Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Streamingsdiensten moeten investeren in Nederlandse producties

Streamingsdiensten moeten investeren in Nederlandse producties

DEN HAAG (ANP) - Grote streamingdiensten zoals Netflix, Amazon Prime en Videoland moeten gaan investeren in Nederlandse series, films of documentaires. Als een wet van staatssecretaris Gunay Uslu (Media) wordt aangenomen, gaan de diensten hier jaarlijks 4,5 procent van hun Nederlandse jaaromzet in steken. De regel geldt alleen voor streamers die in Nederland minstens 30 miljoen euro omzet maken.

Het is de bedoeling dat de wet op 1 januari 2023 ingaat, maar dat hij voor de diensten pas vanaf 2024 gaat gelden, aldus een woordvoerder. Het volgend jaar wordt dan gebruikt om te meten hoeveel omzet de bedrijven maken.

Met de wet wil Uslu ervoor zorgen dat Nederlandse films en series blijven bestaan en zichtbaarder worden. Dat streamen steeds populairder wordt "mag niet ten koste gaan van Nederlandse verhalen", vindt de staatssecretaris.

Producties zijn Nederlands als het scenario overwegend in het Nederlands of Fries is geschreven of personages voornamelijk die talen spreken. Ook scenario's die zijn gebaseerd op een origineel Nederlands of Fries werk of die verband houden met de Nederlandse cultuur of geschiedenis komen in aanmerking.

Het is niet uniek dat streamingdiensten moeten investeren in de nationale markt van een land waar ze actief zijn. In bijvoorbeeld Frankrijk, België, Spanje en Griekenland gelden soortgelijke regels.

Meer uit Binnenland

Zes bestuurders die nog vastzaten na A12-blokkade vrijgelaten

UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.

18 uur geleden
Koninklijk bezoek Dokkum trok 21.000 mensen, burgemeester blij

DOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.

18 uur geleden
Eerste asielzoekers dinsdag naar opvang in Zeelandhallen Goes

GOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.

18 uur geleden
Gemeente Breda: plein binnenstad vol

BREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.

18 uur geleden
Utrecht: Stadhuisplein en Oudkerkhof vol door drukte

UTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.

19 uur geleden
Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

21 uur geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

21 uur geleden