Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strakke gezichten en bedrukte stemming 'the day after' bij Oranje

Strakke gezichten en bedrukte stemming 'the day after' bij Oranje

WOLFSBURG (ANP) - Het is even voor twee uur als Ronald Koeman het kleine AOK Stadion van Wolfsburg als laatste verlaat. Zonnebril op, het gezicht strak in de plooi. De bondscoach pakt zijn fiets en vertrekt in zijn eentje terug naar het hotel. Een dag na de pijnlijke nederlaag tegen Oostenrijk op het EK (3-2) is de stemming in het kamp van Oranje bedrukt en wordt er niet gelachen.

Memphis Depay probeert zijn ploeggenoten te steunen. Voordat de spits na een oefenwedstrijd van de reserves van Oranje tegen de Duitse amateurs van TSV Havelse de bus instapt, slaat hij zijn arm om de schouder van Tijjani Reijnders. Joey Veerman is op dat moment al binnen. De Volendammer voelt zich een dag na het duel met Oostenrijk vermoedelijk het slechtst. Koeman haalde Veerman, die veel balverlies leed, al na 35 minuten aan de kant. De bondscoach kennende speelt de PSV'er dit toernooi geen grote rol meer bij Oranje.

Koeman ziet even voordat hij wegfietst zijn invallers en reserves met 6-1 winnen. In de drukkende warmte scoort Wout Weghorst twee keer, net als verdediger Micky van de Ven. Jeremie Frimpong en Brian Brobbey zijn allebei één keer trefzeker. Joshua Zirkzee, die na griep dinsdag tegen Oostenrijk weer bij de selectie zat, maakt ook speelminuten. Het oefenduel is besloten, een gordijn en doeken voorkomen dat journalisten en omstanders veel meer dan een glimp op kunnen vangen.

Vrije dag met families

Naast de basisspelers en leden van de technische staf bekijken ook KNVB-directeur Marianne van Leeuwen en directeur topvoetbal Nigel de Jong de besloten oefensessie. Ook hun gezichten staan strak als ze naar buiten stappen. De spelers genieten na het oefenduel van een vrije dag, met aanhang, kinderen en familie. Ook daar zal het verloren oefenduel met Oostenrijk vermoedelijk niet onbesproken blijven. Al werkt het wellicht ook helend om het juist even niet over voetbal te hebben.

Hoe pijnlijk het verlies ook was, het EK is nog niet verloren. Na een dag van treurnis en chagrijn, zal de blik bij Oranje vanaf woensdag gericht zijn op de achtste finales. Koeman doet er, om het geloof terug te brengen, mogelijk goed aan Weghorst het woord te geven. "Of je nu als eerste of derde doorgaat, maakt niet zoveel uit. Het toernooi gaat nu pas beginnen", keek de spits van Hoffenheim na het duel met Oostenrijk als een van de eerste internationals alweer positief vooruit.

Meer uit Voetbal

SC Cambuur verliest en kan dit weekend nog niet promoveren

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.

3 uur geleden
Heracles Almelo kan thuis niet winnen van Excelsior: 1-1

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.

3 uur geleden
Napoli naar tweede plaats Serie A door zege op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.

3 uur geleden
Zawada mist na operatie rest van seizoen bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.

7 uur geleden
Ronaldo mist oefeninterlands Portugal door hamstringblessure

LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.

10 uur geleden
Feyenoorder Nieuwkoop mist door blessure rest van het seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.

10 uur geleden
NAC wil onderzoek KNVB naar niet-speelgerechtigde speler Go Ahead

BREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.

11 uur geleden