Streamingdienst Viaplay keldert na winstalarm, UMG daalt mee
AMSTERDAM (ANP) - De Zweedse videostreamingdienst Viaplay is maandag keihard gekelderd op de beurs in Stockholm. De dienst, in Nederland vooral bekend als de plek waar de Formule 1-races van Max Verstappen en voetbalwedstrijden uit de Engelse Premier League te zien zijn, verlaagde zijn verwachtingen voor dit jaar en trok de prognoses voor de langere termijn in. Ook stapte de topman op.
Viaplay wijst op de 'verslechterde marktomstandigheden'. Zo gaven bedrijven minder uit aan tv- en radioreclames, met name in Scandinaviƫ. Maar ook geven consumenten en bedrijven minder uit aan streamingabonnementen, zeker nu de kosten voor het levensonderhoud zo hard stijgen. Tegelijkertijd verhoogde Viaplay ook de prijzen, wat de dienst ook minder aantrekkelijk maakt. Viaplay werd 62,5 procent lager gezet.
Ook andere bedrijven die streamingdiensten aanbieden of daarvan afhankelijk zijn, werden lager gezet. Zo ging mediabedrijf RTL Group in Luxemburg 1,8 procent omlaag en daalde muzieklabel Universal Music Group (UMG) in Amsterdam 1,9 procent. Daarmee was dat bedrijf de grootste daler in de AEX-index.
Minder olie
Chemiebedrijf IMCD steeg 1 procent en stond daarmee bovenaan bij de hoofdfondsen. De AEX-index daalde 0,2 procent tot 763,34 punten. De MidKap bleef vrijwel gelijk en sloot op een stand van 926,08 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs leverden tot 1 procent in.
Shell verloor 0,4 procent en kon niet profiteren van de stijging van de olieprijzen. Die gingen maandag verder omhoog nadat Saudi-Arabiƫ tijdens de vergadering van oliekartel OPEC+ had besloten om de eigen olieproductie in juli vrijwillig met 1 miljoen vaten per dag te verlagen om de prijs te stutten. Het gehele oliekartel en zijn bondgenoten willen daarnaast volgend jaar minder olie gaan produceren. De prijs voor een vat Amerikaanse olie steeg 1,2 procent tot 72,61 dollar. Brentolie werd 1,3 procent duurder op 77,14 dollar per vat.
Takeaway
In de MidKap stond maaltijdbezorger Just Eat Takeaway in de kopgroep met een winst van 1,6 procent. In de VS is een overeenkomst met webwinkelbedrijf Amazon om abonnees van Amazon Prime ook gratis toegang te geven tot Grubhub+ met een jaar verlengd. Daardoor blijft die Amerikaanse tak van Just Eat Takeaway in de aandacht bij een grote groep klanten.
De euro was 1,0715 dollar waard, tegen 1,0720 dollar op vrijdag.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
1 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
2 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
5 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
6 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
6 uur geleden