Strakke gezichten en bedrukte stemming 'the day after' bij Oranje
WOLFSBURG (ANP) - Het is even voor twee uur als Ronald Koeman het kleine AOK Stadion van Wolfsburg als laatste verlaat. Zonnebril op, het gezicht strak in de plooi. De bondscoach pakt zijn fiets en vertrekt in zijn eentje terug naar het hotel. Een dag na de pijnlijke nederlaag tegen Oostenrijk op het EK (3-2) is de stemming in het kamp van Oranje bedrukt en wordt er niet gelachen.
Memphis Depay probeert zijn ploeggenoten te steunen. Voordat de spits na een oefenwedstrijd van de reserves van Oranje tegen de Duitse amateurs van TSV Havelse de bus instapt, slaat hij zijn arm om de schouder van Tijjani Reijnders. Joey Veerman is op dat moment al binnen. De Volendammer voelt zich een dag na het duel met Oostenrijk vermoedelijk het slechtst. Koeman haalde Veerman, die veel balverlies leed, al na 35 minuten aan de kant. De bondscoach kennende speelt de PSV'er dit toernooi geen grote rol meer bij Oranje.
Koeman ziet even voordat hij wegfietst zijn invallers en reserves met 6-1 winnen. In de drukkende warmte scoort Wout Weghorst twee keer, net als verdediger Micky van de Ven. Jeremie Frimpong en Brian Brobbey zijn allebei één keer trefzeker. Joshua Zirkzee, die na griep dinsdag tegen Oostenrijk weer bij de selectie zat, maakt ook speelminuten. Het oefenduel is besloten, een gordijn en doeken voorkomen dat journalisten en omstanders veel meer dan een glimp op kunnen vangen.
Vrije dag met families
Naast de basisspelers en leden van de technische staf bekijken ook KNVB-directeur Marianne van Leeuwen en directeur topvoetbal Nigel de Jong de besloten oefensessie. Ook hun gezichten staan strak als ze naar buiten stappen. De spelers genieten na het oefenduel van een vrije dag, met aanhang, kinderen en familie. Ook daar zal het verloren oefenduel met Oostenrijk vermoedelijk niet onbesproken blijven. Al werkt het wellicht ook helend om het juist even niet over voetbal te hebben.
Hoe pijnlijk het verlies ook was, het EK is nog niet verloren. Na een dag van treurnis en chagrijn, zal de blik bij Oranje vanaf woensdag gericht zijn op de achtste finales. Koeman doet er, om het geloof terug te brengen, mogelijk goed aan Weghorst het woord te geven. "Of je nu als eerste of derde doorgaat, maakt niet zoveel uit. Het toernooi gaat nu pas beginnen", keek de spits van Hoffenheim na het duel met Oostenrijk als een van de eerste internationals alweer positief vooruit.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
9 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
13 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
14 uur geleden