Strandwachten op Mallorca gaan staken
PALMA DE MALLORCA (ANP/DPA) - De strandwachten van een aantal populaire stranden op het Spaanse eiland Mallorca gaan vanaf zondag voor onbepaalde tijd staken. Een woordvoerder van hun vakbond liet vrijdag weten: "Geen van ons gaat aan het werk. Als er zwemdoden vallen, is dat niet onze schuld."
De staking treft alle stranden van de gemeente Palma, waaronder het populaire Ballermann-strand. Mensen mogen wel de zee in, maar dat is op eigen risico. Normaliter houden de strandwachten er van 11.00 tot 19.00 uur toezicht.
Vorig jaar dreigden de strandwachten ook met een staking, maar toen werd een akkoord bereikt met de gemeente, die een salarisverhoging en een langer seizoen beloofde. Dat hield onder meer in dat de strandwachten al vanaf april aan de slag zouden gaan, maar dit jaar begon het seizoen opnieuw pas in mei. Volgens de vakbond van de reddingswerkers is de salarisverhoging ook niet tot stand gekomen en bleven beloofde verbeteringen van de faciliteiten van de strandwacht uit.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Met iets meer dan de helft van de stemmen geteld in Israël blijft het blok van premier Benjamin Netanyahu aan kop met 56 zetels. Dat maakte de kiescommissie rond 07.45 uur Israëlische tijd bekend, aldus The Times of Israel.
33 minuten geledenTEXAS (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu het erg goed gedaan. Dat zei hij tegen verslaggevers nadat hij een bijeenkomst in Texas had bijgewoond, zo bericht The Times of Israel.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump staat achter de komst van de Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro naar de Verenigde Staten. Hij zei dat woensdag tegen verslaggevers. Bolsonaro vertrok naar de VS nadat hij zondag de presidentsverkiezingen had verloren.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn land terrein heroverd met een reeks offensieven, waaronder een operatie die niet eerder was aangekondigd. Hij zei dat dinsdag in zijn avondlijke videotoespraak.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Flávio Bolsonaro en leden van zijn familie hebben een visum voor de Verenigde Staten gekregen. Dat heeft een hoge functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld, aldus The Washington Post.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft tot nu toe meer dan 47 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat is ruim 25 procent meer dan de raming van het ministerie van Defensie in juli. Dat blijkt uit gegevens van het Pentagon die persbureau Reuters heeft ingezien.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Met een kwart van de stemmen geteld gaat het blok van zittend premier Benjamin Netanyahu aan kop. Dat maakte de kiescommissie rond 04.00 uur Israëlische tijd bekend, aldus The Times of Israel.
3 uur geleden