Strandtenthouders in problemen door NOW-regeling
DEN HAAG (ANP) - Strandtenthouders langs de volledige Nederlandse kust hebben woensdag een noodkreet laten horen vanwege de de NOW-regeling die horecazaken moet ondersteunen tijdens de coronacrisis. Volgens de strandpaviljoenhouders en de Koninklijke Horeca Nederland (KHN) zitten er veel hiaten in de regeling.
Strandtenten van Zeeland tot aan Schiermonnikoog hebben woensdag met hun materiaal als stoelen en tafels de tekst 'Strandtenten in het NOW' gemaakt als noodkreet. Drones hebben foto's gemaakt van de protestactie.
Veel strandpaviljoens verkeren in zwaar weer door de coronacrisis. De NOW-regeling dekt volgens de eigenaren niet genoeg salaris van personeel, waardoor veel paviljoens op omvallen staan. De KHN stelde dinsdag al vast dat de regeling in veel gevallen maximaal 75 procent van het salaris van personeel dekt, in plaats van de eerder voorgelegde 90 procent.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De man die zaterdagavond overleed tijdens een aanhouding door de politie in Rotterdam is een 51-jarige man uit die stad. Dat meldt het Openbaar Ministerie zondagochtend.
1 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Deze zomer kende relatief weinig muggenoverlast, meldt de website Nature Today. Volgens onderzoekers van Wageningen University & Research (WUR) komt dit waarschijnlijk door de extreme droogte en hoge temperaturen van de afgelopen tijd.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een man is zaterdagavond overleden bij een aanhouding door de politie in Rotterdam. Hij werd op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid aangehouden na een controle op zijn identiteitsbewijs. "Agenten hielden hem aan na een melding over een gestolen fatbike. Hij kon geen id-bewijs tonen", aldus de politiewoordvoerder.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dertien personen die zijn getroffen door het ongeluk met een Nederlandse bus in Zwitserland, zijn teruggekeerd naar Nederland. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.
11 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Aan de kust bij Noordwijk is zaterdagmiddag een 76-jarige surfer overleden. De politie vermoedt dat het om een ongeval gaat. De man is door getuigen nog op het water gezien, maar toen hij niet terugkeerde aan wal is een zoekactie gestart. Daarbij is een helikopter ingezet.
14 uur geledenSUSCH (ANP) - De Nederlandse ambassadeur in Zwitserland, Karin Mössenlechner, heeft bloemen gelegd op de plek waar donderdag een Nederlandse bus verongelukte. Ook bezocht ze een bijeenkomst waar ze hulpverleners heeft bedankt voor hun inzet. Bij het ongeval met een Nederlandse touringcar in het Zwitserse Susch kwamen vier vrouwen en een man om het leven.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tienduizenden mensen hebben in Amsterdam meegedaan met de klimaatmars, meldt de organisatie, die stelt dat er meer dan 40.000 deelnemers uit alle hoeken van de samenleving op de been waren. Dat zijn er een stuk minder dan de 85.000 die tijdens de editie in 2023 meeliepen in de mars van de Dam naar het Museumplein. De politie en gemeente zeggen geen uitspraken te kunnen doen over aantallen.
19 uur geleden