Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strategiedirecteur Schiphol vertrekt na 'verschil van inzicht'

Strategiedirecteur Schiphol vertrekt na 'verschil van inzicht'

SCHIPHOL (ANP) - Strategiedirecteur Richard Emmerink is na een "verschil van inzicht" vertrokken bij Schiphol. Dat bevestigt de luchthaven na berichtgeving door de Volkskrant.

Volgens de krant had Emmerink juist veel oog voor de verduurzaming van de luchtvaart en de positie van omwonenden. Zo zou hij zich binnen Schiphol hard hebben gemaakt voor een afstandsafhankelijke vliegtaks en een nachtsluiting. Zijn plotse vertrek zou onderstrepen dat er een nieuw beleid is sinds het vertrek van interim-topman Ruud Sondag eerder dit jaar.

Op dergelijke zaken wil een woordvoerder van Schiphol niet ingaan. Over de opvolging van Emmerink is ook nog niets bekend. "Het is allemaal nog erg vers", laat de zegsman weten.

Mensen willen vliegen

Schiphol staat sinds juni onder leiding van Pieter van Oord. Hij kondigde afgelopen zomer al voor miljarden euro's aan investeringen aan in de luchthaven. Zo wil hij de infrastructuur verbeteren en de faciliteiten voor passagiers en medewerkers vernieuwen. Ook zei hij tijdens een persconferentie in augustus dat Schiphol volgend jaar waarschijnlijk voor het eerst meer passagiers telt dan voor de coronacrisis. "Je ziet dat mensen willen vliegen", gaf hij daarbij aan.

Luchtvaartnieuws meldde woensdag op basis van bronnen dat de haventarieven op Schiphol voor de periode 2025 - 2027 met 37 procent omhooggaan. Donderdag maakt Schiphol de cijfers officieel bekend. "Wij publiceren donderdag formeel om 14.00 uur. De cijfers zijn niet door ons verstrekt dus ik kan ze ook niet bevestigen. Of de cijfers kloppen zal morgen moeten blijken", aldus een woordvoerder. Diverse luchtvaartmaatschappijen noemen in een rondgang van Luchtvaartnieuws de hogere kosten ongehoord. Naar verluidt gaan de havengelden voor de lawaaiigste categorieën vliegtuigen met 'enkele honderden procenten' omhoog.

Meer uit Financieel

Israëlische economie krimpt door oorlog met Iran

TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het afgelopen kwartaal onverwacht gekrompen, vooral doordat de twaalfdaagse oorlog met Iran in juni het bedrijfsleven vrijwel volledig tot stilstand bracht.

1 uur geleden
Air Canada beëindigt staking na ingrijpen Canadese overheid

MONTREAL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Air Canada hervat zijn vluchten later op de dag, na aanwijzing van de Canadese overheid om een staking te beëindigen. Alle stakende cabinebemanningsleden moeten uiterlijk om 20.00 uur Nederlandse tijd het werk hervatten.

4 uur geleden
Brussel wil dat huishoudens hun spaargeld gaan beleggen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Brussel is van plan om biljoenen euro's aan spaargeld van Europese huishoudens vrij te maken door mensen te stimuleren om te beleggen in aandelen. De Europese Unie ziet daarbij Zweden als voorbeeld.

6 uur geleden
Air Canada schrapt opnieuw vluchten door staking cabinepersoneel

MONTREAL (ANP/AFP) - Door een driedaagse staking van het cabinepersoneel van Air Canada worden ook zondag veel vluchten van de Canadese luchtvaartmaatschappij geannuleerd. Hierdoor gaan ook enkele vluchten tussen Schiphol en de Canadese steden Montreal en Toronto niet door, blijkt uit vluchtinformatie van Schiphol.

7 uur geleden
Onderzoek in VS naar 'sensuele' gesprekken Meta-bots met kinderen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een senator in de Verenigde Staten heeft een onderzoek aangekondigd naar chatbots van Meta, het moederbedrijf van Facebook, Instagram en WhatsApp. Hij wil opheldering over gesprekken tussen kinderen en chatbots die werken met geavanceerde kunstmatige intelligentie. Meta zou zijn AI-chatbots expliciet hebben toegestaan om "romantische of sensuele" gesprekken te voeren met kinderen, berichtte persbureau Reuters deze week.

1 dag geleden
Cabinepersoneel Air Canada staakt, 700 vluchten geschrapt

MONTREAL (ANP/AFP) - Stewards en stewardessen van de Canadese luchtvaartmaatschappij Air Canada zijn in staking gegaan naar aanleiding van een geschil over hun loon. Het gaat om 10.000 werknemers die volgens de vakbond Canadian Union of Public Employees (CUPE) hogere lonen willen en ook betaling voor werk buiten de cabine, zoals bij het in- of uitchecken van passagiers. De staking duurt naar verwachting 72 uur.

1 dag geleden
Schiphol wil natuurvergunning terug zolang hoger beroep loopt

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol wil zijn natuurvergunning terug zolang het hoger beroep loopt tegen een vonnis uit juni, waarin een rechter een streep zette door die vergunning. Na die uitspraak hoefde Schiphol het vliegverkeer niet direct te staken. Maar de luchthaven durft handhavingsverzoeken en juridische procedures, die grote impact kunnen hebben, op de langere termijn niet uit te sluiten.

1 dag geleden