Streamingdienst Netflix loopt uit op concurrenten
LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix is in het tweede kwartaal harder gegroeid dan verwacht. Het bedrijf overtrof met 8 miljoen nieuwe abonnees de verwachtingen van financieel analisten ruimschoots, onder andere dankzij het succes van het nieuwe seizoen van het kostuumdrama Bridgerton en de succesvolle thrillerserie Baby Reindeer. Ook steeg de omzet harder dan het bedrijf zelf had verwacht.
Het platform voor series en films heeft volgens berekeningen van persbureau Bloomberg het op een na beste halfjaar uit zijn geschiedenis achter de rug. Alleen in 2020 presteerde Netflix beter, dankzij de toestroom van abonnees die door coronalockdowns vooral thuis voor vertier moesten zorgen. Veel andere streamingplatforms kampen juist met minder sterke groei.
In totaal heeft Netflix nu bijna 277,7 miljoen abonnees. De omzet steeg met net geen 17 procent op jaarbasis naar 9,6 miljard dollar. Daarop boekte het bedrijf ruim 2,1 miljard dollar winst, tegenover 1,5 miljard dollar een jaar eerder.
Netflix zei dat het aanbod van goedkopere abonnementen met reclames populair is. Bijna de helft van alle nieuwe abonnees kiest voor die versie. Vorig jaar ging Netflix ook de strijd aan met het delen van wachtwoorden tussen vrienden of kennissen. Voor mensen die toch willen 'meekijken' met het Netflix-abonnement van anderen, introduceerde Netflix in de zomer van vorig jaar een afgeprijsd abonnement. Omdat dit destijds voor veel extra abonnees zorgde, denkt de streamingdienst dat de groei in dit derde kwartaal minder sterk is.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brussel en Beijing zijn een importquotum overeengekomen van 350.000 hybride auto's die per jaar vanuit China naar de EU mogen worden geïmporteerd. Dat meldt een hoge EU-functionaris maandag in een uitleg over de deal die afgelopen vrijdag werd gesloten door Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Chinese minister van Handel Wang Wentao.
23 minuten geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Autoconcern Volkswagen heeft afgelopen kwartaal opnieuw fors minder voertuigen verkocht. De al eerder ingezette terugval nam van juli tot en met september in snelheid toe, met een verkoopdaling van 14 procent tot 1,9 miljoen auto's. Dit hele jaar verkocht Volkswagen tot nu toe 9 procent minder van al zijn merken, waar ook onder meer Audi en Porsche bij horen.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger geopend na het slotrecord op vrijdag. Ahold Delhaize behoorde kort na de opening tot de verliezers. Het supermarktbedrijf maakte maandag bekend te kampen met een beveiligingsprobleem in zijn netwerk.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een staking door Belgische vakbonden zorgt maandag voor hinder op het Belgische spoor. Tot 22.00 uur rijden er minder treinen. Spoormaatschappij NMBS rijdt een alternatieve dienstverlening en adviseert reizigers vlak voor vertrek de reisplanner te checken. De NS waarschuwt dat de staking ook gevolgen kan hebben voor Nederlandse treinreizigers die van, via of naar België reizen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een AI-fabriek die in de Rotterdamse haven gebouwd moet gaan worden, heeft zijn eerste klant binnen. Dat bevestigt topman Han de Groot van initiatiefnemer VOLT na berichtgeving van het Financieele Dagblad. Het gaat om het AI-cloudbedrijf Nebius, met hoofdkantoor in Amsterdam.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in augustus met bijna 5 procent gestegen ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekendgemaakt. Bedrijven hebben vooral meer machines en transportmiddelen uitgevoerd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is afgelopen maand opnieuw toegenomen. Er gingen 320 bedrijven failliet. Dat zijn er 44 meer dan een jaar eerder in september, een toename van 16 procent. Dat is de grootste stijging van dit jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 uur geleden