Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Streekvervoer staakt in Utrecht en Noord-Holland

Streekvervoer staakt in Utrecht en Noord-Holland

UTRECHT (ANP) - De stakingen in het streekvervoer gaan de tweede dag in. Op woensdag staken regionale bus- en tramchauffeurs in de provincies Utrecht en Noord-Holland voor een betere cao. In deze provincies verwacht vakbondsbestuurder Marijn van der Gaag (FNV Personenvervoer) dat "het gaat vlammen".

"Ik vermoed dat mensen in Utrecht wel boos zullen zijn en er weinig overblijft van het streekvervoer", zegt Van der Gaag. De bond verwacht een paar honderd stakers. Vervoerders U-OV en Syntus melden dat woensdag in de provincies minder trams, stadsbussen en streekbussen rijden. Connexxion meldt aan reizigers dat ze rekening moeten houden met vertraging en mogelijk uitval van ritten.

De stakers zullen zich verzamelen bij het Utrechtse provinciehuis, waar de centrale stakingslocatie is. Daar kunnen de stakers zich inschrijven om zo een stakingsvergoeding te krijgen. Werknemers kunnen ook thuis staken. Dan moeten ze hun lidnummer doorgeven aan de vakbond, of een QR-code scannen om zich te registreren. Dinsdag deden tientallen mensen dat.

Tijdens de staking in Utrecht vergadert ook de mobiliteitscommissie van de provincie, aldus de bond. De FNV hoopt leden van de commissie een petitie aan te kunnen bieden over de problemen in het streekvervoer. Er wordt actie gevoerd onder andere vanwege de hoge werkdruk. De bussen, trams en metro's van het GVB in Amsterdam rijden wel gewoon.

De bond organiseert de acties in aanloop naar een landelijke staking, die voor 16 september is aangekondigd. Op die dag is het de bedoeling dat alle streekbussen en regionale treinen niet rijden. Donderdag wordt er gestaakt in de provincies Gelderland, Noord-Brabant en Limburg. Vrijdag gebeurt dat in Friesland, Groningen, Drenthe en Overijssel.

Voor de zomer voerde personeel in het streekvervoer ook al actie met estafettestakingen. Ze willen onder meer dat er meer personeel bij komt zodat de werkdruk omlaag kan. Daarvoor moeten banen in het streekvervoer aantrekkelijker worden gemaakt met onder meer hogere lonen en meer vaste contracten.

Meer uit Binnenland

Medewerkers ov staken op 24 juni in de ochtend, meldt FNV

UTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.

1 uur geleden
Verdachte van explosie bij D66-kantoor blijft langer vastzitten

DEN HAAG (ANP) - De man die wordt verdacht van het veroorzaken van een explosie bij het partijkantoor van D66 in Den Haag blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de Haagse rechtbank woensdag bepaald.

1 uur geleden
Oplevering nieuwe fregatten van Damen loopt jaren vertraging op

DEN HAAG (ANP) - De oplevering van het eerste ASW-fregat loopt jaren vertraging op. "Het oorspronkelijke scheepsontwerp bleek niet stabiel te zijn", aldus Defensie. De nieuwe Anti Submarine Warfare (ASW) fregatten worden gebouwd door Damen en zijn gespecialiseerd in het bestrijden van onderzeeboten.

3 uur geleden
Misbruikwebsite Motherless weer online na ingrijpen OM

BREDA (ANP) - De pornowebsite Motherless is weer online nadat de Nederlandse autoriteiten die begin mei offline hadden gehaald. Op de site, die door een bedrijf in het Brabantse Steenbergen wordt gehost, vond CNN vorige maand 20.000 video's van vrouwen die misbruikt werden in hun slaap. Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de website.

3 uur geleden
Westerwolde zeer bezorgd over nieuw toegangsbeleid azc Ter Apel

SELLINGEN (ANP) - De gemeente Westerwolde maakt zich grote zorgen over de gevolgen van het nieuwe toegangsbeleid dat asielopvangorgaan COA sinds woensdag voert bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Het is daar inmiddels dusdanig vol dat het COA alleen kwetsbare mensen binnenlaat.

4 uur geleden
Queerorganisaties vechten verwijdering accounts door Meta aan

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse queerorganisaties zetten samen met burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom een eerste juridische stap tegen Meta om de verwijdering van tientallen Instagram-accounts aan te vechten. Het moederbedrijf van het platform handelt tegen de wet door accounts zonder geldige reden en bezwaarprocedure te sluiten, stellen onder meer COC Nederland, Club Church en No Limits! Art Castle.

4 uur geleden
KNMI kan eerder en gerichter waarschuwen voor gevaarlijk weer

DE BILT (ANP) - Het KNMI kan vanaf woensdag "eerder en gerichter" waarschuwen voor gevaarlijk weer, doordat een wettelijke regeling is aangepast. Het weerinstituut meldt dat bijvoorbeeld burgers, veiligheidsregio's en waterschappen zich hierdoor beter kunnen voorbereiden op extreem weer.

4 uur geleden