Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Strafzaak tegen Richard de Mos afgerond, OM niet in cassatie

Strafzaak tegen Richard de Mos afgerond, OM niet in cassatie

DEN HAAG (ANP) - De strafzaak tegen de Haagse politicus Richard de Mos is afgerond. Het Openbaar Ministerie gaat niet in cassatie, de uitspraak van het Haagse gerechtshof is daarmee definitief. Het hof sprak De Mos grotendeels vrij, hij kreeg alleen een voorwaardelijke geldboete van 2000 euro voor het doorspelen van vertrouwelijke informatie. Het OM verdacht de fractievoorzitter van Hart voor Den Haag onder meer van corruptie en omkoping.

Tegen de 48-jarige De Mos was een voorwaardelijke celstraf van zes maanden, een werkstraf van 240 uur, een boete van 10.000 euro en een ambtsverbod van vier jaar geëist. Hij stond terecht voor corruptie, omkoping en schending van zijn ambtsgeheim. "Het OM heeft de arresten zorgvuldig bestudeerd en ziet geen gronden voor een cassatieverzoek", laat het OM vrijdag weten. "Ondanks vrijspraken in deze zaak is het OM tevreden met een aantal belangrijke onderdelen van de uitspraken." Dat de door het hof opgelegde straffen lager zijn dan de eis, is voor het OM geen reden voor cassatie.

Met De Mos stonden nog zes mannen terecht, te weten een medepoliticus en vijf ondernemers. Zij zijn allen vrijgesproken, behalve partijgenoot Rachid Guernaoui. Hij is wel schuldig bevonden aan schending van zijn ambtsgeheim, maar kreeg daarvoor geen straf opgelegd. Omroep West meldde vrijdag dat hij in cassatie gaat, zijn zaak is dus nog niet afgerond.

Donaties

De Mos en Guernaoui hadden zich volgen het Openbaar Ministerie schuldig gemaakt aan corruptie door giften aan te nemen van ondernemers. Het ging daarbij om onder meer donaties aan de partij, boottochtjes en etentjes.

De rechtbank Rotterdam sprak ook De Mos' medeverdachten vrij. Alleen één verdachte kreeg een voorwaardelijke straf voor wapenbezit. In een ongekend stevig vonnis werd gehakt gemaakt van de verdenkingen van het OM.

Bijna vijf jaar geleden viel de politie binnen in onder meer de werkkamers van toen nog wethouders De Mos en Guernaoui. Ze hebben alle beschuldigingen altijd ontkend.

Meer uit Binnenland

Kwaku Summer Festival stopt na editie 2026

AMSTERDAM (ANP) - Kwaku Summer Festival, dat een aantal weekeinden in de zomer plaatsvindt in het Nelson Mandelapark in Amsterdam-Zuidoost, stopt na de editie van dit jaar. Dat maakt de organisatie van het festival bekend in een persbericht.

2 uur geleden
Energiearmoede gelijk gebleven, huishoudens komen wel meer tekort

DEN HAAG (ANP) - Het aantal huishoudens dat moeite had met het betalen van de energierekening is vorig jaar nagenoeg gelijk gebleven. Dat stellen onderzoeksinstituut TNO en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een voorlopige schatting. Ruim een half miljoen huishoudens hadden afgelopen jaar een laag inkomen in combinatie met hoge energiekosten of een slecht te verwarmen woning. Het bedrag dat deze huishoudens tekortkomen is het afgelopen jaar toegenomen.

2 uur geleden
Ali B trekt zich terug als spreker bij ondernemersevenement

VINKEVEEN (ANP) - Het evenement waar Ali B donderdag zou spreken als ondernemer, wordt verplaatst. Ook heeft de rapper besloten zich terug te trekken als spreker, staat in een statement dat de organisatie via sociale media heeft gedeeld.

6 uur geleden
Kapotte trams van Erasmusbrug gehaald

ROTTERDAM (ANP) - De twee kapotte trams die woensdagochtend op de Rotterdamse Erasmusbrug in botsing kwamen, zijn van de brug gehaald. Aan het einde van de middag was het tramspoor vrij. Fietsers en voetgangers gaan er ook weer overheen, maar wegverkeer en trams nog niet.

10 uur geleden
Vierdaagse ziet ruim 1200 lopers op 'zwaarste dag' uitvallen

NIJMEGEN (ANP) - Op de tweede dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 1249 mensen uitgevallen of helemaal niet gestart. Dat zijn er bijna driehonderd meer dan vorig jaar op zogeheten Roze Woensdag, maar minder dan het jaar daarvoor. De organisatie meldt dat ruim 43.700 mensen woensdag tijdig de finish haalden.

10 uur geleden
Camera's voor vrachtwagenverbod Merwedebrug dit weekend geplaatst

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht dit weekend speciale detectiecamera's te plaatsen bij de Merwedebrug. Na het weekend kunnen dan de eerste boetes worden uitgedeeld aan vrachtwagenchauffeurs die het verbod op vrachtverkeer negeren, meldt een woordvoerder.

11 uur geleden
Verkeer kan tot begin van de avond niet over Erasmusbrug

ROTTERDAM (ANP) - De Erasmusbrug in Rotterdam kan tot begin van de avond niet gebruikt worden door het verkeer. Dat schat de veiligheidsregio in. Op de brug reed woensdag aan het einde van de ochtend een tram achterop een stilstaande tram. Vijftien mensen raakten gewond, van wie een ernstig.

11 uur geleden