Strandwachten op Mallorca gaan staken
PALMA DE MALLORCA (ANP/DPA) - De strandwachten van een aantal populaire stranden op het Spaanse eiland Mallorca gaan vanaf zondag voor onbepaalde tijd staken. Een woordvoerder van hun vakbond liet vrijdag weten: "Geen van ons gaat aan het werk. Als er zwemdoden vallen, is dat niet onze schuld."
De staking treft alle stranden van de gemeente Palma, waaronder het populaire Ballermann-strand. Mensen mogen wel de zee in, maar dat is op eigen risico. Normaliter houden de strandwachten er van 11.00 tot 19.00 uur toezicht.
Vorig jaar dreigden de strandwachten ook met een staking, maar toen werd een akkoord bereikt met de gemeente, die een salarisverhoging en een langer seizoen beloofde. Dat hield onder meer in dat de strandwachten al vanaf april aan de slag zouden gaan, maar dit jaar begon het seizoen opnieuw pas in mei. Volgens de vakbond van de reddingswerkers is de salarisverhoging ook niet tot stand gekomen en bleven beloofde verbeteringen van de faciliteiten van de strandwacht uit.
Meer uit Buitenland
FRANKFURT (ANP/DPA) - Bij de rellen in Frankfurt zijn meer dan honderd politieagenten gewond geraakt. Een van hen raakte ernstig gewond, aldus binnenlandminister van de deelstaat Hessen, Roman Poseck. De agent verloor zijn tanden nadat er een steen in zijn gezicht werd gegooid.
7 minuten geledenKEULEN (ANP) - Bij rellen in Keulen zaterdagavond zijn 23 agenten gewond geraakt, meldt de politie in een persbericht. Rond demonstraties zijn grote hoeveelheden steekwapens, hamers, molotovcocktails en zelfgemaakt vuurwerk in beslag genomen.
52 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie heeft in Frankrijk een onderzoek ingesteld nadat bij een protest in Parijs een molotovcocktail werd gegooid naar agenten. Het Openbaar Ministerie (OM) spreekt over een "poging tot moord op personen met openbaar gezag". Er is nog geen arrestatie voor verricht. In totaal werden door heel Frankrijk 779 mensen opgepakt voor de rellen van zaterdag.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen op Gaza zijn zondag acht mensen gedood, melden noodhulpdiensten en plaatselijke ziekenhuizen. Onder de slachtoffers is een kind.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij een protest van Palestine Action zijn in Londen zaterdag 325 arrestaties verricht, meldt de Britse politie. Zaterdagavond werden nog 139 arrestaties gemeld. De pro-Palestijnse organisatie is verboden in het Verenigd Koninkrijk en wordt aangemerkt als terroristisch.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De energie-infrastructuur van vier Oekraïense regio's is in de nacht van zaterdag op zondag aangevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem waren de aanvallen gericht op het verstoren van de levering van elektriciteit aan woningen. "Honderdduizenden gezinnen zitten momenteel nog zonder stroom", aldus Zelensky.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.
4 uur geleden