Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strandwachten op Mallorca gaan staken

Strandwachten op Mallorca gaan staken

PALMA DE MALLORCA (ANP/DPA) - De strandwachten van een aantal populaire stranden op het Spaanse eiland Mallorca gaan vanaf zondag voor onbepaalde tijd staken. Een woordvoerder van hun vakbond liet vrijdag weten: "Geen van ons gaat aan het werk. Als er zwemdoden vallen, is dat niet onze schuld."

De staking treft alle stranden van de gemeente Palma, waaronder het populaire Ballermann-strand. Mensen mogen wel de zee in, maar dat is op eigen risico. Normaliter houden de strandwachten er van 11.00 tot 19.00 uur toezicht.

Vorig jaar dreigden de strandwachten ook met een staking, maar toen werd een akkoord bereikt met de gemeente, die een salarisverhoging en een langer seizoen beloofde. Dat hield onder meer in dat de strandwachten al vanaf april aan de slag zouden gaan, maar dit jaar begon het seizoen opnieuw pas in mei. Volgens de vakbond van de reddingswerkers is de salarisverhoging ook niet tot stand gekomen en bleven beloofde verbeteringen van de faciliteiten van de strandwacht uit.

Meer uit Buitenland

Chinese president brengt deze week staatsbezoek aan VS

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping reist deze week voor een staatsbezoek naar de Verenigde Staten. Het bezoek duurt van woensdag tot en met vrijdag, aldus Chinese staatsmedia. Er zijn vooralsnog geen verdere details bekend.

35 minuten geleden
Rapport: VS zetten 25.000 mensen uit onder geheime afspraken

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben in het geheim afspraken gemaakt met tientallen landen om migranten op te nemen die geen banden hebben met die landen, staat in een maandag gepubliceerd rapport van het Franse collectief Forbidden Stories.

1 uur geleden
Die Linke wint verkiezingen in Berlijn met recorduitslag

BERLIJN (ANP/DPA) - Die Linke heeft de verkiezingen voor het parlement van de Duitse deelstaat Berlijn gewonnen. De partij van lijsttrekker Elif Eralp kreeg 25,7 procent van de stemmen, meldt de kiescommissie. Het is de beste uitslag ooit voor de uiterst linkse partij in de Duitse hoofdstad.

3 uur geleden
VS bereiden sancties voor tegen hele Strafhof in Den Haag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering bereidt sancties voor tegen het Internationaal Strafhof (ICC) als geheel. De maatregelen zijn al uitgewerkt en worden naar verwachting binnenkort aangekondigd, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters. Het precieze moment is nog onduidelijk.

3 uur geleden
VS en China gaan overleg voeren over risico's AI

NEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken opnieuw met elkaar te overleggen over kunstmatige intelligentie (AI). De landen willen onder meer afspraken maken over het uitwisselen van informatie over veiligheidsrisico's. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent na een overleg met de Chinese vicepremier He Lifeng.

5 uur geleden
Man zwaargewond door schoten immigratiedienst ICE in Texas

AUSTIN (ANP/RTR) - Een agent van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft zondag in de Texaanse stad Austin een man neergeschoten. Het slachtoffer is met een schotwond in zijn bovenlichaam naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig maar stabiel, melden lokale autoriteiten.

8 uur geleden
Prognose: CDU zakt onder kiesdrempel in Mecklenburg-Voor-Pommeren

SCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.

11 uur geleden