Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Streefbedrag van 10.000 euro voor nieuwe teststraat Urk behaald

Streefbedrag van 10.000 euro voor nieuwe teststraat Urk behaald

URK (ANP) - Het streefbedrag van de doneeractie voor een nieuwe coronateststraat voor de GGD Flevoland op Urk is behaald. Er is in totaal 10.030 euro gedoneerd. De actie werd opgezet door jongeren in Urk nadat de teststraat afgelopen zaterdag afbrandde tijdens rellen tegen de avondklok.

Initiatiefnemer Jan Baarssen zette de actie maandag online "om buitenwonenden ook de goede kant van de Urker jeugd te laten zien". Het geld is bedoeld om een nieuwe testlocatie op te zetten. De initiatiefnemer schrijft dat GGD Flevoland het "hartstikke fijn" vindt dat de jongeren deze actie hebben opgezet.

In Urk gingen zaterdag tientallen mensen de straat op uit protest tegen de avondklok. Ze reden in ongeveer honderd auto's luid toeterend over het haventerrein. De coronateststraat van de GGD bij het terrein werd in brand gestoken en raakte zwaar beschadigd. GGD Flevoland noemde de brand een "flinke klap in ons gezicht".

Meer uit Binnenland

Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland een wolf gezien

DEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.

44 minuten geleden
Peter Gillis in hoger beroep tegen vonnis in belastingfraudezaak

DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.

3 uur geleden
Nederlands vliegtuig naar Tenerife om passagiers op te halen

DEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.

3 uur geleden
Moeder verdacht van doodsteken dochter blijft 90 dagen vastzitten

MAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.

4 uur geleden
Regioleider: Hondius na vertrek passagiers meteen naar Nederland

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.

4 uur geleden
Cruiseschip Hondius komt zondag rond middaguur aan bij Tenerife

TENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.

5 uur geleden
Schade na brand in datacenter Almere nog niet in kaart gebracht

ALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.

6 uur geleden