Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Streefbedrag van 1 miljoen euro opgehaald voor zaak Tanja Groen

Streefbedrag van 1 miljoen euro opgehaald voor zaak Tanja Groen

AMSTERDAM (ANP) - Het streefbedrag van 1 miljoen euro is opgehaald voor de vermissingszaak van Tanja Groen. Dat heeft Simon Vuyk, bestuurslid van Stichting De Gouden Tip, dinsdagavond bekendgemaakt in het programma Op1. De actie werd opgezet door Peter R. de Vries, voorzitter van de stichting. Het geld is bedoeld als beloning voor de tip die leidt naar de opsporing van de sinds 1993 vermiste studente.

Bij de start van het programma deelde Vuyk de tussenstand van dat moment: 1.167.000 euro. Het bereiken van het streefbedrag noemt het bestuurslid "van grote betekenis tegenover wat er met Peter is gebeurd". Want: "Als iemand in staat is om kleine kansen te grijpen, is hij het wel."

Vuyk benadrukt dat er nog steeds gedoneerd kan worden. Al het geld dat bovenop de 1 miljoen voor de zaak van Groen wordt opgehaald, kan gebruikt worden om andere vermissingszaken op te lossen.

Steun

De zaak van de destijds 18-jarige studente van de Universiteit Maastricht kreeg afgelopen week meerdere keren de aandacht nadat De Vries na zijn televisieoptreden bij RTL Boulevard werd neergeschoten in Amsterdam. Dinsdagavond wijdde het programma Tijd voor MAX de hele uitzending aan de vermissingszaak. Daarin waren ook de kinderen van De Vries, Kelly en Royce, te zien. In een video bedankten ze voor alle steun die ze na de aanslag ontvingen en riepen ze op om samen "de droom" van hun vader te verwezenlijken om de zaak van Groen "en vele andere zaken tot een oplossing te brengen". Aan het einde van de uitzending stond de teller op 931.000 euro. Ruim twee uur later werd de droom inderdaad werkelijkheid.

Ook RTL Boulevard besteedde aandacht aan de zaak in hun aflevering van vorige week woensdag, die de dag na de aanslag volledig in het teken stond van De Vries. De uitzending werd zaterdagavond herhaald toen de reguliere live-uitzending vanwege een ernstige dreiging gericht aan de studio niet door kon gaan. De eerste uitzending werd door 1,3 miljoen mensen bekeken, naar de herhaling zaterdag keken 512.000 mensen volgens Stichting KijkOnderzoek.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand in Limburgse Boschhuizerbergen toch weer opgelaaid

OOSTRUM (ANP) - De natuurbrand bij het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen bij Venray is weer opgelaaid. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer heeft direct meerdere eenheden ingezet om verdere uitbreiding van de brandhaard te voorkomen. De eerste ploegen zijn inmiddels begonnen met blussen.

48 minuten geleden
Volgende week kans op hittegolf en maxima van 35 graden of hoger

DE BILT (ANP) - De kans bestaat dat volgende week een officiële hittegolf wordt genoteerd. Dat zou de tweede zijn van dit jaar. Halverwege de week lopen de temperaturen namelijk weer flink op. Volgens Buienradar zijn donderdag zelfs "maxima tot 35 graden (of hoger) denkbaar".

1 uur geleden
Politie verrast door boerenactie in Apeldoorn woensdagavond

APELDOORN (ANP) - De politie verklaart verrast te zijn door de onaangekondigde demonstratie van boeren op woensdagavond in Apeldoorn. De politie greep niet in, hield niemand aan en begeleidde de trekkers over de snelweg. "Ook als een demonstratie niet is aangemeld, hebben we die te faciliteren", laat een woordvoerder weten. "Dat valt binnen het demonstratierecht."

2 uur geleden
Noodverordening om natuurbrand Boschhuizerbergen nog actief

VENRAY (ANP) - De noodverordening die is ingesteld vanwege een grote natuurbrand in het natuurgebied Boschhuizerbergen bij het Limburgse Oostrum en Venray blijft voorlopig van kracht. Dat meldt de gemeente Venray.

3 uur geleden
Tielen waarschuwt voor kwetsbaarheid gelijkheidsstrijd

AMSTERDAM (ANP) - De eenheid die de strijd voor gelijkheid al zo lang draagt, wordt op de proef gesteld. Dat zei staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs en Emancipatie, VVD) donderdag tijdens de Human Rights Conference in Amsterdam, ter ere van de World Pride. "De recente, afschuwelijke aanval op een Pride-viering in Berlijn heeft ons laten zien hoe ver die beproeving kan gaan", aldus de bewindsvrouw. Ook premier Rob Jetten en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema memoreerden de aanslag woensdag tijdens de opening van de Prideconferentie.

4 uur geleden
Nederlanders gewond door valpartijen in Oostenrijkse Alpen

HALLSTATT (ANP) - Twee Nederlanders zijn woensdag zwaargewond geraakt door valpartijen in de Alpen in Oostenrijk. Met helikopters werden ze naar ziekenhuizen gebracht, meldt de Oostenrijkse politie donderdag.

5 uur geleden
Brandweer blijft gebied natuurbrand bij Venray monitoren

OOSTRUM (ANP) - De brandweer heeft de hele nacht controles uitgevoerd bij het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen, bij Oostrum en Venray. Dat meldt de veiligheidsregio. In het gebied brak deze week een grote natuurbrand uit. Op woensdagmiddag werd gemeld dat de brand onder controle was.

6 uur geleden