Stranden en badplaatsen geven rustig beeld
DEN HAAG/HAARLEM (ANP) - Op de stranden is het de eerste dag van het paasweekeind rustig gebleven. De kustplaatsen melden dat de mensen zich keurig hebben gehouden aan de oproep om weg te blijven.
Aan de stranden in de regio Den Haag was de situatie op de zonnige zaterdag goed beheersbaar, meldde de woordvoerder van waarnemend burgemeester Johan Remkes. "Het was hier en daar wat drukker, maar de politie heeft niet speciaal hoeven optreden."
In de regio Haaglanden waren de parkeerplaatsen bij de stranden gesloten, maar de toegangswegen open. Afzettingen waren paraat voor als het toch te druk zou worden.
Noordwijk
De boulevard en het strand van Noordwijk gaven een rustig beeld. "De mensen zijn weggebleven en daar zijn we blij om", zei een woordvoerder. Burgemeester Wendy Verkleij had opgeroepen niet naar Noordwijk te komen en met Pasen thuis te blijven. De gemeente had alle parkeerplaatsen afgesloten en de Langevelderslag.
"We hebben alleen even een moment van drukte gehad met fietsers bij de Duindamseweg. Daar hebben onze handhavers mensen laten afstappen en ze verder laten lopen richting het strand. Maar dat was alles", aldus de woordvoerder.
Bloemendaal en Zandvoort
Ook op de stranden van Bloemendaal en Zandvoort waren nagenoeg geen mensen te zien. Ook deze doorgaans populaire badplaatsen hadden uit voorzorg de belangrijkste toevoerwegen voor gemotoriseerd verkeer afgesloten en de parkeerterreinen dichtgegooid. "Het was gewoon rustig op de stranden, dat geldt ook voor IJmuiden en Wijk aan Zee."
Ook de Waddeneilanden werden niet overlopen. Een woordvoerder van de gemeente Texel liet weten dat het op eiland "zeer rustig" was. "Ik heb het idee dat het nog rustiger was dan vorig weekend." Ook op de Friese Waddeneilanden en bij de Friese meren was geen sprake van buitensporige drukte, meldde een woordvoerder van Veiligheidsregio Fryslân.
Zeeland
In Zeeland was het stil op de doorgaande wegen en bij de stranden, meldde de veiligheidsregio. Veel mensen vermaakten zich thuis. "Als iedereen ook de komende tijd zijn verantwoordelijkheid blijft nemen, hoeven preventieve maatregelen zoals het sluiten van de boulevard in Vlissingen niet uitgebreid te worden", zei Jan Lonink, voorzitter van de Veiligheidsregio Zeeland en burgemeester van Terneuzen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie stemt niet in met het Belastingplan van het kabinet als daar niets aan verandert. Dat zegt partijleider Mirjam Bikker in een interview met het Nederlands Dagblad. Volgens haar wordt de rekening van de kabinetsplannen te veel neergelegd bij "harde werkers en gewone gezinnen".
29 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Van de sabotageacties op het spoor dinsdagochtend zijn weinig camerabeelden. Dat heeft topvrouw Mirjam van Velthuizen van ProRail in Nieuwsuur gezegd. Of op die beelden daders te zien zijn, is haar niet duidelijk. Ze weet ook niet wie achter de sabotageacties zit, waardoor het treinverkeer in een groot deel van Nederland op Prinsjesdag werd verstoord.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans van Infrastructuur en Waterstaat laat aangifte doen tegen de personen die dinsdag brand hebben gesticht langs de snelwegen. Dat zei hij in het programma Pauw & De Wit op NPO 1.
5 uur geledenTEUGE (ANP) - Op het spoor tussen Apeldoorn en Deventer is dinsdagavond een buis gevonden. ProRail gaat ervan uit dat het om een nieuwe sabotageactie gaat die vermoedelijk in de avond is uitgevoerd.
6 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Van het treinspoor tussen Holten en Rijssen is dinsdagavond een metalen staaf verwijderd. Dat bevestigt een woordvoerder van NS nadat een ANP-fotograaf daar beelden van maakte. Iets na 17.00 uur ontstond een overwegstoring in het Overijsselse Rijssen. Inmiddels rijden de treinen op het traject weer.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is dit jaar 106 miljoen euro kwijt aan dwangsommen voor het te traag afhandelen van asielverzoeken. Die verwachting van het kabinet valt te lezen in de miljoenennota. Waarschijnlijk is dit het laatste jaar dat zoveel geld naar dwangsommen gaat. Een voorstel om deze dwangsommen af te schaffen wordt namelijk binnenkort behandeld door de Eerste Kamer en kan waarschijnlijk rekenen op een meerderheid.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de Tweede Kamer vier verschillende scenario's voorgelegd voor de toekomst van de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). De nadelige gevolgen voor de schatkist in de jaren tot en met 2035 kunnen, afhankelijk van de gekozen richting, oplopen tot bijna 20 miljard euro.
12 uur geleden