Streektaalorganisatie zoekt het 'liefste' Drentse woord
ASSEN (ANP) - De Drentse streektaalorganisatie 'Huus van de Taol' kiest dit jaar niet het mooiste, maar het liefste Drentse woord. "Naast alle akelige dingen die er in de wereld gebeuren, wil het Huus hiermee een positief geluid laten horen", aldus de organisatie. Op 22 december wordt het winnende woord van deze verkiezing bekend gemaakt.
De organisatie die zich inzet voor streektaal houdt al enkele jaren een verkiezing van het mooiste Drentse woord. Vorig jaar was dat 'feduzie', dat vertrouwen betekent. Het in 2007 opgerichte Huus van de Taol past de verkiezing dit keer aan en zoekt nu "een woord dat lief klinkt" of "een koosnaam voor een partner, kind, goede vrienden of (huis-)dieren".
Volgens streektaalfunctionaris Arja Olthof heeft de organisatie "door de situatie in de wereld" de opzet van de verkiezing dit jaar iets aangepast. "Het Drents heeft mooie woorden, maar ook veel woorden die een negatieve klank kunnen hebben. We willen daar nu een positieve draai aan geven. We hebben te maken met oorlogen in de wereld en met polarisatie in ons eigen land. We mogen best wat liever zijn voor elkaar. Vandaar deze verkiezing."
Tot en met 8 december kunnen suggesties worden gedaan, waarna inwoners van Drenthe vanaf 15 december mogen kiezen uit de vijf meest ingezonden woorden.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het aantal mensen dat gebruikmaakt van voedselbanken is vorig jaar gestegen. Voedselbanken Nederland denkt dat mensen de voedselbanken beter weten te vinden, maar ziet ook steeds meer gepensioneerden zonder aanvullend pensioen, zzp'ers en andere werkenden die niet kunnen rondkomen.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Honderd verdachten van oplichting zijn vanaf maandag te zien op digitale schermen langs de weg, op stations, in reclames op televisie, op sociale media en op de website van de politie. De verdachten worden eerst onherkenbaar getoond. Als zij zich niet melden, gebeurt dat vanaf 23 maart herkenbaar. Deze campagne wordt naast opsporing van verdachten ingezet om nieuwe daders te ontmoedigen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.
14 uur geledenMAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.
14 uur geleden