Streektaalorganisatie zoekt het 'liefste' Drentse woord
ASSEN (ANP) - De Drentse streektaalorganisatie 'Huus van de Taol' kiest dit jaar niet het mooiste, maar het liefste Drentse woord. "Naast alle akelige dingen die er in de wereld gebeuren, wil het Huus hiermee een positief geluid laten horen", aldus de organisatie. Op 22 december wordt het winnende woord van deze verkiezing bekend gemaakt.
De organisatie die zich inzet voor streektaal houdt al enkele jaren een verkiezing van het mooiste Drentse woord. Vorig jaar was dat 'feduzie', dat vertrouwen betekent. Het in 2007 opgerichte Huus van de Taol past de verkiezing dit keer aan en zoekt nu "een woord dat lief klinkt" of "een koosnaam voor een partner, kind, goede vrienden of (huis-)dieren".
Volgens streektaalfunctionaris Arja Olthof heeft de organisatie "door de situatie in de wereld" de opzet van de verkiezing dit jaar iets aangepast. "Het Drents heeft mooie woorden, maar ook veel woorden die een negatieve klank kunnen hebben. We willen daar nu een positieve draai aan geven. We hebben te maken met oorlogen in de wereld en met polarisatie in ons eigen land. We mogen best wat liever zijn voor elkaar. Vandaar deze verkiezing."
Tot en met 8 december kunnen suggesties worden gedaan, waarna inwoners van Drenthe vanaf 15 december mogen kiezen uit de vijf meest ingezonden woorden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - NSC haalt in geen van de vijf gemeenten waar die partij meedeed een raadszetel. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. In Amersfoort, Apeldoorn, Den Haag, Eindhoven en Zoetermeer stond NSC op het stembiljet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, is zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen woensdag. De partij komt volgens de Verkiezingsdienst van het ANP uit op 16 zetels. Dat is er eentje minder dan bij de exitpolls van woensdagavond.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA wordt de grootste fractie in de Rotterdamse gemeenteraad en lost daarmee Leefbaar Rotterdam af. De partij krijgt 11 zetels. Dat zijn er 2 meer dan vier jaar geleden. Ook Leefbaar Rotterdam krijgt 11 zetels, een winst van 1, maar met een kleiner aantal stemmen, meldt de ANP Verkiezingsdienst.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdagavond (lokale tijd) op Curaçao een bijeenkomst bezocht waar met verschillende burgers werd gesproken over de geopolitieke situatie rondom Venezuela en de spanningen die dat heeft opgeleverd op het eiland. De koning luisterde, samen met staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties), naar verschillende verhalen over 3 januari van dit jaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen, blijkt uit de voorlopige uitslag die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. GroenLinks gaat van 9 naar 11 zetels, D66 van 6 naar 7.
2 uur geledenALMERE (ANP) - In Almere winnen Forum voor Democratie en JA21 bij de gemeenteraadsverkiezingen, blijkt uit de voorlopige uitslag van de Verkiezingsdienst van het ANP. FVD gaat van 2 naar 4, en JA21 komt met 4 zetels nieuw in de raad. In 2022 deed de pas opgerichte partij nog niet mee. De PVV verliest en gaat van 5 naar 4.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - GroenLinks-PvdA heeft in Utrecht 14 zetels gekregen. Daarmee is de fusiepartij de grootste partij. Dat blijkt uit de voorlopige uitslag gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Sinds 2022 bezetten de partijen samen 13 zetels.
2 uur geleden