg verdachte mesaanval Erasmusbrug

ROTTERDAM (ANP) - In de laatste maanden voor het dodelijke steekincident bij de Erasmusbrug in Rotterdam hadden de instanties verdachte Ayoub M. niet voldoende in beeld. Ze deelden niet al hun informatie over hem met elkaar. Daardoor waren er blinde vlekken in zorg en toezicht. Dit constateren de Inspectie Justitie en Veiligheid en de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd in een donderdag gepubliceerd rapport.

2 uur geleden
Man krijgt cel voor plannen aanslag op Songfestival in Rotterdam

LUXEMBURG (ANP) - Een Zweed is schuldig bevonden aan het plannen van een aanslag op het Eurovisie Songfestival in Rotterdam in 2020. Een Luxemburgse rechtbank heeft hem acht jaar gevangenisstraf opgelegd, waarvan zes voorwaardelijk, melden Luxemburgse media.

2 uur geleden
Utrecht wil met gebiedsplan natuur, bouwers en boeren helpen

UTRECHT (ANP) - De provincie Utrecht heeft een uitgebreid pakket maatregelen opgesteld voor de komende tien jaar in het landelijk gebied. Belangrijkste doel van het ontwerp Utrechts Programma Landelijk Gebied (UPLG) is het weer op gang brengen van de vergunningverlening. Daarnaast wil de provincie met de maatregelen werken aan natuurherstel, de kwaliteit van bodem en water verbeteren en de boeren weer perspectief bieden.

2 uur geleden
Vermist meisje uit Tilburg is terecht en 'in goede gezondheid'

TILBURG (ANP) - Het 15-jarige meisje uit Tilburg dat vermist was, is terecht. De politie meldt dat ze "in goede gezondheid" is gevonden.

3 uur geleden
Wetenschappers willen bescherming betrouwbare klimaatinformatie

DEN HAAG (ANP) - De overheid moet zich inzetten voor betrouwbare informatie over het klimaat, vinden meer dan 120 wetenschappers. Ze roepen de formerende partijen D66 en CDA op tot maatregelen "die de kwaliteit van klimaatinformatie beschermen", zowel online als offline.

4 uur geleden