Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stranden beginnen vol te stromen

Stranden beginnen vol te stromen

DEN HAAG (ANP) - Veel mensen zoeken dinsdagochtend al redelijk vroeg de stranden in Nederland op. "Er is nu nog genoeg ruimte, maar het begint op veel stranden al lekker druk te worden", aldus een woordvoerder van Reddingsbrigade Nederland.

Het drukst wordt het waarschijnlijk tussen 14.00 uur en 18.00 uur, zo verwacht de woordvoerder. "Op dit soort dagen zijn dat meestal de drukste momenten. Er zullen ook wel veel mensen zijn die vanochtend nog werken en daarna een snippermiddagje nemen."

Voor zover bekend hebben zich nog geen grote of ernstige incidenten voorgedaan. "Er wordt nu vooral preventief werk gedaan, met boten in de zee en auto's die op het strand rijden en mensen waarschuwen." De zee is rustig en in de middag staat er redelijk laag water, waardoor er op de stranden iets meer ruimte is.

Incidenten

Op basis van warme dagen in het verleden verwacht de Reddingsbrigade wel wat incidenten. "Bijvoorbeeld kindjes die zoek raken, mensen die door de warmte onwel raken en daardoor hulp nodig hebben. Het is niet in te schatten hoe druk het vandaag gaat worden, maar dat het nodige gaat gebeuren, dat is vrijwel zeker." Maandag waren de stranden overvol, maar was het qua reddingsacties redelijk rustig.

Vanwege de tropische temperaturen adviseerde de ANWB mensen die naar het strand willen gaan om al vroeg van huis te vertrekken, vanwege mogelijke lange files op de wegen richting de badplaatsen. Dinsdagochtend was het vooralsnog redelijk rustig op de weg. In de loop van de dag verwacht de verkeersdienst meer drukte op de wegen naar de stranden.

Meer uit Binnenland

120 asielzoekers naar nachtopvang buiten Ter Apel gebracht

TER APEL (ANP) - Na de tweede dag van het ingaan van het nieuwe Europese asielsysteem moesten door de drukte bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel 120 asielzoekers de nacht in opvanglocaties buiten de Groningse plaats doorbrengen. Het Rode Kruis laat zondagochtend weten dat 92 asielzoekers in een sporthal in het Drentse de Wijk sliepen en 28 de nacht doorbrachten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen.

37 minuten geleden
Horeca in meer dan helft van gemeenten langer open tijdens WK

DEN HAAG (ANP) - In meer dan de helft van de gemeenten hebben horecazaken toestemming om langer open te blijven tijdens het WK voetbal, meldt brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN).

2 uur geleden
Drie personen aangehouden voor explosie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In verband met de zware explosie die in de nacht van donderdag op vrijdag plaatsvond in Amsterdam Nieuw-West zijn in totaal drie aanhoudingen verricht, laat de politie zaterdag weten. De politie had eerder al gemeld dat er vrijdag meerdere mensen waren aangehouden, maar niet het exacte aantal. Waarvan ze verdacht worden, wil de politie in verband met het onderzoek nog niet zeggen. Ook zijn er twee voertuigen in beslag genomen.

19 uur geleden
Politie begonnen met forensisch onderzoek na explosie Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met forensisch onderzoek op de locatie in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie na berichtgeving door Het Parool.

20 uur geleden
Eigenaar sportschool Amsterdam kan explosie nauwelijks bevatten

AMSTERDAM (ANP) - De eigenaar van de sportschool in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was, kan de situatie nog steeds nauwelijks bevatten, zegt hij in een bericht op Instagram.

20 uur geleden
Zeeuwse wielerdag gestart met herdenking ongeluk Vogelwaarde

GOES (ANP) - Een Zeeuwse wielrendag waarmee geld wordt ingezameld voor KWF Kankerbestrijding, is in Goes begonnen met één minuut stilte ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het ongeluk in Vogelwaarde donderdagmiddag. Dat meldt de voorzitter van de Ride for the Roses, Eric de Ruijsscher.

20 uur geleden
Rode Kruis plaatst extra tenten voor aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis plaatst vier extra tenten op het grasveld voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel. De tenten zijn bedoeld om wachtende asielzoekers beschutting te geven tegen regen en wind, niet om 's nachts in te slapen.

21 uur geleden