Streamingdienst Paramount groeit hard ten koste van winst
NEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Global heeft veel nieuwe kijkers aan zich weten te binden met het eigen streamingplatform. Daarmee wil het bedrijf achter de gelijknamige filmstudio en televisiezenders als MTV, CBS en Nickelodeon de concurrentie aangaan met Netflix. Investeringen in de uitbreiding van de streamingdienst gingen wel ten koste van de winst.
Streamingdienst Paramount+ kreeg er in het laatste kwartaal 9,9 miljoen abonnees bij, waarmee het totaal uitkomt op 56 miljoen betalende leden. Dat is ongeveer een kwart van het aantal abonnees dat Netflix heeft, maar de toename is wel sterker. Paramount zegt vooral dat de film Top Gun: Maverick veel kijkers trok. Die actiefilm met Tom Cruise in de hoofdrol was zowel online als in de bioscopen te kijken.
Streamingdiensten leverden Paramount in vergelijking met het slotkwartaal van 2021 30 procent meer omzet op en zijn nu goed voor 1,4 miljard dollar aan opbrengsten. Daarmee is het nog altijd een kleinere speler binnen het mediaconglomeraat, dat zijn meeste inkomsten met televisiezenders genereert.
Die tak had te maken met tegenvallende advertentie-inkomsten, waardoor de totale omzet met maar 2 procent steeg tot 8,1 miljard dollar. De operationele winst daalde op jaarbasis met 93 procent tot 182 miljoen dollar.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.
46 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft Nederlandse schepen gewaarschuwd om de regio van Iran te mijden. Een woordvoerder van de kustwacht meldt dat een bericht met die strekking namens het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat is doorgegeven aan Nederlandse reders. Meerdere updates zijn verstuurd, waarvan de precieze inhoud geheim is.
4 uur geleden