Streektaalorganisatie zoekt het 'liefste' Drentse woord
ASSEN (ANP) - De Drentse streektaalorganisatie 'Huus van de Taol' kiest dit jaar niet het mooiste, maar het liefste Drentse woord. "Naast alle akelige dingen die er in de wereld gebeuren, wil het Huus hiermee een positief geluid laten horen", aldus de organisatie. Op 22 december wordt het winnende woord van deze verkiezing bekend gemaakt.
De organisatie die zich inzet voor streektaal houdt al enkele jaren een verkiezing van het mooiste Drentse woord. Vorig jaar was dat 'feduzie', dat vertrouwen betekent. Het in 2007 opgerichte Huus van de Taol past de verkiezing dit keer aan en zoekt nu "een woord dat lief klinkt" of "een koosnaam voor een partner, kind, goede vrienden of (huis-)dieren".
Volgens streektaalfunctionaris Arja Olthof heeft de organisatie "door de situatie in de wereld" de opzet van de verkiezing dit jaar iets aangepast. "Het Drents heeft mooie woorden, maar ook veel woorden die een negatieve klank kunnen hebben. We willen daar nu een positieve draai aan geven. We hebben te maken met oorlogen in de wereld en met polarisatie in ons eigen land. We mogen best wat liever zijn voor elkaar. Vandaar deze verkiezing."
Tot en met 8 december kunnen suggesties worden gedaan, waarna inwoners van Drenthe vanaf 15 december mogen kiezen uit de vijf meest ingezonden woorden.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.
12 uur geledenHOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquĂȘte van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
1 dag geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
1 dag geleden