Strandtenten willen komende winter blijven staan
SCHEVENINGEN (ANP) - Exploitanten van strandtenten willen dat hun paviljoens de komende wintermaanden gewoon kunnen blijven staan. Na maandenlang te hebben moeten overleven met geen of een fractie van de normale omzet door de coronacrisis, is het onmogelijk om de financiële lasten van het afbreken en weer opbouwen te dragen, zegt André Triep. Hij is voorzitter van de Vereniging van Strandexploitanten Scheveningen en eigenaar van strandclub WIJ.
Triep stelt namens alle strandtenthouders langs de Nederlandse kust te spreken, die bezig zijn zich te verenigen in een landelijke belangenorganisatie. De strandtenten willen volgens hem enkel blijven staan. "Het gaat er niet om dat we open willen blijven. Onze kostenbesparing zit hem in het niet hoeven afbreken, opslaan en weer opbouwen." De kosten van af- en opbouw van strandtenten kunnen volgens Triep oplopen tot 150.000 euro.
Strandpaviljoens langs de Nederlandse kust verkeren nog steeds in zwaar weer door de coronacrisis, stelt de Scheveningse strandtenthouder. "Op dit moment draaien strandtenten nog geen 15 procent van hun normale omzet."
Seizoensbedrijven lijken volgens hem ondertussen weer achter het net te vissen in het nieuwe steunpakket, aldus Triep. Het lijkt er volgens hem op dat er voorbij wordt gegaan aan seizoenspatronen in de omzet. Veel strandexploitanten zijn in de wintermaanden gesloten, geeft hij aan. "Er moet nú iets gebeuren, anders zal de Nederlandse kust in de zomer van 2021 bijna geen strandpaviljoens meer tellen", aldus Triep.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
2 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
3 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
5 uur geleden