Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Streamingdienst Viaplay keldert na winstalarm, UMG daalt mee

Streamingdienst Viaplay keldert na winstalarm, UMG daalt mee

AMSTERDAM (ANP) - De Zweedse videostreamingdienst Viaplay is maandag keihard gekelderd op de beurs in Stockholm. De dienst, in Nederland vooral bekend als de plek waar de Formule 1-races van Max Verstappen en voetbalwedstrijden uit de Engelse Premier League te zien zijn, verlaagde zijn verwachtingen voor dit jaar en trok de prognoses voor de langere termijn in. Ook stapte de topman op.

Viaplay wijst op de 'verslechterde marktomstandigheden'. Zo gaven bedrijven minder uit aan tv- en radioreclames, met name in Scandinaviƫ. Maar ook geven consumenten en bedrijven minder uit aan streamingabonnementen, zeker nu de kosten voor het levensonderhoud zo hard stijgen. Tegelijkertijd verhoogde Viaplay ook de prijzen, wat de dienst ook minder aantrekkelijk maakt. Viaplay werd 62,5 procent lager gezet.

Ook andere bedrijven die streamingdiensten aanbieden of daarvan afhankelijk zijn, werden lager gezet. Zo ging mediabedrijf RTL Group in Luxemburg 1,8 procent omlaag en daalde muzieklabel Universal Music Group (UMG) in Amsterdam 1,9 procent. Daarmee was dat bedrijf de grootste daler in de AEX-index.

Minder olie

Chemiebedrijf IMCD steeg 1 procent en stond daarmee bovenaan bij de hoofdfondsen. De AEX-index daalde 0,2 procent tot 763,34 punten. De MidKap bleef vrijwel gelijk en sloot op een stand van 926,08 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs leverden tot 1 procent in.

Shell verloor 0,4 procent en kon niet profiteren van de stijging van de olieprijzen. Die gingen maandag verder omhoog nadat Saudi-Arabiƫ tijdens de vergadering van oliekartel OPEC+ had besloten om de eigen olieproductie in juli vrijwillig met 1 miljoen vaten per dag te verlagen om de prijs te stutten. Het gehele oliekartel en zijn bondgenoten willen daarnaast volgend jaar minder olie gaan produceren. De prijs voor een vat Amerikaanse olie steeg 1,2 procent tot 72,61 dollar. Brentolie werd 1,3 procent duurder op 77,14 dollar per vat.

Takeaway

In de MidKap stond maaltijdbezorger Just Eat Takeaway in de kopgroep met een winst van 1,6 procent. In de VS is een overeenkomst met webwinkelbedrijf Amazon om abonnees van Amazon Prime ook gratis toegang te geven tot Grubhub+ met een jaar verlengd. Daardoor blijft die Amerikaanse tak van Just Eat Takeaway in de aandacht bij een grote groep klanten.

De euro was 1,0715 dollar waard, tegen 1,0720 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

UWV: banengroei valt tijdelijk stil bij hoge energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - De banengroei in Nederland valt tijdelijk stil als de energieprijzen hoog blijven. Dat stelt uitkeringsorganisatie UWV in een nieuwe prognose van de arbeidsmarkt. Vooral in sectoren als vervoer, industrie en de uitzendbranche zal het aantal banen afnemen.

1 uur geleden
Na Anthropic dient ook OpenAI aanvraag in voor beursnotering VS

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf van Sam Altman heeft nog geen datum voor een mogelijke beursgang, schrijft het in een online verklaring. Bronnen melden aan Bloomberg dat het bedrijf mogelijk al dit najaar naar de beurs zou willen gaan.

2 uur geleden
Chipbedrijven stuwen Nasdaq naar winst op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.

5 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert werkvisum dat 100.000 dollar kost

BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.

6 uur geleden
VEB schikt met SNS Reaal om koersverlies rond nationalisatie

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.

8 uur geleden
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door KPN

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.

9 uur geleden
Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

9 uur geleden