Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stranden beginnen vol te stromen

Stranden beginnen vol te stromen

DEN HAAG (ANP) - Veel mensen zoeken dinsdagochtend al redelijk vroeg de stranden in Nederland op. "Er is nu nog genoeg ruimte, maar het begint op veel stranden al lekker druk te worden", aldus een woordvoerder van Reddingsbrigade Nederland.

Het drukst wordt het waarschijnlijk tussen 14.00 uur en 18.00 uur, zo verwacht de woordvoerder. "Op dit soort dagen zijn dat meestal de drukste momenten. Er zullen ook wel veel mensen zijn die vanochtend nog werken en daarna een snippermiddagje nemen."

Voor zover bekend hebben zich nog geen grote of ernstige incidenten voorgedaan. "Er wordt nu vooral preventief werk gedaan, met boten in de zee en auto's die op het strand rijden en mensen waarschuwen." De zee is rustig en in de middag staat er redelijk laag water, waardoor er op de stranden iets meer ruimte is.

Incidenten

Op basis van warme dagen in het verleden verwacht de Reddingsbrigade wel wat incidenten. "Bijvoorbeeld kindjes die zoek raken, mensen die door de warmte onwel raken en daardoor hulp nodig hebben. Het is niet in te schatten hoe druk het vandaag gaat worden, maar dat het nodige gaat gebeuren, dat is vrijwel zeker." Maandag waren de stranden overvol, maar was het qua reddingsacties redelijk rustig.

Vanwege de tropische temperaturen adviseerde de ANWB mensen die naar het strand willen gaan om al vroeg van huis te vertrekken, vanwege mogelijke lange files op de wegen richting de badplaatsen. Dinsdagochtend was het vooralsnog redelijk rustig op de weg. In de loop van de dag verwacht de verkeersdienst meer drukte op de wegen naar de stranden.

Meer uit Binnenland

Fietser zwaargewond in Ambt Delden, automobilist aangehouden

AMBT DELDEN (ANP) - In het Overijsselse Ambt Delden is vrijdagavond een fietser zwaargewond geraakt bij een aanrijding. Het ongeluk tussen de fietser en een auto gebeurde rond 23.15 uur op de N740, meldt de politie Oost-Nederland. De fietser is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

3 uur geleden
Rapport: drones bij Nederlandse bases van Russische schaduwvloot

LONDEN (ANP) - De drones die eind vorig jaar werden gespot boven de vliegbases Volkel, Gilze-Rijen en Eindhoven, zijn zeer waarschijnlijk opgelaten en bestuurd vanaf schepen uit de Russische schaduwvloot. Die voeren op dat moment op de Noordzee. Dat betogen onderzoekers van het International Institute for Strategic Studies in een rapport, waar Omroep Brabant vrijdagavond over schrijft.

3 uur geleden
Hervatting treinverkeer Rotterdam voor vierde keer uitgesteld

ROTTERDAM (ANP) - Opnieuw moet ProRail het hervatten van treinritten vanaf Rotterdam naar het zuiden uitstellen. De spoorbeheerder hield al een slag om de arm, maar gaat inderdaad de beoogde tijd van zondagochtend niet halen. ProRail zet nu in op maandag 05.00 uur.

9 uur geleden
Ruim 1800 leegstaande woningen in Amsterdam weer bewoonbaar

AMSTERDAM (ANP) - In 2025 heeft Amsterdam 1836 huurwoningen weer beschikbaar gemaakt voor woningzoekenden. De huizen stonden leeg of werden oneigenlijk gebruikt, meldt wethouder Zita Pels (volkshuisvesting) aan de gemeenteraad. Met oneigenlijk gebruik wordt bedoeld onderhuur, hennepkwekerijen, illegale hotels en illegale prostitutie.

11 uur geleden
ANWB ziet vakantiespits op gang komen

DEN HAAG (ANP) - Al voor de spits op vrijdagmiddag ziet de ANWB de vakantiedrukte op de weg op gang komen. Rond 15.30 uur staat er 744 kilometer file, zegt een woordvoerder van de verkeersdienst.

12 uur geleden
Quint: coronadiscussie moest breder in politiek en media

DEN HAAG (ANP) - Een bredere discussie in de politiek en in de media over het coronabeleid had tot minder polarisatie kunnen leiden, zei Romy Quint, een van de oprichters van de coronakritische groep Vrouwen voor Vrijheid, vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

12 uur geleden
Jeugddetentie 17-jarige voor poging ontploffing Pizzabakkers

AMSTERDAM (ANP) - Een 17-jarige jongen is veroordeeld voor het medeplegen van een poging een filiaal van de Pizzabakkers in Amsterdam te laten ontploffen. Dat was aan de Plantage Kerklaan in Amsterdam, in september vorig jaar. Hij krijgt daarvoor 200 dagen jeugddetentie, waarvan 184 voorwaardelijk, met aftrek van voorarrest. Daarnaast moet hij ook een taakstraf doen van 80 uur.

12 uur geleden