Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strandtenten Scheveningen zijn er klaar voor: blijven lachen!

Strandtenten Scheveningen zijn er klaar voor: blijven lachen!

DEN HAAG (ANP) - In heel Nederland zijn de eigenaren van kroegen, cafés en strandtenten er klaar voor. Nog eventjes en ze mogen na zo'n 10 weken de deuren weer openen. Vanwege de maatregelen rond het coronavirus is binnen plek voor maximaal 30 mensen, de terrassen zijn op veel plaatsen uitgebreid. Ook daar geldt dat mensen 1,5 meter afstand van elkaar moeten houden.

Op de boulevard in Scheveningen loopt het maandagochtend behoorlijk vol. Op de stranden is het al flink druk. Voor de strandtenten staan nog geen rijen mensen. Personeel is op veel plaatsen in de weer met emmertjes sop waarmee de tafeltjes een laatste schoonmaakbeurt krijgen.

"Het is een hele spannende dag, ik heb er heel veel zin in", zegt de eigenaar van The Fat Mermaid, waar mensen vooraf hebben moeten reserveren voor een plaats op het terras. Er wordt gewerkt met tijdsblokken van 2,5 uur. "Vanaf 13.00 uur is alles volgeboekt."

Blijven lachen

Rebecca, eigenaresse van Beachclub Twins, spreekt kort voor de hernieuwde opening haar tientallen personeelsleden toe. "Zijn we er klaar voor?", vraagt ze. "En denk erom: blijven lachen!"

"Ik heb geen idee wat er gaat gebeuren", zegt Rebecca. "We hebben 175 stoelen op het terras. Wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Alleen binnen werken we met reserveringen, buiten doen we dat niet."

Ze kijkt uit naar 12.00 uur. "Eindelijk kunnen we weer van start. Je wilt toch mensen gelukkig maken. We gaan er vol gas voor."

Meer uit Binnenland

Rechtbank komt tot vrijspraak in zaak over ongeluk met Stint

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Stintondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander beiden vrijgesproken in de zaak over het dodelijke ongeluk met een Stint. De rechtbank kan niet vaststellen dat de Stint schadelijk was. Wel maakten beide ondernemers zich schuldig aan valsheid in geschrifte, maar ze krijgen daarvoor geen straf.

31 minuten geleden
Begin dit jaar opnieuw veel zaken gesloten om plaagdieren

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) sluit steeds meer horecagelegenheden en winkels met spoed vanwege plaagdieren. In de eerste zeven weken van dit jaar werden 22 zaken gesloten, terwijl dat er in 2025 met 75 ook al opvallend veel waren.

36 minuten geleden
Defensie: detachementcommandant handelde na Hawija integer

DEN HAAG (ANP) - Na de Nederlandse luchtaanval op de Iraakse stad Hawija handelde de toenmalige detachementscommandant zorgvuldig. Dat concludeert een commissie van drie onafhankelijke experts, aldus Defensie. De bevelhebber maakte na de aanval in juni 2015 in zijn verslag geen melding van mogelijke burgerslachtoffers, hoewel er zeker zeventig civiele doden vielen.

1 uur geleden
Derde verdachte aangehouden voor overval op legale wietkwekerij

HELLEVOETSLUIS (ANP) - De politie heeft een derde verdachte aangehouden in verband met een overval op een legale wietkwekerij in Hellevoetsluis, afgelopen september. Het gaat om een 25-jarige man uit Amsterdam, meldt de politie vrijdag.

2 uur geleden
Ouders reageren emotioneel en teleurgesteld na vonnis zedenzaak

DEN BOSCH (ANP) - De ouders van de kinderen die seksueel zijn misbruikt door onderwijsassistent Wesley W. uit Helmond, hebben emotioneel en teleurgesteld gereageerd op het vonnis van de rechtbank. "Dat het na een hoge strafeis bij acht jaar cel is gebleven, vinden de ouders teleurstellend", zegt een woordvoerder van Namens de Familie.

2 uur geleden
Onderwijsassistent krijgt 8 jaar cel en tbs voor kindermisbruik

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft de 26-jarige Wesley W. uit Helmond veroordeeld tot acht jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang seksueel misbruiken van kinderen. Het Openbaar Ministerie had vijftien jaar cel en tbs met dwang geëist.

3 uur geleden
Hoofdgebouw Lelystad Airport nog steeds bezet door activisten

LELYSTAD (ANP) - Het hoofdgebouw van Lelystad Airport wordt vrijdagochtend nog steeds bezet door klimaatactivisten van Greenpeace. De actievoerders hebben de nacht doorgebracht op de luchthaven en de milieuorganisatie zegt dat ze net zo lang blijven tot de politiek een definitieve streep zet door de opening van de luchthaven in Lelystad.

7 uur geleden