Strakke gezichten en bedrukte stemming 'the day after' bij Oranje
WOLFSBURG (ANP) - Het is even voor twee uur als Ronald Koeman het kleine AOK Stadion van Wolfsburg als laatste verlaat. Zonnebril op, het gezicht strak in de plooi. De bondscoach pakt zijn fiets en vertrekt in zijn eentje terug naar het hotel. Een dag na de pijnlijke nederlaag tegen Oostenrijk op het EK (3-2) is de stemming in het kamp van Oranje bedrukt en wordt er niet gelachen.
Memphis Depay probeert zijn ploeggenoten te steunen. Voordat de spits na een oefenwedstrijd van de reserves van Oranje tegen de Duitse amateurs van TSV Havelse de bus instapt, slaat hij zijn arm om de schouder van Tijjani Reijnders. Joey Veerman is op dat moment al binnen. De Volendammer voelt zich een dag na het duel met Oostenrijk vermoedelijk het slechtst. Koeman haalde Veerman, die veel balverlies leed, al na 35 minuten aan de kant. De bondscoach kennende speelt de PSV'er dit toernooi geen grote rol meer bij Oranje.
Koeman ziet even voordat hij wegfietst zijn invallers en reserves met 6-1 winnen. In de drukkende warmte scoort Wout Weghorst twee keer, net als verdediger Micky van de Ven. Jeremie Frimpong en Brian Brobbey zijn allebei één keer trefzeker. Joshua Zirkzee, die na griep dinsdag tegen Oostenrijk weer bij de selectie zat, maakt ook speelminuten. Het oefenduel is besloten, een gordijn en doeken voorkomen dat journalisten en omstanders veel meer dan een glimp op kunnen vangen.
Vrije dag met families
Naast de basisspelers en leden van de technische staf bekijken ook KNVB-directeur Marianne van Leeuwen en directeur topvoetbal Nigel de Jong de besloten oefensessie. Ook hun gezichten staan strak als ze naar buiten stappen. De spelers genieten na het oefenduel van een vrije dag, met aanhang, kinderen en familie. Ook daar zal het verloren oefenduel met Oostenrijk vermoedelijk niet onbesproken blijven. Al werkt het wellicht ook helend om het juist even niet over voetbal te hebben.
Hoe pijnlijk het verlies ook was, het EK is nog niet verloren. Na een dag van treurnis en chagrijn, zal de blik bij Oranje vanaf woensdag gericht zijn op de achtste finales. Koeman doet er, om het geloof terug te brengen, mogelijk goed aan Weghorst het woord te geven. "Of je nu als eerste of derde doorgaat, maakt niet zoveel uit. Het toernooi gaat nu pas beginnen", keek de spits van Hoffenheim na het duel met Oostenrijk als een van de eerste internationals alweer positief vooruit.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
11 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 dag geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 dag geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
1 dag geleden