Strand populair op warme en zonnige tweede paasdag
DEN HAAG (ANP) - Een record zit er niet in, maar deze paasdagen gaan wel hoog eindigen in de lijst van zonnigste ooit. Volgens de meteorologen van Weer.nl is het aantal zonuren sowieso goed voor een notering in de top-3 tijdens Pasen sinds het begin van de metingen. De combinatie met aangename temperaturen maken het goed weer om naar buiten te gaan. Zo is het strand in trek.
In Scheveningen is de toeloop van mensen ook op tweede paasdag zo groot dat alle parkeerplaatsen zijn gevuld. De gemeente Den Haag, waar de badplaats onder valt, adviseert badgasten om met fiets, openbaar vervoer of deelscooter te komen. Ook zondag vroeg de gemeente dat al.
Weer.nl becijfert dat de paasdagen in totaal ruim 24 tot 25 zonuren zullen tellen in De Bilt. Dat is goed voor een plek in de top-3. Het record aan zonuren werd gevestigd in 2019. Toen was het verspreid over de twee paasdagen in totaal 26 uur zonnig in De Bilt.
Drukke strandtenten
"Qua temperatuur verlopen de paasdagen warmer dan normaal, maar extreem warm is het niet" met een graad of 19, voegen de meteorologen eraan toe.
Bij strandtenten aan de Nederlandse kust is het dan ook druk met gasten die genieten van eten en drinken. Bij Beachclub Copacabana in Scheveningen is het vol met mensen, laat een medewerkster weten. "Het is al de hele dag heel druk en we hopen dat dit nog even doorgaat."
Uitwaaien
Dat geldt ook voor Beachclub Bloomingdale in Bloemendaal. "Het is lekker om op het strand te vertoeven", aldus de eigenaar. "Je ziet dat mensen het heerlijk vinden om even uit te waaien."
Ook in Zeeland is het traditioneel druk met Pasen. In de namiddag was dat onder meer te merken door file op de N57, meldde de ANWB. Dat is een van de hoofdwegen waarover mensen de provincie weer uit rijden.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Na vier dagen staking gaan de Curaçaose huisartsen vrijdag weer aan de slag. Daartoe heeft de Curaçaose Huisartsen Vereniging (CNHV) haar leden donderdag opgeroepen, nadat de overheid een kort geding had aangespannen. Apothekers die zich solidair hadden verklaard en de deuren hadden gesloten, gaan vrijdag onder druk ook weer aan de slag.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het KLM-toestel dat na een bommelding is geland in de Roemeense hoofdstad Boekarest is in de nacht van donderdag op vrijdag niet vertrokken naar Tel Aviv. Dat zei een woordvoerder van KLM desgevraagd.
1 uur geledenGROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het aquaduct Mid-Fryslân bij Grou is sinds donderdagavond in beide richtingen afgesloten voor al het verkeer. Dat maakte Rijkswaterstaat bekend.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer gebruiken inmiddels voor ruim een kwart van de ritten OVpay. Om precies te zijn ging het half oktober om 28 procent van alle ov-reizen, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in antwoorden op Kamervragen. Onder reizigers die zonder korting reizen, is 64 procent van de reizen met het nieuwe inchecksysteem.
11 uur geleden