Streep door 737 MAX-order betekent nieuwe klap voor Boeing
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De geplaagde Amerikaanse vliegtuigmaker Boeing heeft een nieuwe dreun moeten incasseren. Leasemaatschappij Avolon annuleerde een bestelling van 75 vliegtuigen van het gewraakte type 737 MAX.
Als reden voor de annulering noemt Avolon de mindere vraag naar vliegreizen als gevolg van de coronacrisis. Ook werd de bestelling van 25 andere toestellen bij Boeing en zijn Europese rivaal Airbus op de lange baan geschoven. Ook de bestelling voor A330neo-toestellen van Airbus ging uit de boeken. Het bedrijf wil zijn orderboek met 40 procent inkrimpen.
De beslissing van de leasemaatschappij volgt een dag nadat Boeing met een vertrekregeling kwam voor personeel. Door de pandemie ligt de vraag naar vliegtuigen stil. Avolon behoort tot de twintig grootste klanten van Boeing.
737 MAX
De 737 MAX van Boeing wordt sinds vorig jaar maart aan de grond gehouden om veiligheidsredenen. Binnen een half jaar waren twee van die toestellen van Boeing neergestort door technische problemen. Een systeem dat moest voorkomen dat het vliegtuig te steil omhoog zou gaan, was overijverig en drukte de neus van de net opgestegen toestellen van het Indonesische Lion Air en Ethiopian Airlines herhaaldelijk omlaag.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Om mensen die een woning zoeken te ondersteunen, zouden de voordelen voor woningbezitters afgebouwd moeten worden, staat in een rapport van het Centraal Planbureau (CPB). Dit is volgens de overheidsinstantie effectiever dan het extra subsidiëren van woningzoekenden.
1 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van McDonald's in de Verenigde Staten zijn in het vorige kwartaal het hardst gegroeid in meer dan twee jaar. De resultaten suggereren dat de inspanningen van de fastfoodketen om weer te worden gezien als betaalbare eetgelegenheid werken.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag iets lager gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit kwam naar voren dat de werkgelegenheid in de Verenigde Staten in januari met 130.000 banen groeide. Dit is de sterkste groei in meer dan een jaar en veel meer dan economen in doorsnee hadden verwacht.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd honderdduizenden auto's terug vanwege een technisch mankement dat brand kan veroorzaken. Dit meldde de Duitse autofabrikant woensdag.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag de grootste verliezer in de AEX-index. Het uitzendconcern heeft in het laatste kwartaal van 2025 een lagere omzet geboekt. Het bedrijf had het vooral op de Europese markt moeilijk. De opbrengsten in onder andere Nederland en Duitsland daalden aanzienlijk.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat het nieuwe kabinet snel wettelijk regelt dat toezichthouders sneller kunnen ingrijpen in slecht functionerende markten. De belangenbehartiger voor consumenten doet deze oproep nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) maandag meldde te gaan controleren of telecomaanbieders zich houden aan hun verplichtingen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De recente massaontslagen bij Heineken, ASML en ABN AMRO zijn nog maar een voorproefje, denkt oud-ASML-topman Peter Wennink. "Er komt nog veel meer aan in het bedrijfsleven en bij de overheid. Kunstmatige intelligentie (AI) kan de productiviteit zoveel verhogen. Als wij dat niet doen, doen andere landen dat. Maar het is niet alleen digitalisering. De kostenstijgingen spelen ook in de zorg, defensie en klimaat en energie. We moeten iets doen", zei Wennink tijdens het evenement State of Dutch Tech in Den Haag tegen het ANP.
9 uur geleden