Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strandtenthouders in problemen door NOW-regeling

Strandtenthouders in problemen door NOW-regeling

DEN HAAG (ANP) - Strandtenthouders langs de volledige Nederlandse kust hebben woensdag een noodkreet laten horen vanwege de de NOW-regeling die horecazaken moet ondersteunen tijdens de coronacrisis. Volgens de strandpaviljoenhouders en de Koninklijke Horeca Nederland (KHN) zitten er veel hiaten in de regeling.

Strandtenten van Zeeland tot aan Schiermonnikoog hebben woensdag met hun materiaal als stoelen en tafels de tekst 'Strandtenten in het NOW' gemaakt als noodkreet. Drones hebben foto's gemaakt van de protestactie.

Veel strandpaviljoens verkeren in zwaar weer door de coronacrisis. De NOW-regeling dekt volgens de eigenaren niet genoeg salaris van personeel, waardoor veel paviljoens op omvallen staan. De KHN stelde dinsdag al vast dat de regeling in veel gevallen maximaal 75 procent van het salaris van personeel dekt, in plaats van de eerder voorgelegde 90 procent.

Meer uit Binnenland

Twaalf aanhoudingen voor poging havenspoor onklaar te maken

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.

5 uur geleden
Man (27) aangehouden voor explosie bij kapperszaak in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.

8 uur geleden
Actie 'Vote Early' op Museumplein voor Amerikaanse verkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.

11 uur geleden
Bedroefde reacties op heengaan Maarten Spanjer

OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - KRO-NCRV heeft zaterdag met verdriet kennisgenomen van het overlijden van Maarten Spanjer. De acteur en schrijver was onder meer te zien in het televisieprogramma Taxi. Ook anderen hebben bedroefd gereageerd. Zaterdag overleed Spanjer op 73-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker.

11 uur geleden
Telegraaf wil niet-uitgebrachte columns Spanjer nog publiceren

AMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf is van plan om de columns die Maarten Spanjer schreef voor zijn dood alsnog te publiceren. Dat zegt Evert Santegoeds, hoofdredacteur van het blad Privé. De op 73-jarige leeftijd overleden Amsterdammer schreef ongeveer 25 columns, waarvan er pas zeven gepubliceerd zijn.

14 uur geleden
Man (81) in Schagen overleden na woningoverval, man aangehouden

SCHAGEN (ANP) - Een 81-jarige man uit Schagen (Noord-Holland) is overleden nadat hij vrijdagavond in zijn woning was overvallen. De bejaarde man raakte zwaargewond en stierf even later in een ziekenhuis. Die avond is na een achtervolging een 36-jarige man aangehouden, meldt de politie.

15 uur geleden
Man (56) verdacht van doden vrouw (50) in Beek en Donk

BEEK EN DONK (ANP) - De verdachte die in de nacht van vrijdag op zaterdag is aangehouden rond de dood van een vrouw in Beek en Donk, is een 56-jarige man uit de Noord-Brabantse plaats. Hij wordt ervan verdacht de vrouw om het leven te hebben gebracht, aldus de politie. Zij was 50 jaar en woonde in Tilburg.

15 uur geleden