Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strandgangers in Engeland gewaarschuwd voor vallend gesteente

Strandgangers in Engeland gewaarschuwd voor vallend gesteente

LONDEN (ANP) - Strandgangers in het zuiden van Engeland moeten oppassen voor vallende rotsblokken. Door de hitte kunnen er namelijk scheuren in de rotswanden ontstaan, waarschuwen experts en lokale autoriteiten.

Het gaat in het bijzonder om de zogeheten Jurassic Coast (Jura-Kust), gelegen in de graafschappen Dorset en Devon. In twee weken tijd zijn daar twee keer grote brokstukken van de rotswanden naar beneden gekomen. In het laatstgenoemde graafschap brak maandag een groot stuk van een klif af bij het strand van Sidmouth. Ook de uren daarna bleven er rotsblokken vallen. Niemand raakte gewond.

Voorzichtigheid is dus geboden, zowel op het strand als bovenop de klif, waarschuwt een geoloog in The Guardian. Volgens haar is het onmogelijk te voorspellen waar er rotsblokken gaan vallen, omdat de scheuren in de rotswanden vaak niet zichtbaar zijn. Ze ontstaan vermoedelijk doordat de meer kleiachtige lagen krimpen door de droogte en andere gesteenten juist uitzetten door de hitte.

Net als Nederland heeft het Verenigd Koninkrijk deze week te maken met een hittegolf. Het land heeft ook al langer last van de droogte en de hitte in de afgelopen periode. Zo is onder meer de plek waar normaal de Theems ontspringt volledig opgedroogd. De bron van de rivier die dwars door Londen loopt, ligt nu zo'n 10 kilometer verderop.

Meer uit Buitenland

Florida opent onderzoek naar doden op speedboot bij Cuba

MIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.

2 uur geleden
Zelensky belt met Trump over verdere onderhandelingen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.

3 uur geleden
President Suriname vraagt vertrek 3 directieleden staatsbedrijven

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.

3 uur geleden
Braziliaanse politici veroordeeld voor moord op gemeenteraadslid

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.

4 uur geleden
VS laten verkoop Venezolaanse olie aan Cuba opnieuw toe

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".

4 uur geleden
Cuba schiet vier mensen op Amerikaanse speedboot dood

HAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.

4 uur geleden
Vooraanstaande Democraat Larry Summers stapt op bij Harvard

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse minister van Financiën Larry Summers neemt aan het einde van het academische jaar ontslag als docent aan de prestigieuze universiteit Harvard. Dat meldt The New York Times. Harvard heeft Summers vertrek bevestigd.

6 uur geleden