Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strandtenten willen komende winter blijven staan

Strandtenten willen komende winter blijven staan

SCHEVENINGEN (ANP) - Exploitanten van strandtenten willen dat hun paviljoens de komende wintermaanden gewoon kunnen blijven staan. Na maandenlang te hebben moeten overleven met geen of een fractie van de normale omzet door de coronacrisis, is het onmogelijk om de financiële lasten van het afbreken en weer opbouwen te dragen, zegt André Triep. Hij is voorzitter van de Vereniging van Strandexploitanten Scheveningen en eigenaar van strandclub WIJ.

Triep stelt namens alle strandtenthouders langs de Nederlandse kust te spreken, die bezig zijn zich te verenigen in een landelijke belangenorganisatie. De strandtenten willen volgens hem enkel blijven staan. "Het gaat er niet om dat we open willen blijven. Onze kostenbesparing zit hem in het niet hoeven afbreken, opslaan en weer opbouwen." De kosten van af- en opbouw van strandtenten kunnen volgens Triep oplopen tot 150.000 euro.

Strandpaviljoens langs de Nederlandse kust verkeren nog steeds in zwaar weer door de coronacrisis, stelt de Scheveningse strandtenthouder. "Op dit moment draaien strandtenten nog geen 15 procent van hun normale omzet."

Seizoensbedrijven lijken volgens hem ondertussen weer achter het net te vissen in het nieuwe steunpakket, aldus Triep. Het lijkt er volgens hem op dat er voorbij wordt gegaan aan seizoenspatronen in de omzet. Veel strandexploitanten zijn in de wintermaanden gesloten, geeft hij aan. "Er moet nú iets gebeuren, anders zal de Nederlandse kust in de zomer van 2021 bijna geen strandpaviljoens meer tellen", aldus Triep.

Meer uit Binnenland

Nieuw paneel Margraten verontrust NIOD-onderzoeker

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."

2 uur geleden
Pathologen lijnrecht tegenover elkaar in moordzaak Oekraïense

AMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.

5 uur geleden
Meer mensen wachten langer op beslissing over asielaanvraag

DEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.

5 uur geleden
Stormloop op website Soldaat van Oranje na bekendmaking stoppen

KATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.

7 uur geleden
Paradiso kondigt verbouwing aan, verhuizing onvermijdelijk

AMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.

7 uur geleden
Zes jaar cel voor oudste zoon Ridouan Taghi na procesafspraken

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.

8 uur geleden
Minister: gevangenen en tbs'ers konden online door fout in laptop

DEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).

8 uur geleden